We wtorek w godzinach wieczornych policjanci z drogówki podjęli pościg za kierowcą motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podjął ucieczkę. Nie zdołał jednak uciec przed policyjnym radiowozem!

Dzień Wszystkich Świętych to okazja do uczczenia pamięci poległych Policjantów. Przy pomniku pomordowanych i poległych funkcjonariuszy Policji województwa śląskiego z komisariatu w Siemianowicach Śląskich przedstawiciele tutejszej Komendy oddali hołd oraz zapalili symboliczny znicz upamiętniając śmierć policjantów.

W dniu 18 września 2015 roku policjanci z drogówki poprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów...

Wczoraj tj. 02 listopada 2015 roku w Siemianowicach Śląskich trwały działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Policyjna akcja miała charakter wojewódzki. Mundurowi prowadzili wzmożoną kontrolę pojazdów oraz sprawdzali stan trzeźwości.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" siemianowiccy policjanci odwiedzili 82 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wizyta stróżów prawa miała na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci. Jednocześnie uświadamiali nasze pociechy w zakresie zagrożeń, jakie mogą spotkać na drodze, nie tylko tej prowadzącej do szkoły

Siemianowiccy policjanci odnotowali wczoraj kradzież samochodowych kołpaków, której dokonali nieletni. Jeden z chłopców został ujęty przez właściciela pojazdu i przekazany stróżom prawa. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

W dniu 5 września 2015 roku siemianowiccy policjanci otrzymali telefoniczną informację o kobiecie chcącej popełnić samobójstwo. Szybka reakcja mundurowych, strażaków oraz ratowników pogotowia pozwoliła ocalić jej życie. Pamiętajmy, samobójstwo to nie rozwiązanie problemów.

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściach dla pieszych z winy kierowców. Niestety, nie każdy pamięta, że zbliżając się do przejścia, należy zwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość pojazdu. Pieszy w zderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.

Zastępca oficera dyżurnego siemianowickiej komendy policji odnalazł dwójkę 5-latków. Chłopcy oddalili się z przedszkolnego placu zabaw. W poszukiwania zaangażowano duże siły policyjne z komend w Siemianowicach, Bytomiu oraz katowickiego oddziału prewencji. Dzieci oświadczyły, że opuściły plac zabaw, ponieważ się... nudziły.

W ręce kryminalnych naszej Komendy wpadł złodziej dwóch kamer monitorujących budynek. Zdarzenie to miało miejsce w sierpniu tego roku przy ul. Fojkisa w Siemianowicach Śląskich. Sprawca nie przypuszczał, że jest nagrywany.

W dniu 10 września 2015 roku dyżurny siemianowickiej policji otrzymał informację o kradzieży karty bankomatowej. Pokrzywdzona w jednym z centrów handlowych zostawiła ją w terminalu płatniczym. Sytuację tą wykorzystał nieuczciwy znalazca

W dniu 12 października 2015 roku policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierujących busami, autobusami oraz wykonujących prywatny przewóz osób. Celem akcji „Trzeźwe Przewozy” było uniemożliwienie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom zajmującym się zawodowo prowadzeniem pojazdów. Działania miały charakter wojewódzki.

We wtorek 1 września w Siemianowicach Śląskich rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest między innymi zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które co rano maszerują do szkół. W działaniach tych biorą udział liczne siemianowickie siły policyjne, w tym policjanci pionu prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego.

W niedzielę 11 października 2015 roku na terenie naszego miasta odbędzie się rajd samochodowy Rally Sprint. Impreza ta zorganizowana jest przez Automobilklub Silesia. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

75-latek pędził w terenie zabudowanym swoim samochodem po ulicach Siemianowic. Został namierzony przez drogówkę, gdy na liczniku miał o 54 km/h za dużo. Mężczyźnie za niebezpieczną jazdę policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Dwóch mężczyzn wpadło w ręce mundurowych. Byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymani to mieszkańcy Siemianowic Śląskich.

36-latek znieważył policjantów w trakcie przeprowadzania interwencji. Miało to miejsce na jednej z ulic naszego miasta, w trakcie awantury rodzinnej. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich zatrzymali 26-latkę poszukiwaną listem gończym. Sąd polecił doprowadzić kobietę do najbliższego Aresztu Śledzczego lub Zakładu Karnego.

Stróże prawa w późnych godzinach nocnych otrzymali informację o dobiegających odgłosach z pomieszczeń gospodarczych, na terenie jednej z firm naszego miasta. Mundurowi szybko udali się we wskazane miejsce i zatrzymali zamaskowanego mężczyznę, który przygotowywał się do kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Siemianowiccy dzielnicowi zatrzymali kolejną osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Tym razem w ręce stróżów prawa „wpadł” 46-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich.

Siemianowiccy policjanci od początku roku wyeliminowali z dalszej jazdy 127 kierowców, którzy mając w swoim organizmie alkohol, wyjechali na drogi. Pomimo zaostrzenia przepisów w tym zakresie i świadomości konsekwencji, jakie grożą za jazdę po wypiciu alkoholu, wczoraj stroże prawa znowu zatrzymali nietrzeźwego kierującego osobówki.

Stróże prawa zatrzymali dwóch wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nieletni przemierzyli jeden 340 drugi 270 kilometrów, żeby znaleźć się w Siemianowicach Śląskich. Uciekli z ośrodków w Lubaczowie i Łańcucie.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w mieszkaniu usytuowanym w centrum miasta ujawnili 4 rośliny marihuany oraz kilka gramów suszu tej rośliny. Okazało się, że uprawą narkotyków zajmowała się 17-letnia dziewczyna. Podejrzana usłyszała już zarzuty uprawy konopii i ich posiadania.

W dniu wczorajszym siemianowiccy policjanci dokonali kolejnych zatrzymań. To aż 5 osób, które uchylały się przed wymiarem sprawiedliwości. Odpowiedzą teraz za swoje czyny.

Od niespełna tygodnia policjanci z katowickiej drogówki jako pierwsi rozpoczęli testy nowego miernika prędkości. Nowoczesne urządzenie TruCam pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości, kto popełnił wykroczenie. Testy potrwają dwa tygodnie

W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich zastosował areszt śledczy wobec zatrzymanego. Mężczyzna to 65 – letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.

Dzisiaj siemianowicką komendę odwiedziła grupa dzieci, które wakacje spędzają w mieście. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć im o bezpiecznym wypoczynku szczególnie nad wodą i podczas trwających upałów. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2015".

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Stróże prawa podczas kontroli ujawnili i zabezpieczyli 17 gram marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Wczoraj o 22.00 zakończyły się działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Na drogach całego województwa śląskiego policjanci przyglądali się wzajemnym relacjom pomiędzy pieszymi a kierowcami. Tego typu akcja ma na celu zminimalizowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

We wtorek w jednym z siemianowickich mieszkań doszło to tragedii. W wyniku doznanych obrażeń ciała 65 letni mężczyzna poniósł śmierć. Sprawca został zatrzymany.

Od rana na drogach w całym kraju zauważyć będzie można zwiększoną ilość policjantów, którzy przeprowadzać będą wzmożone kontrole drogowe. Właśnie dzisiaj rozpoczęła się akcja "Bezpieczny Weekend", która potrwa do 22.00 w niedzielę. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą, jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Na bieżąco będą monitorować płynność ruchu tak, by drogi pozostawały przejezdne.

Dzisiaj w godzinach od 6.00 do 14.00 na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzają działania „Kontrola Drogowa-Pieszy”. Mundurowi będą skupiać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu. To one stanowią główną przyczynę wypadków.

Choć wczorajszy dzień 13 nie wypadł w piątek, będzie to data, którą kierująca polonezem zapamięta jako pechową. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej. Mundurowi wyczuli od niej woń alkoholu. Okazało się, że kierowała samochodem mając w swoim organizmie blisko 1,3 promila. Wkrótce nietrzeźwa kierująca usłyszy zarzut.

Dzisiaj tj. 21 września 2015 roku w Siemianowicach Śląskich trwają działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Policyjna akcja ma charakter wojewódzki. Mundurowi prowadzą wzmożoną kontrolę pojazdów oraz sprawdzają stan trzeźwości.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie