Sierżant sztabowy Michał Kowalik na co dzień pracuje w Komisariacie Policji w Krzyżanowicach. W czwartkowe popołudnie będąc już po służbie postanowił umyć swój prywatny samochód. Na myjnię samochodową przyjechał do miejscowości Syrynia, gdzie chwilkę oczekiwał w kolejce, gdyż przed nim myła swój pojazd starsza pani.

Raciborscy policjanci spotkali się ze studentami kierunku filologia z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Celem wizyty młodzieży w komendzie były warsztaty w czasie, których została przeprowadzona symulacja procedury przesłuchania świadka lub osoby poszkodowanej w wypadku drogowym z udziałem policjanta oraz biegłego tłumacza języka angielskiego, niemieckiego, czeskiego.

Raciborscy policjanci w czwartkowe przedpołudnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w raciborskiej bibliotece po raz dziewiąty uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu raciborskiego.

W dniu dzisiejszym policjanci z raciborskiej drogówki przeprowadzają akcję pod kryptonimem „NURD". Celem działań jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań mają szerokie konsekwencje.

W najbliższą niedzielę, już po raz szesnasty w Częstochowie odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Przybędą na nie policjanci, pracownicy policji oraz osoby związane z policją z całego kraju. Swój udział zapowiedzieli I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk oraz Zastępca Komendanta Głównego nadinsp. Jan Lach. Na uroczystościach nie zabraknie też przedstawicieli służb, organizacji i instytucji współpracujących z policją.

Raciborscy policjanci z prewencji, po niespełna jednogodzinnych poszukiwaniach, odnaleźli 77-letniego mieszkańca Kuźni Raciborskiej. Zmęczonego, wyziębionego i przemoczonego mężczyznę, znaleźli w kompleksie leśnym w rejonie ulicy Berechowskiej. Senior cały i zdrowy został przekazany pod opiekę swoich bliskich.

Wczoraj zakończyły się wojewódzkie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Za niespełna miesiąc on, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty - asp. szt. Markiem Drapaczem z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, będą reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

Już dziś, we wszystkich krajach europejskich prowadzone będą działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.

W czwartek 21 września br. we wszystkich krajach europejskich prowadzone były działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje „wizję zero”, czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Policjanci z raciborskiej drogówki włączyli także się w akcję, by w czasie kontroli apelować do kierujących o ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

W poniedziałek wieczorem zakończyły się poszukiwania zaginionego 30-latka z Czarkowa. Mężczyzna został znaleziony po godz. 21.00 przez policjantów z komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Zziębnięty i zmęczony leżał na ławce jednego z tamtejszych przystanków autobusowych. Policjanci zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu pogotowia. Po udzielonej mu pomocy medycznej, cały i zdrowy wrócił do domu.

Pomimo wielu apeli policji w dalszym ciągu odnotowywane są przypadki skrajnej nieodpowiedzialności kierowców na drodze. Ostatnio, dzięki reakcji świadka i raciborskich policjantów z ruchu została wykluczona kompletnie pijana kobieta. 54- latka zdecydowała się wyruszyć w trasę pomimo 2,5 promili alkoholu w swoim organizmie.

Raciborscy policjanci w związku z ostatnimi przypadkami zagubienia się osób w lesie podczas zbierania grzybów zwracają się z APELEM do wszystkich osób wybierających się na grzybobranie. Pamiętajmy, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności i potrafić bezpiecznie zachować się w lesie – tak, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo.

Raciborscy policjanci z drogówki uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Z tej okazji mundurowi przygotowali dla uczestników imprezy wiele atrakcji. Była to również świetna okazja do propagowania zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji. Mundurowi rozdawali odblaski, promując w ten sposób bezpieczne zachowania na drodze.

W Raciborzu odbyła się III edycja programu prewencyjnego „Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa. Praca w Holandii”. Spotkania z uczestnikami odbyły się w dwóch miejscach - w sali widowiskowej raciborskiego centrum kultury i sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Honorowy patronat nad projektem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. mgr Krzysztof Justyński.

Dzielnicowi i policjanci z raciborskiej komendy sprawdzają akweny wodne na terenie powiatu raciborskiego. Przed nami czas, w którym kąpiele wodne stają się czymś nierozerwalnym z odpoczynkiem. Stróże prawa kontrolują miejsca, w których kąpiel jest niedozwolona i niebezpieczna. Sprawdzają właściwe zabezpieczenie i oznakowanie takich zbiorników wodnych. Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas wypoczynku nad wodą. Warto porozmawiać o tym ze swoimi dziećmi.

Raciborscy i kuźniańscy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” w ciągu kilku ostatnich dni zawitali do kolejnych przedszkolaków i uczniów w powiecie raciborskim w celu ich edukacji. Pogadanki edukacyjne ukierunkowane są na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Wczoraj od wczesnych godzin rannych raciborscy policjanci brali udział w akcji p/k „Pasy”. Działania ukierunkowane były na sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Policjanci również zwracali uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

We wtorkowe przedpołudnie przedstawicielka raciborskiej policji zawitała do Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, żeby porozmawiać o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą narkotyki. Dzieci mogły się dowiedzieć czym są dopalacze i jakie zmiany w życiu młodych ludzi niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania omówiony został też temat konsekwencji prawnych związanych z popełnianiem czynów karalnych przez nieletnich oraz zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości.

W dniu dzisiejszym raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Piesi”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

W poniedziałkowy poranek Policjanci ze strumieńskiego komisariatu, którzy jadą na rowerach szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego, dotarli do komisariatu w Krzyżanowicach, raciborskiej komendy oraz komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Przywitał ich I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinsp. Krzysztof Żołądek, wraz z raciborskimi stróżami prawa.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

22°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 45%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama