Policjanci z Zawiercia poszukują Barbary Skalskiej. Kobieta wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje, można przekazywać telefonicznie 32 67 38 255 lub za pomocą formularza „Powiadom nas”.

Policjanci z zawierciańskiej komendy ustalili sprawcę, który podpalił dużą halę magazynową w Ogrodzieńcu. Zatrzymany 35-latek usłyszał już zarzut. Za podpalenie grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Na drogach powiatu zawierciańskiego z każdym dniem widać coraz więcej rowerzystów. Niestety, nie zawsze podróże cyklistów kończą się szczęśliwie. W tym tygodniu doszło do dwóch wypadków z ich udziałem. Policjanci z zawierciańskiej drogówki apelują o rozwagę i ostrożność.

Zawierciańscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o kradzież i spowodowanie wypadku drogowego. Pijany mężczyzna skradł samochód i paliwo. Uciekając uderzył w słup, a następnie w przystanek autobusowy. Dwaj pasażerowie trafili do szpitala. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 73-letni rowerzysta. Do potrącenia doszło na drodze krajowej numer 78 w Zawierciu w rejonie przejścia dla pieszych.

Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 23-letnim mieszkańcu Zawiercia. Do zdarzenia doszło przed sklepem nocnym. Napastnicy skradli papierosy i pieniądze. Śledczy ustalili, że jeden z nich ma związek z innymi przestępstwami popełnionymi na terenie miasta. Teraz odpowiedzą za rozbój, grozi im kara do 12 lat więzienia.

Zawierciańscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie podejrzenia przywłaszczenia pieniędzy, wpłacanych w jednym z punktów poboru opłat przy Piłsudskiego w Zawierciu. Śledczy apelują do osób korzystających z pośrednictwa wskazanego punktu kasowego o sprawdzenie, czy ich pieniądze dotarły do adresatów. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 32 67 38 318.

W poniedziałek późnym wieczorem zakończyła się ogólnopolska akcja „Znicz 2015”. Zawierciańscy policjanci już od piątku czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Tegoroczne działania przebiegły bardzo spokojnie. Pomimo dużego natężenia pojazdów nie było większych utrudnień na drogach W tym czasie odnotowano tylko 3 kolizje i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców.

Uwaga! Oszuści okradający starsze osoby modyfikują swoje sposoby. Metoda „na wnuczka” przybiera nową postać. Teraz przestępcy starają się podszywać również pod funkcjonariusza CBŚ, policjanta lub prokuratora. W taki właśnie sposób jeden z mieszkańców Zawiercia stracił swoje wszystkie oszczędności.

Pod Pomnikiem Niepodległości zgromadzili się mieszkańcy Zawiercia by uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej w intencji Ojczyzny. Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu składając kwiaty pod pomnikiem oddał hołd poległym w walce o niepodległość naszego Kraju.

W ciągu ostatnich tygodni na terenie naszego powiatu odnotowano kilka włamań do mieszkań. Zazwyczaj przestępcy wykorzystując nieobecność domowników kradną biżuterię, pieniądze i sprzęt elektroniczny. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie domów i mieszkań przed wyjazdem.

W dniu 10 listopada 2015r. odbyła się ceremonia ślubowania uczniów pierwszych klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na uroczystość został zaproszony Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu mł.insp. Ryszard Skowroński.

Już od dzisiaj kierowcy osobówek mogą korzystać z drogi wojewódzkiej nr 796. Przejazd tą drogą jest jednak ograniczony dla pojazdów powyżej 3,5t. Ciężarówki nadal muszą korzystać z objazdu przez Siewierz.

W Zespole Szkół Rolniczych w Żarnowcu odbyła się pierwsza edycja okręgowego konkursu pn. „Praktyka i bezpieczeństwo w rolnictwie”. Drużyny szkół ponadgimnazjalnych rywalizowały pod czujnym okiem policjantów z zawierciańskiej drogówki.

Zawierciańscy policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Niebezpieczne znalezisko wykopali pracownicy firmy wykonującej prace ziemne na osiedlu przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu.

Policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych elementów kruszarki. Złodzieje pocięli konstrukcje drogiej maszyny i wywieźli poza teren firmy. Właściciel wycenił straty na kwotę 70 tys. złotych. Za kradzież i zniszczenie urządzenia grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj zakończyła się ogólnopolska akcja „Znicz 2014”. Zawierciańscy policjanci już od piątku czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Tegoroczne działania przebiegły bardzo spokojnie. Pomimo dużego natężenia pojazdów nie było większych utrudnień na drogach W tym czasie odnotowano tylko 8 kolizji i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy okradli niezamieszkały dom. Do zatrzymania przyczynił się czujny sąsiad. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do10 lat więzienia.

Zawierciańscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o napad na salon gier. Mężczyzna zaatakował pracownicę, a następnie skradł pieniądze. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstwienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Bezpośrednio po zgłoszeniu zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Napastnicy podeszli do klienta sklepu nocnego i grożąc pobiciem zażądali pieniędzy. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyło się seminarium pn."Bezpiecznie - chce się żyć!". W trakcie spotkania policjant ruchu drogowego przestrzegał młodych kierowców przed brawurą i brakiem ostrożności na drodze. W drugiej części spotkania wystąpił znany polski piosenkarz - Łukasz Zagrobelny.

Wczoraj zawierciańscy policjanci prowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych. W czasie działań ujawnili ponad 50 wykroczeń, których dopuścili niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Najczęstszymi przewinieniami było przechodzenie przez przejście na czerwonym świetle, a także pokonywanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

Kampania społeczna "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj!” trwa nieprzerwanie od 2005 roku. Przez pierwsze cztery edycje obejmowała tylko miesiące letnie. Od 2009 roku kampania trwa cały rok, natomiast od października 2012 roku została rozszerzona o zagadnie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów w Porębie. Podejrzanego o to przestępstwo zarejestrowała kamera. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zadzwoń – tel. 112, 997 lub 32 67 38 255. Gwarantujemy anonimowość!

Dyżurny zawierciańskiej komendy pomógł kierowcy i pasażerom autobusu opuścić pojazd, który wpadł do rowu. Do zdarzenia dzisiaj w miejscowości Wysoka. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tej kolizji.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego na dworcu kolejowym. 23-latek przyznał się do popełnienie tego przestępstwa. Teraz grozi mu do 8 lat za kratami.

W piątek w całym województwie śląskim trwała policyjna akcja „Prędkość”. W działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczestniczyła także zawierciańska drogówka. Policjanci w trakcie kontroli pojazdów rozdawali niebieskie serduszka.

Wczoraj wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu policjanci ostrzegali pieszych, rowerzystów i motocyklistów przed skutkami wypadków. Seminarium poświęcone bezpieczeństwu niechronionych użytków ruchu drogowego prowadził policjant z katowickiej drogówki. Spotkanie uświetnił występ znanego kabaretu.

Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka podejrzanego o rozbój oraz liczne włamania. Zatrzymany przez zawierciańskich policjantów mężczyzna napadł na przechodnia i okradał piwnice. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z Zawiercia zatrzymali po pościgu dwóch włamywaczy. Mężczyźni uciekali osobowym fiatem. Kierujący był pijany i nie miał uprawnień. Usłyszał 6 zarzutów. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Zawierciańscy policjanci poszukują zaginionego Damiana Kuźniak, który w dniu 16 września 2014 roku opuścił miejsce zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255 lub tel. alarmowe 997, 112.

Dwaj pijani bracia szli środkiem jezdni szarpiąc się między sobą. Swą agresję przenieśli na ratowników karetki pogotowia, którzy zwrócili im uwagę. Mężczyźni zaatakowali także interweniujących policjantów. Za naruszenie nietykalności i znieważanie funkcjonariuszy publicznych grozi im teraz 3-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci z Zawiercia ustalają szczegóły wczorajszego wypadku drogowego w Kromołowie. W wyniku zderzenia ciężarówki z trzema osobówkami ranne zostały dwie osoby. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 78 trwały prawie 2 godziny.

Uwaga kierowcy, na drogach jest bardzo ślisko! Jazda z nadmierną prędkością po jezdni pokrytej błotem pośniegowym lub warstwą lodu, może zakończyć się w rowie. Zawierciańscy policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie