Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 25-letni mieszkaniec Żywca i jego o dwa lata młodszy kolega, którzy w czasie interwencji naruszyli nietykalność cielesną policjantów z Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut. O dalszym losie zatrzymanych wkrótce zadecyduje sąd.

Żywieccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. Do zatrzymań doszło w Żywcu, Ciścu i Gilowicach. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O losie wszystkich zatrzymanych już wkrótce zadecyduje sąd.

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gilowicach zatrzymał 35-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna miał przy sobie trzy woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. 35-latek usłyszał już zarzut. Za popełnienie przestępstw narkotykowych w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

Policjanci z żywieckiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego troje 14-latków z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Apelujemy do dorosłych, aby w czasie letniego wypoczynku zwracali baczną uwagę na to, co robią i w jaki sposób spędzają czas wolny nasze pociechy.

Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego policjanci z Rajczy zatrzymali 26-latka, który mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu jeździł ulicami Ujsół. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Policjanci z Jeleśni zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował motorowerem. 44-latek stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Rajczy, aby zatrzymać 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna ukradł telefony komórkowe i pieniądze śpiącym w pensjonacie osobom. 26-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Wczoraj od rana policjanci żywieckiej drogówki prowadzili działania PASY. Celem cyklicznie prowadzonych akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

W Katowicach odbyła się konferencja naukowa dotycząca poszukiwań osób zaginionych. Adresowano ją dla szerokiego grona podmiotów, których działalność związana jest z tą właśnie problematyką. Gośćmi konferencji byli Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta.

Z uwagi na prace związane z zabezpieczeniem osuwiska oraz odbudową drogi wojewódzkiej nr 781 w Kocierzu Rychwałdzkim (Gmina Łękawica) od dzisiaj wprowadzona w tym rejonie została zmiana organizacji ruchu.

Policjanci z żywieckiej komendy poszukują świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 17 czerwca br. około godz. 22.00 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej na wysokości posesji nr 81.

Dzięki reakcji mieszkańca Żywca policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na ulicy pobili 39-letniego mieszkańca miasta. 19-latek i jego o dwa lata młodszy kolega usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet trzy lata. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Żywieccy stróże prawa apelują do turystów i mieszkańców żywiecczyzny o rozwagę i rozsądek podczas rozpoczętych już wakacji. Według synoptyków nadciągają upały, które pomogą mile spędzić czas ale też sprzyjają wypadkom. Przezorność w domu, na drodze i podczas odpoczynku w górach lub nad wodą z pewnością zapewni nam udany wypoczynek.

Iwan, Lary i Ares to psy służbowe, które na co dzień pełnią służbę w żywieckiej komendzie policji. Ich pomoc jest nieoceniona zarówno podczas pełnienia codziennej służby patrolowej, jak i podczas zadań specjalnych. Niejednokrotnie doprowadziły policjantów do zaginionych, jak i pomogły w czasie zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Aby ze swoich zadań mogły wywiązywać się wzorowo przechodzą cykliczne szkolenia i tresurę.

Policyjni motorowodniacy z Gilowic zabezpieczali spływ kajakowy. Impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce oraz Stowarzyszenie LGR "Dorzecze Soły i Wieprzówki". Pogoda sprzyjała uczestnikom i nie brakowało chętnych do wzięcia w niej udziału. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy.

Temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Sprzyjająca pogoda i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przypominamy o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci z żywieckiej komendy mieli zaszczyt zasiąść w jury konkursu "Bezpieczny uczeń na medal". Organizatorem imprezy była dyrekcja oraz grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu. W szranki stanęło 15 uczniów. Po burzliwych obradach jury medal przyznało dwóm z nich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Dzisiaj uczniowie zakończyli naukę. Przed nami pierwszy weekend wakacji, w czasie którego większość z nas wyjeżdżać będzie na letni wypoczynek. O to, aby wyjazdy te przebiegły bezpiecznie będą dbać policjanci, którzy dzisiaj od godz 6.00 rozpoczęli działania „Bezpieczny weekend”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy. Zróbmy wszystko, aby czas letniego odpoczynku upłynął nam bezpiecznie.

Policyjni motorowodniacy pływający po Jeziorze Żywieckim uratowali dwóch miłośników wodnych kąpieli. 55-latek i jego o 7 lat starszy kolega znaleźli się w wodach jeziora po tym, jak zerwał się silny wiatr i przewrócił ich łódkę. Dzięki sprawnemu działaniu i szybkiej reakcji policjantów żeglarze bezpiecznie zostali przetransportowani do przystani.

Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na płocie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Policjanci z Gilowic uratowali 60-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Gdy mundurowi znaleźli go w ręce trzymał nóż, który miał przyłożony do szyi. Dzięki odpowiednio prowadzonej rozmowie policjanci uspokoili desperata i odwiedli go od podjętego zamiaru. 60-latek cały i zdrowy trafił pod fachową opiekę.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

23°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 41%

Wind: 22.53 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama