Zdecydowana reakcja małżeństwa z Czerwionki-Leszczyn, doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Świadkowie widząc motorowerzystę jadącego całą szerokością drogi, uniemożliwili mu dalszą jazdę i natychmiast powiadomili Policję. Zwolennikiem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 55-letni mieszkaniec Radlina. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

W miniony weekend, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego, w rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej z ulicą Konarskiego. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Zgłaszający powiedzieli policjantom, że jadąc ulicą Wodzisławską zauważyli kierującego motorowerem, który jechał całą szerokością drogi. Podejrzewali, że motorowerzysta może być pijany, dlatego nie zastanawiając się długo doprowadzili do zatrzymania jednośladu. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego natychmiast powiadomili Policję. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego mieszkańca Radlina. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyźnie kilka lat temu zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne obywatelskie zatrzymanie w ostatnim czasie. Dziękujemy Państwu za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Rybnik

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Maj 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Śląski Bazar

Logowanie