We wtorek w godzinach wieczornych policjanci z drogówki podjęli pościg za kierowcą motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podjął ucieczkę. Nie zdołał jednak uciec przed policyjnym radiowozem!

Dzień Wszystkich Świętych to okazja do uczczenia pamięci poległych Policjantów. Przy pomniku pomordowanych i poległych funkcjonariuszy Policji województwa śląskiego z komisariatu w Siemianowicach Śląskich przedstawiciele tutejszej Komendy oddali hołd oraz zapalili symboliczny znicz upamiętniając śmierć policjantów.

Stróże prawa zatrzymali dwóch wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nieletni przemierzyli jeden 340 drugi 270 kilometrów, żeby znaleźć się w Siemianowicach Śląskich. Uciekli z ośrodków w Lubaczowie i Łańcucie.

Wczoraj tj. 02 listopada 2015 roku w Siemianowicach Śląskich trwały działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Policyjna akcja miała charakter wojewódzki. Mundurowi prowadzili wzmożoną kontrolę pojazdów oraz sprawdzali stan trzeźwości.

W dniu wczorajszym siemianowiccy policjanci dokonali kolejnych zatrzymań. To aż 5 osób, które uchylały się przed wymiarem sprawiedliwości. Odpowiedzą teraz za swoje czyny.

Siemianowiccy policjanci odnotowali wczoraj kradzież samochodowych kołpaków, której dokonali nieletni. Jeden z chłopców został ujęty przez właściciela pojazdu i przekazany stróżom prawa. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich zastosował areszt śledczy wobec zatrzymanego. Mężczyzna to 65 – letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściach dla pieszych z winy kierowców. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do przejścia, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość pojazdu. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Stróże prawa podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli 17 gram marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

W ręce kryminalnych naszej Komendy wpadł złodziej dwóch kamer monitorujących budynek. Zdarzenie to miało miejsce w sierpniu tego roku przy ul. Fojkisa w Siemianowicach Śląskich. Sprawca nie przypuszczał, że jest nagrywany.

We wtorek w jednym z siemianowickich mieszkań doszło to tragedii. W wyniku doznanych obrażeń ciała 65 letni mężczyzna poniósł śmierć. Sprawca został zatrzymany.

W dniu 12 października 2015 roku policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierujących busami, autobusami oraz wykonujących prywatny przewóz osób. Celem akcji „Trzeźwe Przewozy” było uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom zajmującym się zawodowo prowadzeniem pojazdów. Działania miały charakter wojewódzki.

Dzisiaj w godzinach od 6.00 do 14.00 na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzają działania „Kontrola Drogowa-Pieszy”. Mundurowi będą skupiać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu. To one stanowią główną przyczynę wypadków.

W niedzielę 11 października 2015 roku na terenie naszego miasta odbędzie się rajd samochodowy Rally Sprint. Impreza ta zorganizowana jest przez Automobilklub Silesia. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj tj. 21 września 2015 roku w Siemianowicach Śląskich trwają działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Policyjna akcja ma charakter wojewódzki. Mundurowi prowadzą wzmożoną kontrolę pojazdów oraz sprawdzają stan trzeźwości.

Dwóch mężczyzn wpadło w ręce mundurowych. Byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymani to mieszkańcy Siemianowic Śląskich.

W dniu 18 września 2015 roku policjanci z drogówki poprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

Policyjni wywiadowcy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich zatrzymali 26-latkę poszukiwaną listem gończym. Sąd polecił doprowadzić kobietę do najbliższego Aresztu Śledzczego lub Zakładu Karnego.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" siemianowiccy policjanci odwiedzili 82 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wizyta stróżów prawa miała na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci. Jednocześnie uświadamiali nasze pociechy w zakresie zagrożeń, jakie mogą spotkać na drodze, nie tylko tej prowadzącej do szkoły

Siemianowiccy dzielnicowi zatrzymali kolejną osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce stróżów prawa „wpadł” 46-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich.

W dniu 5 września 2015 roku siemianowiccy policjanci otrzymali telefoniczną informację o kobiecie chcącej popełnić samobójstwo. Szybka reakcja mundurowych, strażaków oraz ratowników pogotowia pozwoliła ocalić jej życie. Pamiętajmy, samobójstwo to nie rozwiązanie problemów.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

23°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 41%

Wind: 22.53 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama