W celu umożliwienia uzyskania przez zainteresowanych służbą w Policji niezbędnych informacji oraz złożenia dokumentów aplikacyjnych, w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim od dnia 6 grudnia br. w każdy pierwszy i trzeci czwartek do godz. 18.00 dyżur pełnić będą pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj w Wodzisławiu Śląskim. Na ulicy Pszowskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala, na szczęście okazało się, iż nikt nie został poważnie ranny.

Wodzisławscy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o dokonanie kilkunastu kradzieży paliwa. Mężczyzna tankując paliwo na stacjach benzynowych m.in. w Wodzisławiu Śląskim, Jastrzębiu Zdroju, Raciborzu oraz Rybniku nie miał w zwyczaju za nie płacić. Zawsze tankował paliwo za kwotę mniejszą niż 437,50 zł, co stanowi wykroczenie. Odpowie jednak za przestępstwo, ponieważ śledczy połączyli poszczególne kradzieże w jeden tak zwany czyn ciągły.

Policjant w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 36-latek, mając w organizmie 3 promile alkoholu, przejeżdżając swoim samochodem obok wodzisławskiej komendy, uszkodził inny pojazd. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków wielorodzinnych w Wodzisławiu Śląskim. Jeden z mieszkańców odkręcił gaz grożąc, że wysadzi wszystkich w powietrze. Mężczyzna przebywa już pod opieką lekarzy. Za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Podczas hamowania, ciało człowieka ważące 76 kg zmienia się w 2,5 tony. Z taką siłą uderza w siedzącą na przednim siedzeniu osobę podczas zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h, gdy nie ma pasów - wylicza Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT. Tymczasem w Polsce niewiele ponad 70 proc. osób stosuje pasy bezpieczeństwa podróżując na tylnym siedzeniu pojazdu. To stanowczo za mało.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października. W tym czasie przedstawiciele różnych instytucji m.in. Policji, Prokuratury i Sądu będą przybliżać kwestię mediacji wszystkim zainteresowanym.

Po zmroku, w jesienne wieczory, często w ciemnym ubraniu człowiek na drodze staje się niewidoczny. Warto mieć świadomość, iż niewielki, odblaskowy element przyczepiony do odzieży lub torby może zapobiec tragedii. W ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”, policjanci ruchu drogowego wyruszyli wczoraj po zmroku na drogi powiatu wodzisławskiego. Uświadamiali i namawiali mieszkańców do dbania o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci podczas codziennych służb prowadzą systematyczne działania kontrolne, aby przeciwdziałać takim zjawiskom jak sprzedaż alkoholu osobom nieletnim. Niestety fakt właśnie takiej sprzedaży ujawnili mundurowi z Gorzyc. Ekspedientka jednego z lokalnych sklepów sprzedała alkohol 15 i 16-latkowi. Kobiecie grozi kara grzywny, właściciel sklepu może natomiast stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Policjanci z Wodzisławia spotkali się na zajęciach profilaktycznych z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Rydułtowach. Temat szkolenia nawiązywał do kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Stróże prawa kontynuują również profilaktyczne spotkania z najmłodszymi. We wtorek odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Krostoszowicach.

Piotr ma 31 lat i jest podopiecznym Zakładu Aktywności Zawodowej z Wodzisławia Śląskiego. Jego wielkim marzeniem było zostać policjantem. Wodzisławscy policjanci postanowili spełnić jego życzenie.

Jutro będziemy świętować Narodowy Dzień Niepodległości. 11 listopada to również Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji już dziś w wodzisławskiej komendzie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa jednostki z pracownikami cywilnymi. Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podziękował pracownikom za sumienną pracę i zaangażowanie.

Policjanci zatrzymali czterech nieletnich podejrzanych o rozbój na 32-letnim mieszkańcu Radlina. Chłopcy w wieku od 14 do 16 lat grożąc nożem doprowadzili mężczyznę do stanu bezbronności a następnie ukradli mu telefon komórkowy. O losie nastolatków będzie decydował sąd rodzinny. Wczoraj zapadła decyzja o umieszczeniu całej czwórki w schronisku dla nieletnich.

Na terenie powiatu wodzisławskiego policjanci drogówki prowadzić będą dzisiaj akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te, podobnie jak te prowadzone wczoraj w całym województwie śląskim, maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jutro o godzinie 10:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się uroczyste przekazanie nowych radiowozów współfinansowanych ze środków budżetowych samorządów. Zainteresowanych przedstawicieli lokalnych mediów serdecznie zapraszamy!

Wczoraj w Wodzisławiu miało miejsce włamanie do zaparkowanego pojazdu. Sprawca wybił szybę w aucie a następnie ukradł pozostawioną tam torebkę. Tej sytuacji można było uniknąć. Dlatego policjanci po raz kolejny apelują – nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach! Złodziej czeka na okazję!

Policjanci z Rydułtów zatrzymali pijanego kierowcę, który mając prawie 2,5 promila alkoholu prowadził samochód. Mężczyzna złamał obowiązujący go do 2019 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za lekceważenie zakazu wydanego przez sąd, grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego  doszło w Bełsznicy. W zdarzeniu ucierpiała 63-letnia rowerzystka. Z licznymi potłuczeniami i złamaniem nosa trafiła do szpitala.

W okresie ostatnich dwóch miesięcy na terenie powiatu wodzisławskiego zostało ujawnionych kilka banknotów o nominale 100 zł, będących falsyfikatami. Zaskakujący jest fakt, iż podróbki zostały wprowadzone do obiegu, mimo iż stanowiły jedynie kolorową kserokopię oryginału w dodatku tylko jednostronną. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na banknoty, które otrzymujemy.

Policjanci z Radlina zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój. Przestępcza para napadła na 48-letniego mężczyznę. Najpierw pobili i skopali swoją ofiarę, a później zabrali mu telefon i 4zł. Wczoraj oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Jutro rusza policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci będą kontrolować przestrzeganie przepisów przez kierujących. Zwrócą uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, skontrolują stan trzeźwości i prawidłowe parkowanie. Wszystko po to, aby zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo na drodze.

Mundurowi z Wodzisławia w ostatniej chwili uratowali 44-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Kiedy policjanci zauważyli mężczyznę, wisiał on już na zniszczonym szyldzie reklamowym jednego ze sklepów, z zaciśniętym wokół szyi przewodem elektrycznym. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa mężczyzna odzyskał przytomność i trafił pod opiekę lekarzy.

Wodzisławscy mundurowi w czasie minionego weekendu wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących.

Jesień i zima to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę zatrzymania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania i na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze!

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Radlinie. Osobowe volvo zderzyło się tam z motocyklem. Kierujący obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Wczoraj wodzisławscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach "Trzeźwe przewozy". Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 350 kierowców. Trzech z nich okazało się nieodpowiedzialnych.

Policjanci z Radlina zatrzymali wczoraj mężczyznę, który zdemolował przystanek autobusowy. Na chuligańskie popisy nie pozostał obojętny jeden z obywateli, który poinformował o zdarzeniu funkcjonariuszy. Dzięki temu nerwowy 28-latek nie uniknie konsekwencji swojego zachowania. Niszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Rydułtowach. Kierujący Alfa Romeo wpadł do rzeki Nacyny. Jak się okazało 29-latek był nietrzeźwy.

Dzisiejszej nocy policjanci z Pszowa oraz Rydułtów prowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Szaleniec uciekał ulicami Pszowa, Rydułtów i Czernicy powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany na terenie Łukowa. Okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Policjanci wodzisławskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego uratowali 47-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Kiedy mundurowi weszli do jego domu, mężczyzna stał z pętlą na szyi na krawędzi stropu. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa udało się uniknąć kolejnej ludzkiej tragedii.

Podstępny, bezwonny i bezbarwny. Tlenek węgla nazywany cichym zabójcą. Powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych. Każdego roku zabija wiele osób! Warto więc na początku sezonu grzewczego dokonać przeglądu technicznego posiadanych instalacji a nawet zainwestować w specjalne czujniki alarmowe.

Wodzisławski policjant na co dzień pełniący służbę w wydziale kryminalnym w czasie wolnym zatrzymał 52-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym, do którego już trafił.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali pijanego 31-latka, który najechał na tył innego pojazdu. Jak się okazało, mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy, a wkrótce odpowie za swoją nieodpowiedzialność przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama