Wczoraj, policjanci z pszczyńskiej drogówki przyglądali się zachowaniom pieszych na przejściach i w rejonie przejazdów kolejowych. Interweniowali w 7 przypadkach, głównie kiedy osoby przechodziły w miejcach niedozwolonych. Tego typu działania miały przypomnieć niezmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że ich również obowiązują przepisy i są zobowiązani stosować się do nich, tak samo, jak kierowcy.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia, w którym, na szczęście, w żaden sposób nie ucierpiał 3-latek z Woli. Pozostawiony bez opieki chłopiec wypadł przez balkon na pierwszym piętrze. Maluch upadł na trawę i zapewne dlatego nie odniósł obrażeń. Potwierdził to wezwany na miejsce lekarz, pozostawiając malca pod opieką rodziców.

Ponad promil i ponad dwa promile pokazało urządzenie sprawdzające stan trzeźwości kierowców, którzy wczoraj zostali skontrolowani przez policjantów z pszczyńskiej drogówki. 31- latek z Czechowic- Dziedzic i 62- letni mieszkaniec Pszczyny stracili już swoje prawa jazdy i teraz o ich losie będzie decydował sąd i prokurator.

Pomimo słonecznych dni, ostatnie noce przyniosły już znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Dlatego pszczyńscy policjanci rozpoczęli już kontrole parków, dworców, kanałów ciepłowniczych, opuszczonych budynków oraz pozostałych miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

W najbliższą niedzielę, od wczesnych godzin rannych, w rejonie cmentarzy pojawi się zwiększona ilość patroli policyjnych. Tego dnia, na ul. Katowickiej w Pszczynie, stróżom prawa i mieszkańcom pomagać będą uczniowie z PZS nr 2. Licealiści będą informowali, gdzie znajdują się wolne miejsca parkingowe w mieście i wskazywali ewentualne objazdy. W ten sposób chcą wesprzeć wszystkie służby mundurowe w ramach akcji ZNICZ i pomóc wszystkim osobom, które tego dnia odwiedzą groby najbliższych.

Piosenki o bezpieczeństwie w wykonaniu przedszkolaków, scenki przygotowane przez licealistów z klas mundurowych i krótki policyjny komentarz złożyły się na scenariusz dzisiejszego spotkania z maluchami z Miedźnej. Pszczyńscy policjanci wzięli udział w kolejnych spotkaniach z przedszkolakami. Omówiono niezmiennie ważny dla nich temat, a mianowicie, w bajkowy sposób, przybliżono maluchom zagadnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i przedszkolu.

Dzisiaj o świcie, pszczyńscy policjanci interweniowali w sprawie wypadku drogowego w Pawłowicach. Zderzyły się ciężarowe volvo i golf. Do zdarzenia doszło na DK-81 podczas włączania się do ruchu kierowcy samochodu ciężarowego.

Z wynikiem przekraczającym 3,5 promila alkoholu w organizmie podróżował na swoim motorowerze 27- letni mieszkaniec Poręby, który wpadł w ręce pszczyńskich policjantów. Wcześniej jednak wpadł do przydrożnego rowu wskutek czego, z ogólnymi potłuczeniami ciała, trafił do szpitala. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

To, co dorosłemu wydaje się oczywiste, dla małego szkolaka już takie nie jest. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze trudno mu przyswoić od razu. Zatem, jak co roku, pszczyńscy policjanci nie prowadzą zajęć w formie wykładu, lecz zapraszają dzieci do czynnego udziału we wcześniej przygotowanych ćwiczeniach i zabawach. Dzięki temu, każdy uczeń ma szansę przekonać się, że opanowanie podstawowych zasad obowiązujących pieszego na ulicy nie jest aż takie trudne.

Podczas ostatnich, przeprowadzonych w powiecie działań „NURD” stwierdzono 14 przypadków przechodzenia przez osoby w miejscach niedozwolonych. Policjanci zwracali także szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych. W sumie nałożono 54 mandaty karne.

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Mediacji odbywającego się 15 października 2015 r. w ramach organizowanego tygodnia poświęconego temu zagadnieniu w Sądzie Rejonowym w Pszczynie 12 października 2015 r. będzie dyżurował mediator sądowy - Pani Mirosława Bierwiaczonek.

Policjantka z pszczyńskiej drogówki, wraz ze swoim kolegą z patrolu, biegli ponad 200 metrów za uciekającym przez pola motorowerzystą. Mężczyzna kilka minut wcześniej popełnił wykroczenia drogowe, które zarejestrował zamontowany w radiowozie videorejestrator. 63-letni mieszkaniec Goczałkowic Zdroju tłumaczył swoje zachowanie strachem. Mówił policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli, bo się przestraszył.

Dwie drogi krajowe, które przebiegają przez powiat pszczyński należą do tych najbardziej uczęszczanych przez kierowców. Wzmożony ruch na „wiślance” i „jedynce” ma swoje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. Odnotowane tam ostatnio kolizje, na szczęście, okazały się niegroźne dla podróżujących.

Czołg na głównej drodze w Pszczynie był powodem dzisiejszej, prawie trzygodzinnej, interwencji pszczyńskich policjantów. Niecodzienny ładunek stoczył się z lawety, na której był przewożony, na lewy pas "jedynki". Stało się to około 3 w nocy, w momencie, kiedy kierowca zaczął hamować przed skrzyżowaniem ul. Męczenników Oświęcimskich i trasy DK-1.

W niedzielę, w godzinach od 6.00 do 24.00, pszczyńscy policjanci przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". W wojewódzkich działaniach wzięło udział prawie 350 stróżów prawa garnizonu śląskiego, którzy skontrolowali prawie 28 tys. kierowców. Niestety, aż 94 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, a 1 pod działaniem narkotyków. W naszym powiecie w 2 przypadkach skończyło się na zatrzymaniu prawa jazdy.

Na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" odbył się w miniony czartek pogrzeb śp. ppor. Jana Roehricha, pierwszego Komendanta Powiatowego Związku Walki Zbrojnej w Pszczynie. W uroczystości pogrzebowej udział wzięli rodzina, przedstawiciele służb mundurowych, a także lokalnych oraz wojewódzkich władz samorządowych oraz kombatanci, uczniowie i członkowie Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Pszczynie.

Pszczyńscy policjanci przeprowadzili wczoraj w naszym powiecie działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg dzisiejszego wypadku drogowego, do którego doszło na głównej drodze w Kobielicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33- letni kierowca opla astry zjechał do rowu, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Ranny mężczyzna aktualnie znajduje się pod fachową opieką lekarzy.

Pszczyńscy policjanci w szkołach i przedszkolach to już codzienność. Zapotrzebowanie na tego typu spotkania wzrasta z roku na rok. Każdorazowo, pogadanka z udziałem policjanta jest wielkim przeżyciem dla dzieci. Dla samych mundurowych natomiast- miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu z najmłodszymi i możliwością przekazania im najważniejszych zasad obowiązujących małego pieszego.

Wczoraj, dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów. Z informacji wynikało, że nietypowe znalezisko może być pozostałością po II Wojnie Światowej. W trakcie prac minerskich policjanci zabezpieczyli mocno skorodowany granat moździerzowy. Został już przekazany saperom z grupy desantowo- szturmowej w Gliwicach.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Goczałkowicach- Zdroju. Na popularnej "jedynce" został potrącony 11- latek z Ćwiklic. Chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i urazu lewego łokcia. Kobieta, która kierowała samochodem była trzeźwa w chwili zdarzenia.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama