Od rana na drogach w całym kraju zauważyć będzie można zwiększoną ilość policjantów, którzy przeprowadzać będą wzmożone kontrole drogowe. Właśnie dzisiaj rozpoczęła się akcja "Bezpieczny Weekend", która potrwa do 22.00 w niedzielę. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Na bieżąco będą monitorować płynność ruchu tak, by drogi pozostawały przejezdne. Od rana na drogach w całym kraju zauważyć będzie można zwiększoną ilość policjantów, którzy przeprowadzać będą wzmożone kontrole drogowe. Właśnie dzisiaj rozpoczęła się akcja "Bezpieczny Weekend", która potrwa do 22.00 w niedzielę. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Na bieżąco będą monitorować płynność ruchu tak, by drogi pozostawały przejezdne.

Jak co roku, podczas akcji "Bezpieczny Weekend", policjanci z drogówki wyruszą na drogi całego kraju, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Każdy chce jak najszybciej zacząć odpoczynek. Niestety, często właśnie pośpiech jest przyczyną wypadków. Do podróży należy się odpowiednio przygotować, zadbać o auto - sprawdzić płyny eksploatacyjne, stan hamulców, wycieraczek, ogumienia. Kierowcy muszą sprawdzić do kiedy ważne jest OC pojazdu i jego badanie techniczne. Równie ważne jest rozmieszczenie bagaży w pojeździe. Warto pamiętać, że nic w samochodzie nie może leżeć „luzem”. W przypadku zdarzenia drogowego nawet książka, czy butelka z wodą mogą poważnie zranić osoby poruszające się autem.

Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z videorejestratorami i laserami mierzącymi prędkość będą nadzorować ruch na drogach. Szczególną uwagę skupią na przekroczeniach prędkości i nikt nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. Nie warto się więc śpieszyć - oprócz uszczuplenia portfela a po zmianie przepisów również możliwości utraty prawa jazdy, ryzykujemy także własne i cudze życie. To samo dotyczy pasów - nie zapinajmy ich dla uniknięcia mandatu, róbmy to dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Pamiętajmy o prawidłowym przewożeniu najmłodszych. Policjanci będą także sprawdzać czy kierowcy nie jadą pod wpływem alkoholu bądź narkotyku. Akcja "Bezpieczny Weekend" potrwa do niedzieli do 22.00.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Siemianowice Śląskie

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Maj 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Śląski Bazar

Logowanie