Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce tyskich stróżów prawa wpadł 26-latek, który nie dość, że mając w organizmie ponad promil alkoholu, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W piątek i sobotę tyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali turniej interkontynentalny w hokeju na lodzie oraz mecz piłkarski II ligi. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 18 i 20-latka, którzy okradli jedną ze stacji paliw. Ich łupem padły płyny do chłodnic. Początkowo obaj tyszanie próbowali oszukać policjantów co do sposobu w jaki weszli w ich posiadanie. Jednakże kłamstwo szybko wyszło na jaw dzięki dociekliwość stróżów prawa.

30 października 2015 roku o 6.00 rozpoczną się ogólnopolskie działania "ZNICZ 2015". Akcja potrwa do 2 listopada 2015 roku do godziny 22.00. Tyscy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednym z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie pomaga również niska świadomość zagrożeń wśród kierujących i samych pieszych. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Policjanci prowadzą wzmożone działania p.k „ZNICZ 2015”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym . Do poniedziałku należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych, trasach wylotowych z miast oraz w rejonie cmentarzy.

Franek ma 6 lat i jest podopiecznym Fundacji Pomocy Niewidomym. Dzień spędzony w towarzystwie tyskich strażaków i policjantów na pewno na długo pozostanie w pamięci Franka, jak i mundurowych.

Przypadkowa kolizja przyczyniła się do zatrzymania 66-letniego tyszanina. Mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Teraz za swoją nierozważną decyzję może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

W związku z meczem II ligi piłki nożnej GKS Tychy – Raków Częstochowa, który odbędzie się w dniu 12 września 2015 roku wyłączona zostanie z ruchu ulica Baziowa od numeru 19 w kierunku ul. Starokościelnej 18. Czas obowiązywania powyższych utrudnień w ruchu drogowym to: piątek 11.09.2015r. od godz. 14:00 do soboty 12.09.2015r. około godz. 22:00.

Policjanci z Tychów poszukują mężczyzny, który 17 września 2015r. dokonał zniszczenia mercedesa przy ulicy Elfów w Tychach. W toku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z monitoringu, na którym znajduje się mężczyzna mogący posiadać istotne dla niniejszej sprawy informacje. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości prosimy o pilny kontakt pod numerem 32 32-56-200, 32 325-62-30 lub telefonem alarmowym 997 lub 112.

W maju tego roku weszły w życie przepisy, których celem nadrzędnym jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wdrożenie instrumentów prawnych opierających się na założeniu, że nie tyle wysokość kary, ale jej natychmiastowa dolegliwość jest najlepszym środkiem prewencyjnym.

Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce tyskich stróżów prawa wpadł 52-latek, który nie dość, że mając w organizmie ponad promil spowodował kolizję, to jeszcze przewoził samochodem w takim stanie 6-letnią córeczkę. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania „Prędkość”. Celem prowadzonych czynności jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci z Tychów poszukują pary oszustów, którzy podszywając się pod pracowników administracji okradli parę staruszków. Na podstawie policyjnych ustaleń rysownicy z KWP w Katowicach przygotowali portrety pamięciowe osób mogących mieć związek z niniejszym przestępstwem. Osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości prosimy o pilny kontakt pod numerem 32 32-56-200, 32 325-62-30 lub telefonem alarmowym 997 lub 112.

1 września po letnim wypoczynku młodzież wróciła do szkolnych ławek. Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją edukację. Jednak z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego głównie w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających zwłaszcza najmłodszym, jak co roku, policjanci, działając w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, podejmują działania zmierzające do poprawy ich bezpieczeństwa.

W minionym miesiącu na tyskich drogach w wyniku zdarzeń drogowych ranne zostały 2 osoby. Do większości z tych zdarzeń doszło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 34-letniego tyszanina, który chciał kupić leki bez wymaganej recepty. Mężczyzna groził farmaceucie pozbawieniem życia jeśli mu nie sprzeda „dość mocno pobudzających” leków. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego agresora i grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Tyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania przy ulicy Dąbrowskiego. Włamywacze nie przypuszczali, że ich wspinaczkę po balkonach ktoś obserwuje. Śledczy ustalają, czy przestępczy duet ma na swoim koncie inne przestępstwa.

Tyscy policjanci zatrzymali 18 letniego mieszkańca Katowic, który w swoim samochodzie posiadał narkotyki w postaci marihuany. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Tychach obchodzony był EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. Organizatorami akcji był NOL-TYCHY, Urząd Miasta Tychy oraz MZK Tychy wraz z partnerami. Do przedmiotowej akcji przyłączą się również tyscy policjanci.

Tyscy policjanci zatrzymali 55-letnigo mieszkańca Gliwic. Mężczyzna zdecydował się wsiąść za kółko pomimo cofniętych uprawnień, w dodatku mając w organizmie niemal półtora promila alkoholu. Okazało się, że gliwiczanin nie po raz pierwszy prowadził na „podwójnym gazie”.

Tyscy policjanci zwracają się z APELEM do Państwa o pomoc w ustaleniu informacji dotyczących zaginionego Tomasza BOGUSZ. Mężczyzna ostatni raz kontaktował się z rodziną początkiem maja 2015 roku i do chwili obecnej brak jest z nim jakiegokolwiek kontaktu.

Tyscy policyjni zatrzymali 42-letnią rzeszowiankę. Kobieta kierując samochodem w stanie nietrzeźwości spowodował dwie kolizje. Teraz odpowie nie tylko za spowodowanie zdarzeń drogowych, ale również za popełnienie przestępstwa.

Tyscy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze straży miejskiej zabezpieczali trasę IV Tyskiego Półmaratonu oraz XX Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom biegu jak i jego kibicom.

Policjanci z Tychów wykonują czynności w śledztwie prowadzonym przez tyską prokuraturę, które dotyczy zdarzeń mających miejsce na terenie Tychów. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu wizyjnego wytypowano mężczyznę, który może mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem lub posiadać informacje na jego temat. Wszystkie osoby, które rozpoznają poszukiwanego mężczyznę prosimy o kontakt ze śledczymi.

Pod takim hasłem odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pasażerów. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz ratownikami medycznymi, wykonywali czynności na miejscu symulowanego wypadku drogowego.

W trakcie wczorajszej akcji p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych pijanych kierowców. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Przypominamy, że za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło 7 września 2015 roku. w Tychach na ulicy Bibliotecznej przy piekarni. Prezentujemy zdjęcia mężczyzny mogącego mieć związek z przestępstwem.

W minioną niedzielę około godz. 20.30 tyscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Tychów, który w sposób zuchwały skradł torebkę kobiecie. Dzięki szybkiej informacji o zdarzeniu oraz reakcji policjantów udało się odzyskać skradzioną torebkę i zatrzymać złodzieja. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Dariusz Nowak uczestniczył w turnieju strzeleckim „O Puchar Szefa Obrony Cywilnej – Prezydenta Miasta Tychy”. W imprezie udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych i władz miasta Tychy. Ręka i celne oko nie zawiodły szefa tyskiej jednostki, który zdobył pierwsze miejsce.

Młody mężczyzna zuchwale wyciągnął pieniądze z szuflady na targowym stoisku i uciekł. Jego czyny nie pozostały jednak bezkarne. Szybka i zdecydowana reakcja mieszkanki Pszczyny na wołanie o pomoc, przyczyniła się do jego zatrzymania.

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

Dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju to środki zapobiegawcze jakie zastosował Prokurator Rejonowy w Tychach względem 32-letniej właścicielki biura podróży z Tychów. Kobieta usłyszała sześć zarzutów oszustw przy organizowaniu letnich wypoczynków poza granicami kraju. Teraz grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Dwa sądowe zakazy nie powstrzymały 61-latka przed ponownym złamaniem prawa. Mężczyzna nie dość, że złamał sądowe zakazy to ponownie wsiadł za kółko mając w organizmie ponad półtorej promila alkoholu. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama