W związku z organizowanym przez Prezydenta Miasta Sosnowca "Tygodniem Dziecka" policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu w aktywny sposób włączyli się w obchody święta najmłodszych mieszkańców miasta.

Sosnowieccy dzielnicowi kontynuują spotkania z dziećmi organizowane w ramach kampanii „ Kto się przezywa sam się tak nazywa”. Tym razem dzielnicowi Komisariatu Policji IV zawitali do szkół podstawowych nr 21,11,29,15 i Szkoły Prywatnej nr 1 w Sosnowcu. Dzieciom bardzo spodobała się formuła prowadzenia zajęć.

Sosnowieccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju, do którego doszło na początku kwietnia w dzielnicy Klimontów. Wówczas, została brutalnie sterroryzowana i pobita przez zamaskowanego napastnika ekspedientka sklepu. Dzisiaj, sosnowiecki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

O tym, że strach jest w pewnych okolicznościach darem przekonały się uczestniczki kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego dla mieszkanek Sosnowca. Wspólne przedsięwzięcie sosnowieckiej Policji oraz gminy Sosnowiec reprezentowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kolejny raz promuje pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Sosnowca.

Sosnowieccy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Dokonano sprawdzenia kilku lokali, co do których mieli podejrzenia, że mogą w nich być organizowane nielegalne gry hazardowe. W jednym z nich ujawnili cztery działające bez zezwolenia automaty.

W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu funkcjonariusze Straży Granicznej szkolili sosnowieckich policjantów. Nielegalna imigracja, zatrudnianie „ na czarno” osób przebywających nieprawnie na terytorium RP, sposoby, możliwości i źródła pozwalające na potwierdzenie autentyczności zagranicznych dokumentów tożsamości to tylko niektóre z poruszonych zagadnień. Szczególne miejsce w programie szkolenia zajęły zagadnienia dotyczące handlu ludźmi.

Podjęte w okresie minionego weekendu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy działania skutkowały zatrzymaniem łącznie 25 kierujących pod wpływem alkoholu.

Podobnie jak w latach poprzednich decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu od dnia 1 czerwca rozpoczną swą sezonową służbę policjanci w formie patroli rowerowych. W Sosnowcu policjantów na rowerach zobaczymy głównie w miejscach w których mieszkańcy miasta spędzają czas wolny od pracy, czyli w parkach oraz terenach wokół zbiorników wodnych.

Sosnowieccy policjanci dzielnicowi z Komisariatu Policji IV - asp Paweł Bialy i asp Paweł Ruski spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 54 przy ul. Kalinowej w Sosnowcu. Najmłodsi mogli poznać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

Z okazji dnia dziecka sosnowieckich policjantów odwiedzili uczniowie klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Marii Skłodowskiej – Curie. W trakcie wizyty dzieci zwiedziły komendę oraz zapoznały się z pracą stróżów prawa.

W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu trwają szkolenia, które umożliwią policjantom naszej jednostki korzystanie z urządzeń TASER X2. To sprzęt, który umożliwia obezwładnienie osoby za pomocą miotanego z dużą precyzją ładunku elektrycznego. Dzięki szkoleniu policjanci zdobędą uprawnienia wymagane do używania tego typu paralizatorów.

Z okazji "Dnia Dziecka" policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego w dniu 3 czerwca włączyli się w szereg imprez zorganizowanych na terenie miasta. Między innymi wsparli festyny zorganizowane przez MOPS i "Caritas", a także wzięli udział w festynie zorganizowanym na Placu Papieskim przez Przedszkola Miejskie nr 40 i 44 w Sosnowcu.

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zlikwidowali rozlewnię nielegalnego alkoholu. W budynku nieczynnej już firmy 38-letni mieszkaniec Sosnowca uzdatniał skażony spirytus, a następnie rozlewał go do plastikowych butelek. Podczas zatrzymania opowiedział policjantom, jak wyglądał „ proces produkcyjny” nielegalnego alkoholu.

Wytrwałość i intensywna praca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu przyczyniła się do zatrzymania sprawcy włamania w dniu 25 maja bieżącego roku do odkurzaczy zainstalowanych przy myjniach samoobsługowych mieszczących się na terenie Sosnowca.

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku 21 listopada ruch samochodowy na odcinku DK94 w kierunku Katowic, w rejonie CH Auchan oraz Leroy Merlin odbywać się będzie tylko jednym pasem. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest remontem nawierzchni jezdni, który potrwa około 10 dni.

W dniu 27 maja policjanci sosnowieckiej drogówki uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie Przedszkola Miejskiego nr 54 przy ul. Kalinowej, podczas którego omawiali zasady bezpiecznego poruszania się pieszych.

Policjant z Komisariatu Policji II w Sosnowcu, sierż Marcin Ścibor w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kiedy po zatrzymaniu kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jego stężenie wynosi niemal 3,5 promila. Na szczęście, dzięki błyskawicznej i stanowczej reakcji policjanta, w wyniku zdarzenia ucierpiał wyłącznie znak drogowy.

Informujemy, że w trakcie tegorocznych obchodów Dni Sosnowca pomiędzy 2, a 4 czerwca wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie ulicy 3 Maja.

Wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu przy ul Żeromskiego odbyły się mistrzostwa piłki nożnej o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 7 drużyn.

„ Kręci mnie bezpieczeństwo” to nazwa kampanii której główne założenia sosnowieccy dzielnicowi przekazywali podczas rodzinnego festynu " Majówka 2017" zorganizowanego na terenie Przedszkola Miejskiego nr 11 w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego. Festyn organizowany jest corocznie przez Dyrekcję Przedszkola.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Dominik Łączyk w obecności kadry kierowniczej jednostki wręczył policjantowi Zespołu Prewencji nagrodę za wyróżniającą się postawę i zaangażowanie. Przypominając Państwu policyjny wywiadowca, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Sosnowcu na gorącym uczynku kradzieży 18-letniego mieszkańca Katowic. W wyniku jego działania mienie skradzione powróciło do właściciela, a sprawca wraz ze swoim pomocnikiem staną przez obliczem sądu.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama