Zabrzańscy policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych jest nieletni, który był na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a także kobieta, która działała w zorganizowanej grupie przestępczej oszukując ludzi metodą „na wnuczka”.

Zabrzańscy policjanci, którzy brali udział w wojewódzkich działaniach „Poszukiwany” zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był 17-letni mieszkaniec Zabrza, który uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Sąd dla nieletnich umieścił go tam za liczne włamania i kradzieże. To nie była jego pierwsza ucieczka. Policjanci realizujący zatrzymanie, byli przygotowani na to, że nieletni będzie chciał uciec przez okno, a następnie dach budynku, w którym mieszka. Tym razem zatrzymanie odbyło się w spokojnej atmosferze.

Kolejną osobą zatrzymaną w ramach działań była 40-letnia kobieta, która poszukiwana była przez katowicką prokuraturę okręgową. Kobieta działając w zorganizowanej grupie przestępczej oszukiwała na terenie Polski ludzi metodą ”na wnuczka”. Kobieta ukrywała się od 2015 roku. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana.

Zatrzymany został również 48-latek, który zadzwonił do szpitala i poinformował, że się podpali. Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie ustalili miejsce zamieszkania desperata i wezwali karetkę pogotowia. W czasie czynności z mężczyzną, okazało się, że jest poszukiwany przez chorzowski sąd do obycia kary pozbawienia wolności. Decyzją lekarza został przewieziony jednak do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Dopiero po zakończonym leczeniu będzie możliwe odbycie kary przez 48-latka.

Za niealimentację został zatrzymany 45-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna ukrywał się u swojej konkubiny. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, mężczyzna zabarykadował je. Kategorycznie odmawiał wyjścia z mieszkania. Drzwi otworzył dopiero, kiedy policjanci wezwali zabrzańskich strażaków, którzy ze sprzętem do wyłamywania drzwi wkroczyli na klatkę schodową budynku. Najbliższy rok mężczyzna spędzi w więzieniu.

Natomiast 43-letni mężczyzna, który poszukiwany był przez zabrzańską prokuraturę zatrzymany został kiedy wychodził z zakupami ze sklepu. Zauważyło go policjant, który po służbie wracał od dentysty. Mężczyzna miał ogromnego pecha, bo funkcjonariusz, który go zatrzymał ma doskonałą pamięć fotograficzną, gdyż na co dzień pracuje w zespole poszukującym osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna decyzją sądu również został tymczasowo aresztowany za kradzieże z włamaniami.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Zabrze

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Maj 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Śląski Bazar

Logowanie