W ręce kryminalnych z Żor wpadł 23-letni podpalacz, który w ostatnim czasie dał się we znaki nie tylko żorskim strażakom, ale i mieszkańcom osiedla Sikorskiego. Mężczyzna nocą podpalał kontenery na śmieci, czasem angażując służby do podejmowania akcji gaśniczej raz za razem. Straty powstałe w wyniku jego działania oszacowano na blisko 10 tys. złotych.

O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego starsi, w trosce o ich bezpieczeństwo powinni podjąć ten ważny temat – zwłaszcza kiedy w domu mamy fana motoryzacji. Klucze od samochodu pozostawione do dyspozycji wszystkich domowników kuszą i nasuwają pytanie, czy zwycięży rozsądek – czy chęć zaimponowania rówieśnikom.

Obchody dnia Wszystkich Świętych wiążą się ze wzmożonym ruchem pieszych i samochodów w rejonie żorskich cmentarzy. W związku z tym w okresie od 30 października do 2 listopada wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu. Nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich tradycyjnie będą czuwali policjanci.

W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się dzisiaj spotkanie kierownictwa z pracownikami cywilnymi zorganizowane z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Szef żorskich mundurowych podziękował wszystkim za rzetelność i zaangażowanie podczas wykonywania codziennych zadań, a także podkreślił ogromny wkład pracowników cywilnych w rozwój administracji rządowej oraz budowanie pozytywnego wizerunku Policji. Komendant pogratulował także pracownikom, którzy wczoraj odebrali wyróżnienia i nagrody.

Wczoraj, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, odbyła się konferencja "Dopalacze Wypalacze – groźne narkotyki". Przedsięwzięcie, którego współorganizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, zrealizowano w trakcie trwającej kampanii, współfinansowanej ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Oprócz kierownictwa oraz ekspertów Śląskiej Policji, w wydarzeniu uczestniczyli policjanci z jednostek terenowych, a także powiatowi koordynatorzy ds. uzależnień.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, a także przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń związanych z nieuprawnionymi ingerencjami w instalacje gazowe to główny cel szkolenia jakie odbyło się wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach. Miejscowi stróże prawa dołączyli tym samym do ponad 600 przeszkolonych już w tej tematyce policjantów.

Święto Zmarłych to czas wytężonej służby mundurowych. Co roku czuwają oni nad bezpieczeństwem tych, którzy licznie odwiedzają groby bliskich. Od piątku nie tylko w rejonie cmentarzy, ale i na drogach dojazdowych do miast można zauważyć większą liczbę policyjnych patroli.

Chcieli pomóc policjantom w rozpracowaniu szajki oszustów wyłudzających pieniądze i sami wpadli w ich sidła. Małżeństwo z Żor straciło wczoraj 19 tys. złotych dając wiarę telefonicznym rozmówcom. Stróże prawa apelują o rozsądek – nie dajcie się nabrać oszustom!

Policjanci z Żor wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem przy Alei Jana Pawła II. Mundurowi ustalają także tożsamość potrąconego przez bmw mężczyzny. Poszkodowany przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej opieki medycznej, gdzie lekarze walczą o jego życie.

W ręce policjantów z Żor wpadł nastoletni złodziej, który w jednym z marketów ukradł 10 kilogramów cukierków. W chwili zatrzymania chłopak był tak niezadowolony z interwencji mundurowych, że zaczął im się odgrażać. Mimo, że wpadł kilka chwil po zdarzeniu w drodze ucieczki z kartonu "zniknęła" większa ilość łakoci.

Dzięki uczciwości znalazców mieszkaniec województwa dolnośląskiego odzyskał utracone pieniądze. Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach 33-latek odebrał zgubę od mundurowych. Kiedy w ręce policjantów trafił portfel należący do mężczyzny, dotarli do właściciela i zaprosili go do komendy.

Operacyjni z Żor odzyskali samochód utracony na terenie Pszczyny. Kierowca, który wsiadł za stery poszukiwanego pojazdu nie miał prawa jazdy. Sprawą zajmują się teraz pszczyńscy kryminalni, którzy wyjaśniają jak peugeot boxer znalazł się na terenie Żor.

Wraz z początkiem listopada w Żorach pojawiły się nowe kamery monitoringu. Do obserwowanych rejonów dołączyły tym samym ulice: Wodzisławska, Stodolna, Otto Sterna oraz pasaż na osiedlu Powstańców Śląskich. Dobiega także końca szkolenie nowych operatorów systemu, którzy lada dzień, w systemie całodobowym, będą przyglądać się miastu.

Zwiedzanie komendy połączone z elemetami wiedzy na temat bezpieczeństwa najmłodszych w sieci to temat przewodni wczorajszego spotkania jakie odbyło się w siedzibie żorskich mundurowych. Uczestniczyli w nim trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 13, którzy pod koniec wizyty sprawili ogromną niespodziankę jednej z uczennic. Gromkie "Sto lat!" zabrzmiało na cześć solenizantki Weroniki obchodzącej w tym dniu swoje 9-te urodziny.

Policjanci z żorskiej drogówki przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji PZU "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym". Podczas drugiej edycji spotykają się z pierwszakami i rozmawiają o bezpieczeństwie dzieci na drodze. Uczniowie otrzymują także serduszkowe odblaski podnoszące bezpieczeństwo najmłodszych w codziennej wędrówce do szkoły.

Kryminalni z Żor ustalili tożsamość mężczyzny potrąconego kilka dni temu przez kierowcę bmw, w rejonie skrzyżowania Alei Jana Pawła II z ulicą Gajową. Mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, a jego stan jest ciężki. Pieszym, który uczestniczył w wypadku okazał się 78-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Uśmiech i skrucha towarzyszyły wczoraj kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowe patrole na drogach. Do wspólnej akcji edukacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, żorscy policjanci zaprosili uczniów ze szkoły podstawowej w Baranowicach. Dzieci, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłuszkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę.

11 listopada w Katowicach odbędą się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania na placu Chrobrego i placu Sejmu Śląskiego. W programie obchodów m.in. przemarsz uczestników, uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, defilada i wystawa sprzętu wojskowego.

Nawet do 8 lat więzienia grozi oszustowi, który w sklepach podmieniał butelki z alkoholem na szklane opakowania wypełnione wodą. Mężczyzna wpadł dzięki zdecydowanej reakcji sprzedawczyń podczas, gdy usiłował zrobić zakupy nie mając żadnych środków pieniężnych na koncie. W miniony weekend 33-latek usłyszał policyjne zarzuty.

Schronienie, ciepłe posiłki, odzież, czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych to tylko niektóre formy wsparcia oferowane przez pomoc społeczną dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Ruszyły właśnie wspólne kontrole policjantów i pracowników socjalnych w miejscach koczowania pozbawionych dachu nad głową. Ich celem jest nie tylko sprawdzenie warunków w jakich żyją bezdomni, ale i nakłonienie do skorzystania z pomocy.

Pozwoliła swojemu pijanemu chłopakowi wsiąść za kierownicę, a ten dał przed nią popis "umiejętności". Drogowy występ niestety zakończył się fiaskiem, gdyż młody kierowca wpadł w ręce mundurowych. Teraz wybranek 18-latki stanie przed sądem, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Blisko 50 dodatkowych, umundurowanych patroli pojawi się do końca roku na terenie Żor. Ponadnormatywne służby sfinansowane zostaną ze środków pochodzących z budżetu miasta, w ramch przyjętej w latach 2006-2015 koncepcji zwiększenia ilości patroli w strefach szczególnie zagrożonych. Rada Mista podjęła właśnie uchwałę o przekazaniu na ten cel 15 tys. złotych.

Po raz ósmy z rzędu policjanci z żorskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, przyciągającej tłumy, imprezy sportowej. W VIII Żorskim Biegu Ulicznym udział wzięło blisko 2 tysiące mieszkańców z całego Śląska. Mundurowi nadzorowali również czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, kierując zmotoryzowanych na objazdy.

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi napastnikom, którzy dwa dni temu zaatakowali na ulicy dwóch mężczyzn. Sprawców zatrzymali na gorącym uczynku żorscy dzielnicowi, po tym jak oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o bójce. Jeden z pokrzywdzonych ze złamanym nosem i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala.

Policjanci z żorskiej drogówki udaremnili wczoraj dalszą jazdę 5 pijanym kierowcom. 3 z nich wpadło tylko w ciągu jednej godziny. W niechlubnym gronie znalazły się także i panie.

Blisko 100 odblaskowych opasek rozdali wczoraj żorscy policjanci podczas działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych, motocyklistów i rowerzystów. Elementy ratujące życie trafiały głównie do osób starszych, stanowiących jedną z najbardziej zagrożonych grup wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Profilaktyczny wydźwięk wczorajszych działań to także jeden z elementów kampanii "Rok pieszego 2015".

Poznawali policyjne umundurowanie, uczyli się kajdankować, a także zabezpieczali swoje linie papilarne. Uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili dzisiaj żorskich stróżów prawa. W nagrodę za zdany test z zakresu wiedzy o ruchu drogowym zwiedzili także budynek komendy.

Zagrożenie dopalaczami wciąż jest aktualne. Choć liczba zatruć spadła – w porównaniu ze statystykami z lipca i sierpnia – to niezmiennie chcemy ostrzegać przed skutkami zażywania tych niezwykle groźnych substancji. Dlatego we współpracy z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej przygotowano film, który jest już wyświetlany na antenie, a wkrótce trafi do szkół. W premierowym pokazie materiału wzięli udział wojewoda śląski Piotr Litwa i insp. Roman Rabsztyn - wiceszef śląskiej policji.

Kryminalni z Żor zatrzymali 30-latka, który w swoim pokoju prowadził domową uprawę konopi indyjskich. W czasie przeszukania zabezpieczyli kilka sztuk sporych rozmiarów sadzonek, a także aparaturę jakiej mężczyzna użył do celów hodowlanych.Za nielegalny proceder mieszkańcowi Żor grozi nawet do 3 lat więzienia.

Blisko 3 tygodnie lekarze walczyli o życie rowerzystki, która uczestniczyła w wypadku drogowym z udziałem motocyklisty. Kobieta zmarła w miniony weekend w szpitalu. Śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności i przebieg zdarzenia.

Szef żorskich mundurowych przyłączył się do szczytnej inicjatywy sadzenia żonkilowych "Pól Nadziei". Zasiewając kwiat, który zakwitnie wiosną dał wyraz swojej solidarności z niosącymi wsparcie osobom chorym na raka. Dzięki licznemu gronu popierających akcję żorskiego hospicjum, chorzy i w ciężkich chwilach mogą cieszyć się każdym dniem.

Żorscy stróże prawa ustalają tożsamość mężczyzny, który na terenie jednej z placówek oświatowych dokonał kradzieży portfela wraz z jego zawartością. Sylwetkę sprawcy zarejestrowały kamery szkolnego monitoringu. Jeśli rozpocznajesz sprawcę i możesz pomóc w jego zidentyfikowaniu skontaktuj się z prowadzącymi postępowanie.

Pijany kierowca, który wczoraj dachował na "Wiślance" stracił już prawo jazdy. Skutki jego szaleńczej jazdy inni zmotoryzowani odczuwają po dzień dzisiejszy. 20-latek jadąc najprawdopodobniej z narmierną prędkością wypadł z drogi i uszkodził kilka elementów infrastruktury w rejonie skrzyżowania z ulicą Pszczyńską.

Dzięki żywej reakcji świadka w ręce mundurowych z Żor wpadł poszukiwany listem gończym przestępca. Mężczyzna został zatrzymany, podczas gdy próbował z marketu ukraść warty ponad kilkaset złotych towar. Śledczy przedstawili już 32-latkowi zarzuty.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama