Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce tyskich stróżów prawa wpadł 26-latek, który nie dość, że mając w organizmie ponad promil alkoholu, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W piątek i sobotę tyscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali turniej interkontynentalny w hokeju na lodzie oraz mecz piłkarski II ligi. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście.

Tyscy policjanci zwracają się z APELEM do Państwa o pomoc w ustaleniu informacji dotyczących zaginionego Tomasza BOGUSZ. Mężczyzna ostatni raz kontaktował się z rodziną początkiem maja 2015 roku i do chwili obecnej brak jest z nim jakiegokolwiek kontaktu.

30 października 2015 roku o 6.00 rozpoczną się ogólnopolskie działania "ZNICZ 2015". Akcja potrwa do 2 listopada 2015 roku do godziny 22.00. Tyscy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Tyscy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze straży miejskiej zabezpieczali trasę IV Tyskiego Półmaratonu oraz XX Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno uczestnikom biegu jak i jego kibicom.

Policjanci prowadzą wzmożone działania p.k „ZNICZ 2015”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym . Do poniedziałku należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych, trasach wylotowych z miast oraz w rejonie cmentarzy.

Pod takim hasłem odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pasażerów. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z funkcjonariuszami straży pożarnej oraz ratownikami medycznymi, wykonywali czynności na miejscu symulowanego wypadku drogowego.

Przypadkowa kolizja przyczyniła się do zatrzymania 66-letniego tyszanina. Mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Teraz za swoją nierozważną decyzję może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło 7 września 2015 roku. w Tychach na ulicy Bibliotecznej przy piekarni. Prezentujemy zdjęcia mężczyzny mogącego mieć związek z przestępstwem.

Policjanci z Tychów poszukują mężczyzny, który 17 września 2015r. dokonał zniszczenia mercedesa przy ulicy Elfów w Tychach. W toku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli zapis z monitoringu, na którym znajduje się mężczyzna mogący posiadać istotne dla niniejszej sprawy informacje. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości prosimy o pilny kontakt pod numerem 32 32-56-200, 32 325-62-30 lub telefonem alarmowym 997 lub 112.

Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Dariusz Nowak uczestniczył w turnieju strzeleckim „O Puchar Szefa Obrony Cywilnej – Prezydenta Miasta Tychy”. W imprezie udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych i władz miasta Tychy. Ręka i celne oko nie zawiodły szefa tyskiej jednostki, który zdobył pierwsze miejsce.

Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wsiadają do samochodu pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce tyskich stróżów prawa wpadł 52-latek, który nie dość, że mając w organizmie ponad promil spowodował kolizję, to jeszcze przewoził samochodem w takim stanie 6-letnią córeczkę. Nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

Policjanci z Tychów poszukują pary oszustów, którzy podszywając się pod pracowników administracji okradli parę staruszków. Na podstawie policyjnych ustaleń rysownicy z KWP w Katowicach przygotowali portrety pamięciowe osób mogących mieć związek z niniejszym przestępstwem. Osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości prosimy o pilny kontakt pod numerem 32 32-56-200, 32 325-62-30 lub telefonem alarmowym 997 lub 112.

Dwa sądowe zakazy nie powstrzymały 61-latka przed ponownym złamaniem prawa. Mężczyzna nie dość, że złamał sądowe zakazy to ponownie wsiadł za kółko mając w organizmie ponad półtorej promila alkoholu. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W minionym miesiącu na tyskich drogach w wyniku zdarzeń drogowych ranne zostały 2 osoby. Do większości z tych zdarzeń doszło z powodu nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowania prędkości do warunków ruchu. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 18 i 20-latka, którzy okradli jedną ze stacji paliw. Ich łupem padły płyny do chłodnic. Początkowo obaj tyszanie próbowali oszukać policjantów co do sposobu w jaki weszli w ich posiadanie. Jednakże kłamstwo szybko wyszło na jaw dzięki dociekliwość stróżów prawa.

Tyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania przy ulicy Dąbrowskiego. Włamywacze nie przypuszczali, że ich wspinaczkę po balkonach ktoś obserwuje. Śledczy ustalają, czy przestępczy duet ma na swoim koncie inne przestępstwa.

Szybko zapadający zmrok, niesprzyjające i zmieniające się warunki atmosferyczne są jednym z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie pomaga również niska świadomość zagrożeń wśród kierujących i samych pieszych. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Wczoraj w Tychach obchodzony był EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. Organizatorami akcji był NOL-TYCHY, Urząd Miasta Tychy oraz MZK Tychy wraz z partnerami. Do przedmiotowej akcji przyłączą się również tyscy policjanci.

Franek ma 6 lat i jest podopiecznym Fundacji Pomocy Niewidomym. Dzień spędzony w towarzystwie tyskich strażaków i policjantów na pewno na długo pozostanie w pamięci Franka, jak i mundurowych.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

23°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 41%

Wind: 22.53 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama