Rudzcy policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę alfy romeo. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Informację o wjeżdżającym na krawężniki kierowcy policjanci dostali od mężczyzny, który jechał za nim.

Od wczoraj rudzcy policjanci otrzymują zapytania od osób, do których dotarły informacje o zgwałceniu nastolatki. Zaniepokojeni rudzianie pytają, czy są one prawdziwe. Dementujemy je.

4 września funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej ujawnili 36 600 sztuk papierosów. Nielegalny towar, który nie posiadał znaków polskiej akcyzy skarbowej, ujawniony został w Rudzie Śląskiej. Przewoził go w samochodzie osobowym mieszkaniec województwa podkarpackiego. W rezultacie przeszukania jego samochodu ujawniono 36 600 sztuk papierosów o wartości rynkowej ponad 23 500 złotych.

Policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali dwóch 23-latków, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Rudzianie wpadli w trakcie rutynowej kontroli jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Mickiewicza. Za posiadanie narkotyków grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali trzech sprawców pobicia. Młodzi mężczyźni w niedzielę na miejskim basenie pobili 23-letniego rudzianina. Podejrzani usłyszeli wczoraj zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Znalazłeś telefon, portfel czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę policji, oddaj do biura rzeczy znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część naszego społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione – nie kradzione”. Jak szkodliwa jest nieznajomość prawa, przekonuje się kila osób miesięcznie.

Dzisiaj o godzinie 20.00 rozpocznie się kolejna rudzka impreza, która może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu. W godzinach 20.00 - 23.00 należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników "Nightskating Ruda Śląska" będą czuwać rudzcy policjanci.

Działania rudzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania 46-latka i jego 41-letniej partnerki, którzy są podejrzani o oszustwa tzw. metodą na policjanta. Śledczy ustalili, że mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz policji, bądź pracownik działu bezpieczeństwa banku, po czym wyłudzał duże sumy pieniędzy. Za te przestępstwa zatrzymanej parze grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali złodzieja roweru, wartego 6 tyś. złotych. Rudzianin ukradł jednoślad, który stał jako ekspozycja przed sklepem rowerowym na ul. Kupieckiej. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w ramach akcji „Kontrola drogowa – pieszy” policjanci rudzkiej drogówki prowadzą wzmożone działania. Działania te, ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń. Pod szczególnym nadzorem mundurowych będą nie tylko piesi, ale również rowerzyści i kierujący pojazdami, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z rudzkiej „jedynki” szukają właściciela telefonu, który został znaleziony na ul. Plac Chopina w Rudzie Śląskiej. Telefon jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej.

Policjant wydziału prewencji rudzkiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 przy ulicy 1-go Maja. Uczniom szóstych klas, przypomniano nie tylko zasady bezpieczeństwa w szkole i w domu, ale również na drodze. Profilaktyk promował wśród uczniów modę na noszenie odblasków, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne coraz częściej przynoszą efekty. Policjanci otrzymują więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść niż tych w których rudzianie stracili swoje oszczędności.

Rudzcy policjanci zatrzymali 27-letnią złodziejkę i jej 29-letniego chłopaka, który chciał zrobić zakupy skradzioną kartą. Dziewczyna podczas prywatki zakrapianej alkoholem,wykorzystała moment nieuwagi i ukradła jednej z uczestniczek portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i odtwarzaczem muzycznym. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

Mundurowi z „dwójki” zatrzymali 30-letniego rudzianina, który ukradł dwa telewizory. Mężczyzna wykorzystał upojenie alkoholowe domowników i bez trudu wyniósł z mieszkania fanty. Wpadł w trakcie interwencji domowej dzięki czujności policjantów.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego.Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

Policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali czterech mężczyzn, którzy z terenu szpitala miejskiego usiłowali ukraść płyty OSB o wartości 1200 złotych. Dzięki informacji od ochrony szpitala, policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyznom grozi teraz do 3 lat więzienia.

Aż 4 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w niedzielę policjanci rudzkiej drogówki. Kierujący „wpadli” podczas rutynowych kontroli drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która „opiekowała się” swoimi dziećmi Rudzie Śląskiej. Do zatrzymania kobiety doszło po tym, jak zadzwoniła do męża z którym jest w separacji i poinformowała go, że spali się razem z dziećmi. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Rudy Śląskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 11 tys. papierosów oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo zatrzymanej 59-letniej mieszkance Rudy grozi kara do 3 lat więzienia.

W Rudzie Śląskiej i Katowicach funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy warte prawie 138 000 złotych. Wczoraj (5 sierpnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili na terenie dwóch śląskich miast nielegalne wyroby akcyzowe. Ponad 100 000 sztuk papierosów ujawniono w Rudzie Śląskiej. Znajdowały się one w samochodzie osobowym oraz w mieszkaniu, w którym funkcjonariusze dokonali przeszukania.

29-letni kierujący, który niedawno utracił swoje prawo jazdy został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Mężczyzna pomimo decyzji decyzji o cofnięciu uprawnieni kierował fiatem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Działania po taką nazwą poprowadzą dzisiaj (20 lipca) policjanci z wydziału ruchu drogowego. Patrole pojawiły się w punktach kontrolnych już o godzinie 6.00. Kontrole na drogach miasta potrwają do 22.00.

Policjanci z Rudy Śląskiej z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami katowickiej Izby Celnej zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi używkami. W jego mieszkaniu przejęto ponad 16 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu teraz wysoka grzywna a nawet do 3 lat więzienia.

Mundurowi z Rudy szukają właściciela zgubionego Modemu USB 4G LTE, który jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej.

Praktycznie codziennie rudzcy policjanci zatrzymują osoby, które posiadają przy sobie narkotyki. Wczoraj w trakcie rutynowych kontroli wpadły aż trzy osoby. Policjanci przedstawią im dzisiaj zarzuty posiadania narkotyków, a za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Po długiej przerwie w naszym mieście znów pojawili się złodzieje działający starą metodą „na wnuczka”. Na szczęście mieszkańcy Rudy Śląskiej o telefonach od rzekomych członków rodzin natychmiast informują policję.

Policjanci z Rudy Śląskiej wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny piątkowego zdarzenia. W tragicznym wypadku na autostradzie A4 zginął 45-letni motocyklista. Apelujemy do świadków zdarzenia, aby kontaktowali się z rudzką policją.

Podsumowano akcję "Bezpieczny Weekend" prowadzoną na drogach Rudy Śląskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało w sumie 53 policjantów drogówki. Działania zakończyły się poniedziałkową akcją "Trzeźwość".

Kolejny sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez rudzkich stróżów prawa. 39-latek ugodził swoją konkubinę nożem i przez tydzień przetrzymywał ją bez pomocy w domu. Dzięki czujności sąsiadki kobieta trafiła do szpitala.

Rudzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli 228 paczek papierosów i prawie 20 kg. tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa nielegalny towar znaleźli u 40-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Teraz kobiecie za przestępstwo skarbowe grozi nawet do 3 lat więzienia.

27 maja na boisku „Pogoni” przy Czarnoleśnej odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Gościnnie wystąpiła w nim reprezentacja rudzkiej policji. Nasza drużyna zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Rudzcy policjanci przeprowadzili wczoraj w naszym mieście działania pn. " Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Policjanci wykorzystywali zestaw do zdalnej rejestracji wykroczeń.

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci ruchu drogowego, zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowali kolizje. Jeden z nich wjechał w uliczną latarnię, a drugi w kwiaciarnię. Kierujący utracili już swoje uprawienia do kierowania pojazdami.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama