Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w związku z obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniem Ofiar Wypadków na Drogach przeprowadzili cykl prelekcji w sosnowieckich szkołach. Celem spotkań było dotarcie do jak najszerszego grona młodych osób, które albo już są, albo niedługo staną się kierowcami.

Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Dominik Łączyk i policjanci zajmujący się w sosnowieckiej komendzie profilaktyką, wspólnie z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu zorganizowali konferencję „Zachowania autoagresywne dzieci i młodzieży, diagnoza i profilaktyka”. Ma być ona wstępem do wypracowania długofalowej strategii działań dla naszego miasta, mających na celu zmniejszenie zagrożenia zachowaniami autoagresywnymi wśród najmłodszych.

Sosnowieccy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju, do którego doszło na początku kwietnia w dzielnicy Klimontów. Wówczas, została brutalnie sterroryzowana i pobita przez zamaskowanego napastnika ekspedientka sklepu. Dzisiaj, sosnowiecki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Listem Gończym. Dokument stanowiący podstawę poszukiwań wystawił Sąd Rejonowy w Sosnowcu. 31-latek poszukiwany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sosnowieccy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Dokonano sprawdzenia kilku lokali, co do których mieli podejrzenia, że mogą w nich być organizowane nielegalne gry hazardowe. W jednym z nich ujawnili cztery działające bez zezwolenia automaty.

Komendant Komisariatu Policji IV w Sosnowcu, sosnowiecki MOSiR oraz klub sportowy Zagłębie Sosnowiec SA zapraszają wszystkich na turniej piłki halowej uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z terenu dzielnicy Niwka, który odbędzie się w dniu 7.12.2018 r na terenie Hali AKS Niwka przy ul. Orląt Lwowskich. Rozpoczęcie imprezy o godz 9.00.

Podjęte w okresie minionego weekendu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy działania skutkowały zatrzymaniem łącznie 25 kierujących pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że w naszym mieście również można korzystać z bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W Sosnowcu jeszcze w dniach 1, 8 i 15 grudnia stacje obsługi PPHU IMEX przy ul. Kosynierów 33 i przy ul. Mikołajczyka 31 będą wykonywać tego rodzaju bezpłatne badania.

Sosnowieccy policjanci dzielnicowi z Komisariatu Policji IV - asp Paweł Bialy i asp Paweł Ruski spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 54 przy ul. Kalinowej w Sosnowcu. Najmłodsi mogli poznać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

Stowarzyszenie motocyklowe Dawcy Uśmiechu kolejny już raz będzie organizować świąteczny event znany pod nazwą MotoMikołaje. 9 grudnia 2018 w Hali sportowej MOSIR w Sosnowcu przy ul. Żeromskiego w godz 13.00-16.00 kolejny raz zorganizują imprezę mikołajkową dla dzieci z 11 domów dziecka. Sosnowieccy policjanci również wezmą udział w imprezie, która jest doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu trwają szkolenia, które umożliwią policjantom naszej jednostki korzystanie z urządzeń TASER X2. To sprzęt, który umożliwia obezwładnienie osoby za pomocą miotanego z dużą precyzją ładunku elektrycznego. Dzięki szkoleniu policjanci zdobędą uprawnienia wymagane do używania tego typu paralizatorów.

Wczoraj w nocy policjanci z sosnowieckiej "czwórki" w ostatniej chwili wyprowadzili z płonącego domu 78-letniego mieszkańca dzielnicy Klimontów. Wcześniej, patrolując sąsiadującą z ich komisariatem dzielnicę zauważyli unoszące się nad jednym z domów rodzinnych kłęby dymu. Natychmiast zareagowali i samą porę uratowali słaniającego się już na nogach mężczyznę.

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zlikwidowali rozlewnię nielegalnego alkoholu. W budynku nieczynnej już firmy 38-letni mieszkaniec Sosnowca uzdatniał skażony spirytus, a następnie rozlewał go do plastikowych butelek. Podczas zatrzymania opowiedział policjantom, jak wyglądał „ proces produkcyjny” nielegalnego alkoholu.

W związku z organizowanym przez Prezydenta Miasta Sosnowca "Tygodniem Dziecka" policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu w aktywny sposób włączyli się w obchody święta najmłodszych mieszkańców miasta.

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku 21 listopada ruch samochodowy na odcinku DK94 w kierunku Katowic, w rejonie CH Auchan oraz Leroy Merlin odbywać się będzie tylko jednym pasem. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest remontem nawierzchni jezdni, który potrwa około 10 dni.

Sosnowieccy dzielnicowi kontynuują spotkania z dziećmi organizowane w ramach kampanii „ Kto się przezywa sam się tak nazywa”. Tym razem dzielnicowi Komisariatu Policji IV zawitali do szkół podstawowych nr 21,11,29,15 i Szkoły Prywatnej nr 1 w Sosnowcu. Dzieciom bardzo spodobała się formuła prowadzenia zajęć.

Policjant z Komisariatu Policji II w Sosnowcu, sierż Marcin Ścibor w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Kiedy po zatrzymaniu kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jego stężenie wynosi niemal 3,5 promila. Na szczęście, dzięki błyskawicznej i stanowczej reakcji policjanta, w wyniku zdarzenia ucierpiał wyłącznie znak drogowy.

O tym, że strach jest w pewnych okolicznościach darem przekonały się uczestniczki kolejnej edycji kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego dla mieszkanek Sosnowca. Wspólne przedsięwzięcie sosnowieckiej Policji oraz gminy Sosnowiec reprezentowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kolejny raz promuje pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Sosnowca.

Wczoraj w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu przy ul Żeromskiego odbyły się mistrzostwa piłki nożnej o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 7 drużyn.

W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu funkcjonariusze Straży Granicznej szkolili sosnowieckich policjantów. Nielegalna imigracja, zatrudnianie „ na czarno” osób przebywających nieprawnie na terytorium RP, sposoby, możliwości i źródła pozwalające na potwierdzenie autentyczności zagranicznych dokumentów tożsamości to tylko niektóre z poruszonych zagadnień. Szczególne miejsce w programie szkolenia zajęły zagadnienia dotyczące handlu ludźmi.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Sosnowcu insp. Dominik Łączyk w obecności kadry kierowniczej jednostki wręczył policjantowi Zespołu Prewencji nagrodę za wyróżniającą się postawę i zaangażowanie. Przypominając Państwu policyjny wywiadowca, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Sosnowcu na gorącym uczynku kradzieży 18-letniego mieszkańca Katowic. W wyniku jego działania mienie skradzione powróciło do właściciela, a sprawca wraz ze swoim pomocnikiem staną przez obliczem sądu.

Podobnie jak w latach poprzednich decyzją Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu od dnia 1 czerwca rozpoczną swą sezonową służbę policjanci w formie patroli rowerowych. W Sosnowcu policjantów na rowerach zobaczymy głównie w miejscach w których mieszkańcy miasta spędzają czas wolny od pracy, czyli w parkach oraz terenach wokół zbiorników wodnych.

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który pod nieobecność właścicielki, po wybiciu szyby w oknie, wdarł się do jednego z mieszkań położonych w sosnowieckiej dzielnicy Klimontów. Po wejściu do lokalu położył się w łóżku i zasnął.

Z okazji dnia dziecka sosnowieckich policjantów odwiedzili uczniowie klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Marii Skłodowskiej – Curie. W trakcie wizyty dzieci zwiedziły komendę oraz zapoznały się z pracą stróżów prawa.

O treści tego powiedzenia przekonał się jeden ze sprawców, który w czerwcu na terenie Sosnowca dokonał rozboju. Śledczy z Komisariatu Policji II skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, aż skutecznie doprowadzili do finału tej sprawy. 34-letni mieszkaniec Sosnowca usłyszał już zarzut i w warunkach recydywy odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Z okazji "Dnia Dziecka" policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego w dniu 3 czerwca włączyli się w szereg imprez zorganizowanych na terenie miasta. Między innymi wsparli festyny zorganizowane przez MOPS i "Caritas", a także wzięli udział w festynie zorganizowanym na Placu Papieskim przez Przedszkola Miejskie nr 40 i 44 w Sosnowcu.

Działania policjantów z Sosnowca doprowadziły do zatrzymania 31-latka, który dopuścił się poważnego przestępstwa skarbowego. Sosnowiczanin posiadał w swoim domu nielegalny tytoń oraz blisko 13 tys. papierosów pochodzących najprawdopodobniej z przemytu zza wschodniej granicy. Sprawa trafiła już do prokuratury. O losie mężczyzny wkrótce zdecyduje sąd.

Wytrwałość i intensywna praca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu przyczyniła się do zatrzymania sprawcy włamania w dniu 25 maja bieżącego roku do odkurzaczy zainstalowanych przy myjniach samoobsługowych mieszczących się na terenie Sosnowca.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 31-letni cudzoziemiec. Wynik badania na zawartość alkoholu w jego organizmie to ponad 1,5 promila. Obcokrajowiec zaoferował policjantom 300 dolarów za odstąpienie dalszych od czynności. Odpowie przed sądem za brawurę i czyn korupcyjny.

W dniu 27 maja policjanci sosnowieckiej drogówki uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie Przedszkola Miejskiego nr 54 przy ul. Kalinowej, podczas którego omawiali zasady bezpiecznego poruszania się pieszych.

W okresie od 1 do 21 sierpnia br. rzecznik prasowy KMP w Sosnowcu będzie nieobecny. W pilnych sprawach informacje dla mediów przekazywać będzie podinsp. Mariusz Łabędzki – Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu, tel. (32)2961 261, kom. 798 030 216.

Informujemy, że w trakcie tegorocznych obchodów Dni Sosnowca pomiędzy 2, a 4 czerwca wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie ulicy 3 Maja.

Wczoraj o godzinie 17.30 na terenie Stadionu Ludowego MOSiR przy ulicy Kresowej 1 w Sosnowcu, odbył się mecz piłki nożnej o Puchar Polski pomiędzy drużynami „Zagłębia” Sosnowiec i „Wisły” Kraków. Nie odnotowano w związku z imprezą masową żadnego zakłócenia. Siły policyjne skutecznie strzegły ładu i porządku w mieście.

„ Kręci mnie bezpieczeństwo” to nazwa kampanii której główne założenia sosnowieccy dzielnicowi przekazywali podczas rodzinnego festynu " Majówka 2017" zorganizowanego na terenie Przedszkola Miejskiego nr 11 w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego. Festyn organizowany jest corocznie przez Dyrekcję Przedszkola.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama