Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. insp. Marka Nowakowskiego, I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu nadkom. Dariusza Klimczak i Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł.insp. Pawła Kopernika dla policjantek, policjantów i pracowników Policji garnizonu zabrzańskiego, ich najbliższych oraz wszystkich mieszkańców Zabrza.

Zabrzańscy policjanci z komisariatu I zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych, którzy w centrum napadli i okradli 17-latka wracającego ze szkoły. Nieletni sprawcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka, za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Za rozbój grozi im poprawczak.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych jest nieletni, który był na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, a także kobieta, która działała w zorganizowanej grupie przestępczej oszukując ludzi metodą „na wnuczka”.

Zaginiona dziewczynka, którą wczoraj poszukiwali zabrzańscy policjanci wspólnie z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji, szczęśliwie wróciła do domu. 10-latka uciekła swojej babci, kiedy wracała z nią ze szkoły. Alarmowo wszczęte poszukiwania zakończono przed 20.00.

Zabrzańscy policjanci informują, że odnalezione zostały dwa rowery i fotelik samochodowy dla dziecka. Czynności dotychczas przeprowadzone nie doprowadziły do ustalenia właściciela. Publikujemy zdjęcia odnalezionych jednośladów i fotelika z prośbą o zgłoszenie się właściciela, lub osób mogących pomóc w ustaleniu jego personaliów. Wszelkie informacje w sprawie rowerów prosimy kierować do Komisariatu V Policji w Zabrzu tel. 32 273 39 10, a w sprawie fotelika do Komisariatu I Policji w Zabrzu tel. 32 370 35 10.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że okres przedświąteczny to czas gorączkowych przygotowań, zakupów oraz wyjazdów. Bądźmy jednak czujni i ostrożni - niestety, ten czas to również czas żniw dla kieszonkowców! Z kolei planując rodzinny wyjazd pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania - włamywacze nie świętują! By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy przestrzegać kilku zasad

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę dotyczącą oszustw kredytowych i poświadczania nieprawdy w dokumentacji. Zarzuty przedstawiono 3 pracownikom agencji udzielającej pożyczki i czwórce klientów. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Gdańskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący nissanem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę. Kierujący jednośladem, z obrażeniami głowy i potłuczeniami został hospitalizowany. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci zabrzańskiej drogówki podsumowali krajowe działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 spotkali się z profilaktykami z zabrzańskiej prewencji. Mundurowi w klasach IV-VIII przeprowadzili prelekcje na temat m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i poza nim. Policyjni profilaktycy poruszyli również temat przemocy i agresji oraz bezpieczeństwa w internecie.

W ręce policjantów zabrzańskiej drogówki wpadła kobieta, która nie zatrzymała się do kontroli. Kierująca w trakcie ucieczki spowodowała kolizję, uderzając w latarnię. Zatrzymana prowadziła samochód mając w organizmie przeszło półtora promila. Kierującej grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Znów od kilku dni w Polsce temperatura zwłaszcza w nocy spada poniżej zera. Bardzo niskie temperatury są poważnym zagrożeniem nie tylko dla osób bezdomnych, ale również dla osób będących pod wpływem alkoholu i osób, które nie mają wystarczających środków na opał. Zwróćmy szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Każdy może pomóc dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997, 986.

Od połowy września 2016 roku mieszkańcy Zabrza za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Każdy sygnał jest przez policjantów sprawdzany. Ponad 55 % zgłoszonych zagrożeń została potwierdzona.

Zabrzańscy policjanci wczoraj zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących. Ponadto dwóch z nich kierowało nie posiadając do tego uprawnień, trzeciemu zatrzymano prawo jazdy. Teraz o ich losach zdecyduje zabrzański sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat więzienia.

Dzielnicowy z Zabrza zatrzymał poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Młody mężczyzna poszukiwany był przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za rozbój, uszkodzenie ciała i kradzież. Decyzją Sądu Okręgowego w Gliwicach został tymczasowo aresztowany. Zatrzymanemu grozi do 15 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci z komisariatu III zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie marihuany. Nielegalna substancja została znaleziona w trakcie przeprowadzanej interwencji policjantów wobec głośnej grupy osób. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabrzańska policjantka - mł. asp. Izabela Herdzik - zdobyła dwa brązowe medale na otwartych Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu w Krakowie. Policjantka, która jest wielokrotnie utytułowaną zawodniczką w judo, powróciła do Ju-Jitsu po 4-letniej przerwie. Zaledwie po 4 miesiącach treningów, dwukrotnie zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dziś wczesnym rankiem w Zabrzu na ul. Wolności. Zderzenie VW i fiata spowodowało poranne czasowe utrudnienia w ruchu ulicą Wolności. Konieczne było wyznaczenie przez policjantów objazdu trasą DTŚ. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń uczestników.

Zabrzańscy dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami Zabrza w ramach wspólnego dbania o bezpieczeństwo w mieście. Tym razem na spotkanie z działkowcami z ROD im. M. Curie-Skłodowskiej wybrali się dzielnicowi z II komisariatu. To kolejne z serii spotkań, które mają na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych.

Kryminalni zabrzańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol. W akcji wspomagali ich funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Alkohol, papierosy oraz krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy została ujawniona przy jednym z mężczyzn w centrum miasta. Policjanci zatrzymali również klienta, który kupował nielegalny towar. Czynności w sprawie trwają.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj w południe przy ulicy Witosa w Zabrzu. Na drodze krajowej 78 przy zjeździe na autostradę A1 kierujący autobusem komunikacji miejskiej utracił przytomność i przejechał rondo na wprost. Nikt z pasażerów nie ucierpiał w zdarzeniu. Miejsce kolizji zabezpieczali policjanci zabrzańskiej drogówki.

Policjanci z Zabrza zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na 17-latka i grożąc pobiciem ukradł mu zegarek. Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Decyzją sądu na wniosek śledczych został on aresztowany na okres trzech miesięcy. Zatrzymanemu za ten czyn grozi kara do 12 lat więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu II spotkali się z dziećmi biorącymi udział w warsztatach organizowanych przez placówkę PAL-u w Biskupicach. Z dziećmi rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Towarzyszyli również dzieciakom podczas warsztatów plastycznych.

Mężczyzna, który w centrum miasta napadał na kobiety, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zgwałcenia i doprowadzenia do innej czynności seksualnej mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy.

Wczoraj w całym kraju prowadzona była akcja profilaktyczna "Dzień odblasków". Jej celem było zachęcenie wszystkich użytkowników ruchu drogowego do dbania o wspólne bezpieczeństwo na drogach. Również zabrzańscy policjanci włączyli się w działania m.in. odwiedzając szkołę, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci podczas zimowych ferii oraz przedszkole.

W związku z okresem wyjazdów na ferie zimowe i zwiększonym zainteresowaniem organizatorów przewozów autokarowych w zakresie kontroli tych pojazdów, policjanci zabrzańskiej drogówki informują o możliwości przeprowadzenia takich kontroli po wcześniejszym jej zgłoszeniu. Zgłoszenia pisemne można kierować na adres Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy, a także pod nr telefonu 32 277 92 90.

Około południa dyżurny z komisariatu II otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki na ulicy Jagiellońskiej na tzw. „wyrwę”. Sprawca zbiegł ale nie uchroniło go to przed odpowiedzialnością. Dzielnicowi szybko wytypowali złodzieja i tego samego dnia popołudniu zatrzymali go w mieszkaniu jego matki. Zaskoczony błyskawiczną wizytą mundurowych 19-letni zabrzanin przyznał się do dwóch kradzieży torebek. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze zabrzańskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną mogą uznać miniony rok za bardzo owocny. Spotkania prowadzone były w każdej grupie wiekowej: od przedszkolaka aż po seniora. Spotkania te pozwoliły uczestnikom poznać zasady bezpieczeństwa, obowiązujące przepisy, a także zapoznać się z zawodem policjanta.

Dwaj młodzi mężczyźni stojący w środku nocy pod jedną z klatek schodowych na ulicy Dąbrowskiego zostali wylegitymowani przez policyjny patrol. Mundurowi z katowickich oddziałów prewencji ujawnili przy 18-letnim zabrzaninie woreczek z amfetaminą, a przy jego 16-letnim kompanie woreczek z marihuaną. Dorosły zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania narkotyku do którego się przyznał. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym.

Dzielnicowy z Zabrza zatrzymał poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był przez brytyjski wymiar sprawiedliwości za oszustwa podatkowe na kwotę pół miliona funtów. Wobec zatrzymanego została wszczęta procedura ekstradycyjna.

Policjanci z komendy miejskiej oraz z komisariatu II zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie przewoził 15 sztuk drewnianych palet, które wcześniej ukradł z terenu jednej z firm przy ulicy Hagera. Zatrzymany 22-letni zabrzanin tłumaczył policjantom, że sądził, iż palety są do wyrzucenia i chciał użyć ich jako rozpałki. Teraz odpowie za kradzież cudzego mienia wartego 550 złotych. Grozi mu 5 lat więzienia.

Dziś w godzinach 14.00 – 22.00 na terenie Zabrza prowadzone będą działania pod nazwą „Bezpieczne przejście”. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Mieszkańcy Zabrza w rejonie oznakowanych przejść spotkają się dzisiaj z mundurowymi z drogówki, którzy będą zwracać szczególną uwagę na kierujących i pieszych łamiących prawo.

W Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się narada podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2016 roku. W naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Justyński, Zastępca Prezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, kierownictwo zabrzańskiej komendy, policjanci oraz pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

Kolejnych 4 zabrzańskich pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę podczas meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Pogoni Siedlce, do którego doszło w sierpniu 2016 roku. Łącznie w tej sprawie 13 podejrzanych stanie przed zabrzańskim sądem. Oprócz kary grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu, podejrzanym grozi obligatoryjny zakaz stadionowy.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama