Rudzcy policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę alfy romeo. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Informację o wjeżdżającym na krawężniki kierowcy policjanci dostali od mężczyzny, który jechał za nim.

Od wczoraj rudzcy policjanci otrzymują zapytania od osób, do których dotarły informacje o zgwałceniu nastolatki. Zaniepokojeni rudzianie pytają, czy są one prawdziwe. Dementujemy je.

29-letni kierujący, który niedawno utracił swoje prawo jazdy został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Mężczyzna pomimo decyzji decyzji o cofnięciu uprawnieni kierował fiatem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali dwóch 23-latków, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Rudzianie wpadli w trakcie rutynowej kontroli jednej z klatek schodowych bloku przy ulicy Mickiewicza. Za posiadanie narkotyków grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Rudy Śląskiej z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami katowickiej Izby Celnej zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi używkami. W jego mieszkaniu przejęto ponad 16 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu teraz wysoka grzywna a nawet do 3 lat więzienia.

Znalazłeś telefon, portfel czy inną wartościową rzecz? Nie czekaj na wizytę policji, oddaj do biura rzeczy znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Mnogość przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część naszego społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione – nie kradzione”. Jak szkodliwa jest nieznajomość prawa, przekonuje się kila osób miesięcznie.

Praktycznie codziennie rudzcy policjanci zatrzymują osoby, które posiadają przy sobie narkotyki. Wczoraj w trakcie rutynowych kontroli wpadły aż trzy osoby. Policjanci przedstawią im dzisiaj zarzuty posiadania narkotyków, a za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Działania rudzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania 46-latka i jego 41-letniej partnerki, którzy są podejrzani o oszustwa tzw. metodą na policjanta. Śledczy ustalili, że mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz policji, bądź pracownik działu bezpieczeństwa banku, po czym wyłudzał duże sumy pieniędzy. Za te przestępstwa zatrzymanej parze grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z Rudy Śląskiej wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny piątkowego zdarzenia. W tragicznym wypadku na autostradzie A4 zginął 45-letni motocyklista. Apelujemy do świadków zdarzenia, aby kontaktowali się z rudzką policją.

Dzisiaj w ramach akcji „Kontrola drogowa – pieszy” policjanci rudzkiej drogówki prowadzą wzmożone działania. Działania te, ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych zwłaszcza w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń. Pod szczególnym nadzorem mundurowych będą nie tylko piesi, ale również rowerzyści i kierujący pojazdami, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Kolejny sprawca przemocy domowej został zatrzymany przez rudzkich stróżów prawa. 39-latek ugodził swoją konkubinę nożem i przez tydzień przetrzymywał ją bez pomocy w domu. Dzięki czujności sąsiadki kobieta trafiła do szpitala.

Policjant wydziału prewencji rudzkiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 przy ulicy 1-go Maja. Uczniom szóstych klas, przypomniano nie tylko zasady bezpieczeństwa w szkole i w domu, ale również na drodze. Profilaktyk promował wśród uczniów modę na noszenie odblasków, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych na drogach.

27 maja na boisku „Pogoni” przy Czarnoleśnej odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Gościnnie wystąpiła w nim reprezentacja rudzkiej policji. Nasza drużyna zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Rudzcy policjanci zatrzymali 27-letnią złodziejkę i jej 29-letniego chłopaka, który chciał zrobić zakupy skradzioną kartą. Dziewczyna podczas prywatki zakrapianej alkoholem,wykorzystała moment nieuwagi i ukradła jednej z uczestniczek portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i odtwarzaczem muzycznym. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci ruchu drogowego, zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowali kolizje. Jeden z nich wjechał w uliczną latarnię, a drugi w kwiaciarnię. Kierujący utracili już swoje uprawienia do kierowania pojazdami.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem o rozwagę i rozsądek zarówno do pieszych, jak i kierowców. Jesień i zima to pory roku kiedy ci pierwsi są szczególnie narażeni na stanie się ofiarą wypadku drogowego.Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

4 września funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej ujawnili 36 600 sztuk papierosów. Nielegalny towar, który nie posiadał znaków polskiej akcyzy skarbowej, ujawniony został w Rudzie Śląskiej. Przewoził go w samochodzie osobowym mieszkaniec województwa podkarpackiego. W rezultacie przeszukania jego samochodu ujawniono 36 600 sztuk papierosów o wartości rynkowej ponad 23 500 złotych.

Aż 4 nietrzeźwych kierujących zatrzymali w niedzielę policjanci rudzkiej drogówki. Kierujący „wpadli” podczas rutynowych kontroli drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali trzech sprawców pobicia. Młodzi mężczyźni w niedzielę na miejskim basenie pobili 23-letniego rudzianina. Podejrzani usłyszeli wczoraj zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Rudy Śląskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 11 tys. papierosów oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo zatrzymanej 59-letniej mieszkance Rudy grozi kara do 3 lat więzienia.

Dzisiaj o godzinie 20.00 rozpocznie się kolejna rudzka impreza, która może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu. W godzinach 20.00 - 23.00 należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników "Nightskating Ruda Śląska" będą czuwać rudzcy policjanci.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama