Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 23-letnim mieszkańcu Zawiercia. Do zdarzenia doszło przed sklepem nocnym. Napastnicy skradli papierosy i pieniądze. Śledczy ustalili, że jeden z nich ma związek z innymi przestępstwami popełnionymi na terenie miasta. Teraz odpowiedzą za rozbój, grozi im kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek późnym wieczorem zakończyła się ogólnopolska akcja „Znicz 2015”. Zawierciańscy policjanci już od piątku czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Tegoroczne działania przebiegły bardzo spokojnie. Pomimo dużego natężenia pojazdów nie było większych utrudnień na drogach W tym czasie odnotowano tylko 3 kolizje i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj zawierciańscy policjanci prowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych. W czasie działań ujawnili ponad 50 wykroczeń, których dopuścili niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Najczęstszymi przewinieniami było przechodzenie przez przejście na czerwonym świetle, a także pokonywanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

Policjanci z Zawiercia poszukują Barbary Skalskiej. Kobieta wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje, można przekazywać telefonicznie 32 67 38 255 lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.

Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów w Porębie. Podejrzanego o to przestępstwo zarejestrowała kamera. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zadzwoń – tel. 112, 997 lub 32 67 38 255. Gwarantujemy anonimowość!

Policjanci z zawierciańskiej komendy ustalili sprawcę, który podpalił dużą halę magazynową w Ogrodzieńcu. Zatrzymany 35-latek usłyszał już zarzut. Za podpalenie grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego na dworcu kolejowym. 23-latek przyznał się do popełnienie tego przestępstwa. Teraz grozi mu do 8 lat za kratami.

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o kradzież i spowodowanie wypadku drogowego. Pijany mężczyzna skradł samochód i paliwo. Uciekając uderzył w słup, a następnie w przystanek autobusowy. Dwaj pasażerowie trafili do szpitala. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu policjanci ostrzegali pieszych, rowerzystów i motocyklistów przed skutkami wypadków. Seminarium poświęcone bezpieczeństwu niechronionych użytków ruchu drogowego prowadził policjant z katowickiej drogówki. Spotkanie uświetnił występ znanego kabaretu.

Pod Pomnikiem Niepodległości zgromadzili się mieszkańcy Zawiercia by uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny. Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu składając kwiaty pod pomnikiem oddał hołd poległym w walce o niepodległość naszego Kraju.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali po pościgu dwóch włamywaczy. Mężczyźni uciekali osobowym fiatem. Kierujący był pijany i nie miał uprawnień. Usłyszał 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W dniu 10 listopada 2015r. odbyła się ceremonia ślubowania uczniów pierwszych klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na uroczystość został zaproszony Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu mł.insp. Ryszard Skowroński.

Dwaj pijani bracia szli środkiem jezdni szarpiąc się między sobą. Swą agresję przenieśli na ratowników karetki pogotowia, którzy zwrócili im uwagę. Mężczyźni zaatakowali także interweniujących policjantów. Za naruszenie nietykalności i znieważanie funkcjonariuszy publicznych grozi im teraz 3-letni pobyt w więzieniu.

W Zespole Szkół Rolniczych w Żarnowcu odbyła się pierwsza edycja okręgowego konkursu pn. „Praktyka i bezpieczeństwo w rolnictwie”. Drużyny szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały pod czujnym okiem policjantów z zawierciańskiej drogówki.

Uwaga kierowcy, na drogach jest bardzo ślisko! Jazda z nadmierną prędkością po jezdni pokrytej błotem pośniegowym lub warstwą lodu, może zakończyć się w rowie. Zawierciańscy policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych elementów kruszarki. Złodzieje pocięli konstrukcje drogiej maszyny i wywieźli poza teren firmy. Właściciel wycenił straty na kwotę 70 tys. złotych. Za kradzież i zniszczenie urządzenia grozi im do 5 lat więzienia.

Na drogach powiatu zawierciańskiego z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. W tym tygodniu doszło do dwóch wypadków z ich udziałem. Policjanci z zawierciańskiej drogówki apelują o rozwagę i ostrożność.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy okradli niezamieszkały dom. Do zatrzymania przyczynił się czujny sąsiad. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do10 lat więzienia.

Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 73-letni rowerzysta. Do potrącenia doszło na drodze krajowej numer 78 w Zawierciu w rejonie przejścia dla pieszych.

Bezpośrednio po zgłoszeniu zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Napastnicy podeszli do klienta sklepu nocnego i grożąc pobiciem zażądali pieniędzy. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Zawierciańscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie podejrzenia przywłaszczenia pieniędzy, wpłacanych w jednym z punktów poboru opłat przy Piłsudskiego w Zawierciu. Śledczy apelują do osób korzystających z pośrednictwa wskazanego punktu kasowego o sprawdzenie, czy ich pieniądze dotarły do adresatów. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 32 67 38 318.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

22°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 45%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama