Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 25-letni mieszkaniec Żywca i jego o dwa lata młodszy kolega, którzy w czasie interwencji naruszyli nietykalność cielesną policjantów z Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut. O dalszym losie zatrzymanych wkrótce zadecyduje sąd.

Żywieccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. Do zatrzymań doszło w Żywcu, Ciścu i Gilowicach. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O losie wszystkich zatrzymanych już wkrótce zadecyduje sąd.

Policjanci z żywieckiej komendy mieli zaszczyt zasiąść w jury konkursu "Bezpieczny uczeń na medal". Organizatorem imprezy była dyrekcja oraz grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Żywcu. W szranki stanęło 15 uczniów. Po burzliwych obradach jury medal przyznało dwóm z nich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Policjanci z żywieckiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, w wyniku którego troje 14-latków z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Apelujemy do dorosłych, aby w czasie letniego wypoczynku zwracali baczną uwagę na to, co robią i w jaki sposób spędzają czas wolny nasze pociechy.

Policyjni motorowodniacy pływający po Jeziorze Żywieckim uratowali dwóch miłośników wodnych kąpieli. 55-latek i jego o 7 lat starszy kolega znaleźli się w wodach jeziora po tym, jak zerwał się silny wiatr i przewrócił ich łódkę. Dzięki sprawnemu działaniu i szybkiej reakcji policjantów żeglarze bezpiecznie zostali przetransportowani do przystani.

Policjanci z Jeleśni zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu kierował motorowerem. 44-latek stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Policjanci z Gilowic uratowali 60-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Gdy mundurowi znaleźli go w ręce trzymał nóż, który miał przyłożony do szyi. Dzięki odpowiednio prowadzonej rozmowie policjanci uspokoili desperata i odwiedli go od podjętego zamiaru. 60-latek cały i zdrowy trafił pod fachową opiekę.

Wczoraj od rana policjanci żywieckiej drogówki prowadzili działania PASY. Celem cyklicznie prowadzonych akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

W ramach współpracy Policji i Straży Leśnej Nadleśnictwa Jeleśnia, przeprowadzone zostały wspólne działania „Motocykl - Quad” w masywie leśnym Romanka.

Z uwagi na prace związane z zabezpieczeniem osuwiska oraz odbudową drogi wojewódzkiej nr 781 w Kocierzu Rychwałdzkim (Gmina Łękawica) od dzisiaj wprowadzona w tym rejonie została zmiana organizacji ruchu.

Z okazji „Dnia Dziecka” policjanci z żywieckiej komendy spełniali dziecięce marzenia. Każdy i ten najmłodszy i ten trochę starszy, mógł wsiąść na policyjny motocykl, przymierzyć policyjne wyposażenie oraz zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki. To tylko nieliczne z atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy festynu.

Dzięki reakcji mieszkańca Żywca policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na ulicy pobili 39-letniego mieszkańca miasta. 19-latek i jego o dwa lata młodszy kolega usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo w więzieniu mogą spędzić nawet trzy lata. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

W czwartek w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Młodzi mają głos". Spotkanie miało na celu wymianę poglądów na temat bezpieczeństwa pomiędzy studentami Uniwersytetu Śląskiego, a Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Iwan, Lary i Ares to psy służbowe, które na co dzień pełnią służbę w żywieckiej komendzie policji. Ich pomoc jest nieoceniona zarówno podczas pełnienia codziennej służby patrolowej, jak i podczas zadań specjalnych. Niejednokrotnie doprowadziły policjantów do zaginionych, jak i pomogły w czasie zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Aby ze swoich zadań mogły wywiązywać się wzorowo przechodzą cykliczne szkolenia i tresurę.

Policjanci z Żywca zatrzymali 48-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. 48-latek stracił już prawo jazdy. Teraz dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do dwóch lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Sprzyjająca pogoda i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przypominamy o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu zajęli drugie miejsce na XIX Wojewódzkim Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbył się w Żarnowcu. Przebieg turnieju nadzorowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z mundurowymi z Zawiercia. O zwycięstwo walczyło 7 drużyn. W finale krajowym Śląsk reprezentować będzie drużyna z Żarnowca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dzisiaj uczniowie zakończyli naukę. Przed nami pierwszy weekend wakacji, w czasie którego większość z nas wyjeżdżać będzie na letni wypoczynek. O to, aby wyjazdy te przebiegły bezpiecznie będą dbać policjanci, którzy dzisiaj od godz 6.00 rozpoczęli działania „Bezpieczny weekend”. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność w czasie jazdy. Zróbmy wszystko, aby czas letniego odpoczynku upłynął nam bezpiecznie.

Policjanci z Żywca wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj o 19.20 w Rajczy. W trzy jadące drogą rowerzystki wjechał kierujący dostawczym mercedesem. W wyniku ran odniesionych w wypadku zmarła 42-letnia kobieta i jej 7-letnia córka. Kolejna rowerzystka – 14-latka – przewieziona została do szpitala w stanie ciężkim.

Policjanci z żywieckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na płocie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Policjanci z Łodygowic zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przypominamy, że w znowelizowanych przepisach, które obowiązują od 18 maja zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy - znajdując się w tym stanie - spowodowali wypadek drogowy.

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gilowicach zatrzymał 35-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna miał przy sobie trzy woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. 35-latek usłyszał już zarzut. Za popełnienie przestępstw narkotykowych w więzieniu może spędzić nawet 3 lata.

Nawet pięć lat w więzieniu może spędzić 24-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który zniszczył kamerę monitorującą przy jednym z lokali gastronomicznych w Milówce. Zanim to jednak zrobił, kamera go zarejestrowała. Nagranie przeanalizowali policjanci z Rajczy, którzy rozpoznali i zatrzymali wandala.

Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego policjanci z Rajczy zatrzymali 26-latka, który mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu jeździł ulicami Ujsół. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Policjanci z Rajczy zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna pobił swoją żonę i groził, że ją zabije. Dodatkowo w czasie interwencji naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz znieważył ich. Dzisiaj na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął go policyjnym dozorem oraz wydał nakaz opuszczenia przez niego miejsca zamieszkania. 52-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci z Rajczy, aby zatrzymać 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna ukradł telefony komórkowe i pieniądze śpiącym w pensjonacie osobom. 26-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Nawet dwa lata w więzieniu może spędzić 63-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Łodygowicach, który wracał po służbie do domu. Nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

W Katowicach odbyła się konferencja naukowa dotycząca poszukiwań osób zaginionych. Adresowano ją dla szerokiego grona podmiotów, których działalność związana jest z tą właśnie problematyką. Gośćmi konferencji byli Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta.

Dzisiaj uroczyście otwarto nowo wyremontowaną i zmodernizowaną aulę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali. Wartość prac i wyposażenia wyniosła ponad 3 mln złotych. Takiego remontu Rotunda nie przechodziła od początku swojego istnienia.

Policjanci z żywieckiej komendy poszukują świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 17 czerwca br. około godz. 22.00 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej na wysokości posesji nr 81.

W najbliższą sobotę, tj. 30 maja o godz. 10.00, na palcu zabaw klubu "Akwarium" w Żywcu, na oś. 700-lecia rozpocznie się festyn z okazji "Międzynarodowego Dnia Dziecka". Organizatorami imprezy są m.in.: Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Gronie” oraz Komenda Powiatowa Policji w Żywcu. W czasie festynu organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Będą konkursy, gry i zabawy. Pokaz sprzętu policyjnego oraz pracy technika kryminalistyki. Uczniowie klasy policyjnej zaprezentują pokaz udzielania pierwszej pomocy. Imprezę uświetni Gość Specjalny – maskotka śląskiej policji "Sznupek" SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MILUSIŃSKICH Z OPIEKUNAMI

Żywieccy stróże prawa apelują do turystów i mieszkańców żywiecczyzny o rozwagę i rozsądek podczas rozpoczętych już wakacji. Według synoptyków nadciągają upały, które pomogą mile spędzić czas ale też sprzyjają wypadkom. Przezorność w domu, na drodze i podczas odpoczynku w górach lub nad wodą z pewnością zapewni nam udany wypoczynek.

Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ odbędą się w Bydgoszczy. W Dniu Weterana przewiduje się udział ok. 450 weteranów wojskowych oraz weteranów służb podlegających Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Odznaki Honorowe „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej” zostaną wręczone 16 weteranom Policji i weteranom - funkcjonariuszom w stanie spoczynku.

Policyjni motorowodniacy z Gilowic zabezpieczali spływ kajakowy. Impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Porąbce oraz Stowarzyszenie LGR "Dorzecze Soły i Wieprzówki". Pogoda sprzyjała uczestnikom i nie brakowało chętnych do wzięcia w niej udziału. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w trakcie imprezy.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama