Wczoraj, policjanci z pszczyńskiej drogówki przyglądali się zachowaniom pieszych na przejściach i w rejonie przejazdów kolejowych. Interweniowali w 7 przypadkach, głównie kiedy osoby przechodziły w miejcach niedozwolonych. Tego typu działania miały przypomnieć niezmotoryzowanym uczestnikom ruchu drogowego, że ich również obowiązują przepisy i są zobowiązani stosować się do nich, tak samo, jak kierowcy.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia, w którym, na szczęście, w żaden sposób nie ucierpiał 3-latek z Woli. Pozostawiony bez opieki chłopiec wypadł przez balkon na pierwszym piętrze. Maluch upadł na trawę i zapewne dlatego nie odniósł obrażeń. Potwierdził to wezwany na miejsce lekarz, pozostawiając malca pod opieką rodziców.

Pszczyńscy policjanci przeprowadzili wczoraj w naszym powiecie działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

Pomimo słonecznych dni, ostatnie noce przyniosły już znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Każdej zimy wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Dlatego pszczyńscy policjanci rozpoczęli już kontrole parków, dworców, kanałów ciepłowniczych, opuszczonych budynków oraz pozostałych miejsc, w których mogą przebywać takie osoby.

Pszczyńscy policjanci w szkołach i przedszkolach to już codzienność. Zapotrzebowanie na tego typu spotkania wzrasta z roku na rok. Każdorazowo, pogadanka z udziałem policjanta jest wielkim przeżyciem dla dzieci. Dla samych mundurowych natomiast- miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu z najmłodszymi i możliwością przekazania im najważniejszych zasad obowiązujących małego pieszego.

Piosenki o bezpieczeństwie w wykonaniu przedszkolaków, scenki przygotowane przez licealistów z klas mundurowych i krótki policyjny komentarz złożyły się na scenariusz dzisiejszego spotkania z maluchami z Miedźnej. Pszczyńscy policjanci wzięli udział w kolejnych spotkaniach z przedszkolakami. Omówiono niezmiennie ważny dla nich temat, a mianowicie, w bajkowy sposób, przybliżono maluchom zagadnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w domu i przedszkolu.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych w Goczałkowicach- Zdroju. Na popularnej "jedynce" został potrącony 11- latek z Ćwiklic. Chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i urazu lewego łokcia. Kobieta, która kierowała samochodem była trzeźwa w chwili zdarzenia.

Z wynikiem przekraczającym 3,5 promila alkoholu w organizmie podróżował na swoim motorowerze 27- letni mieszkaniec Poręby, który wpadł w ręce pszczyńskich policjantów. Wcześniej jednak wpadł do przydrożnego rowu wskutek czego, z ogólnymi potłuczeniami ciała, trafił do szpitala. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić nawet dwuletni pobyt w więzieniu.

Potrącona wczoraj po 9.00 w Pszczynie na ul. Bieruńskiej rowerzystka, pomimo szybkiej interwencji pogotowia lotniczego, zmarła w szpitalu. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia. Nadal nie wiadomo na przykład, czy 88-latka jechała na rowerze, czy tylko go prowadziła.

Podczas ostatnich, przeprowadzonych w powiecie działań „NURD” stwierdzono 14 przypadków przechodzenia przez osoby w miejscach niedozwolonych. Policjanci zwracali także szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych. W sumie nałożono 54 mandaty karne.

Dzisiaj, przez kilka chwil był spowolniony ruch na DK- 1 w Pszczynie. Stało się tak za sprawą wypadku drogowego i potrzeby umożliwienia wylądowania śmigłowca pogotowia ratunkowego. Została nim zabrana ranna 88- letnia rowerzystka, która wpadła na ul. Bieruńskiej pod koła tira. Policjanci z Pszcyzny ustalają, jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia.

Policjantka z pszczyńskiej drogówki, wraz ze swoim kolegą z patrolu, biegli ponad 200 metrów za uciekającym przez pola motorowerzystą. Mężczyzna kilka minut wcześniej popełnił wykroczenia drogowe, które zarejestrował zamontowany w radiowozie videorejestrator. 63-letni mieszkaniec Goczałkowic Zdroju tłumaczył swoje zachowanie strachem. Mówił policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli, bo się przestraszył.

Uprzejmie informujemy, że w tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października , natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października. Koncepcja tegorocznych obchodów przebiegających pod hasłem "Masz prawo do mediacji" opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań a takze współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwoci i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Czołg na głównej drodze w Pszczynie był powodem dzisiejszej, prawie trzygodzinnej, interwencji pszczyńskich policjantów. Niecodzienny ładunek stoczył się z lawety, na której był przewożony, na lewy pas "jedynki". Stało się to około 3 w nocy, w momencie, kiedy kierowca zaczął hamować przed skrzyżowaniem ul. Męczenników Oświęcimskich i trasy DK-1.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ten weekend w Jankowicach. 22- latkowi z Suszca został odgryziony palec. Stało się to w momencie, kiedy pokrzywdzony próbował rozdzielić dwóch awanturujących się przed dyskoteką mężczyzn. Końcówki palca pozbawił go agresywniejszy z napastników. Uciekł, lecz został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu.

Na cmentarzu wojennym "Pod Trzema Dębami" odbył się w miniony czartek pogrzeb śp. ppor. Jana Roehricha, pierwszego Komendanta Powiatowego Związku Walki Zbrojnej w Pszczynie. W uroczystości pogrzebowej udział wzięli rodzina, przedstawiciele służb mundurowych, a także lokalnych oraz wojewódzkich władz samorządowych oraz kombatanci, uczniowie i członkowie Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w Pszczynie.

Policjanci z pszczyńskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górze kontrolowali kierowców w ramach akcji „Jabłuszko lub cytrynka”. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego otrzymywali do spożycia kwaśny podarunek, natomiast tym, którzy jechali prawidłowo, dzieci rozdawały słodkie jabłka.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg dzisiejszego wypadku drogowego, do którego doszło na głównej drodze w Kobielicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33- letni kierowca opla astry zjechał do rowu, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Ranny mężczyzna aktualnie znajduje się pod fachową opieką lekarzy.

7 miesięcy prac społecznych to propozycja kary dla amatora cudzej własności. Pszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 36- latka z Pszczyny, któremu zarzuca się kradzież telefonu komórkowego oraz portfela wraz z pieniędzmi i dokumentami. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Wczoraj, dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów. Z informacji wynikało, że nietypowe znalezisko może być pozostałością po II Wojnie Światowej. W trakcie prac minerskich policjanci zabezpieczyli mocno skorodowany granat moździerzowy. Został już przekazany saperom z grupy desantowo- szturmowej w Gliwicach.

Dzielnicowi z pszczyńskiej komendy, którzy zajęli czołowe miejsca w powiatowych eliminacjach do VIII konkursu "Dzielnicowy Roku" odebrali nagrody z rąk komendanta i starosty. Laureatami zostali sierż. sztab. Izabela Lis, asp. Krzysztof Biela oraz asp. szt. Sławomir Ziębia.

Ponad promil i ponad dwa promile pokazało urządzenie sprawdzające stan trzeźwości kierowców, którzy wczoraj zostali skontrolowani przez policjantów z pszczyńskiej drogówki. 31- latek z Czechowic- Dziedzic i 62- letni mieszkaniec Pszczyny stracili już swoje prawa jazdy i teraz o ich losie będzie decydował sąd i prokurator.

Szeregi pszczyńskiej drużyny, która, już jutro, weźmie udział w zawodach strzeleckich o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, zasiliła policjantka z wydziału ruchu drogowego- st. sierż. Ewelina Rojczyk. Od rana, wspólnie ze swoimi kolegami z jednostki: sierż. szt. Bartoszem Królem i sierż. szt. Dawidem Prygą, będzie rywalizowała z prawie 200 wyborowymi strzelcami.

W najbliższą niedzielę, od wczesnych godzin rannych, w rejonie cmentarzy pojawi się zwiększona ilość patroli policyjnych. Tego dnia, na ul. Katowickiej w Pszczynie, stróżom prawa i mieszkańcom pomagać będą uczniowie z PZS nr 2. Licealiści będą informowali, gdzie znajdują się wolne miejsca parkingowe w mieście i wskazywali ewentualne objazdy. W ten sposób chcą wesprzeć wszystkie służby mundurowe w ramach akcji ZNICZ i pomóc wszystkim osobom, które tego dnia odwiedzą groby najbliższych.

Pszczyńscy policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie napastnika, który we wrześniu tego roku kolejny raz zaatakował mieszkańca Goczałkowic- Zdroju. Zebrane dowody pozwoliły przedstawić 31- latkowi pięć zarzutów dotyczących pobicia, groźby karalnej i uszkodzenia ciała. Wczoraj, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dzisiaj o świcie, pszczyńscy policjanci interweniowali w sprawie wypadku drogowego w Pawłowicach. Zderzyły się ciężarowe volvo i golf. Do zdarzenia doszło na DK-81 podczas włączania się do ruchu kierowcy samochodu ciężarowego.

Kampania „Nie daj się zrobić w słupa” zainicjowana została przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 roku. Swoim zakresem obejmuje działania bezpośrednie polegające na spotkaniach informacyjno-edukacyjnych z młodzieżą akademicką, młodzieżą klas maturalnych a także z osobami szukającymi zatrudnienia – zarejestrowanymi w biurach pracy. Jednocześnie podejmowane są działania pośrednie za pomocą mediów: radia, telewizji Internetu i prasy.

To, co dorosłemu wydaje się oczywiste, dla małego szkolaka już takie nie jest. Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze trudno mu przyswoić od razu. Zatem, jak co roku, pszczyńscy policjanci nie prowadzą zajęć w formie wykładu, lecz zapraszają dzieci do czynnego udziału we wcześniej przygotowanych ćwiczeniach i zabawach. Dzięki temu, każdy uczeń ma szansę przekonać się, że opanowanie podstawowych zasad obowiązujących pieszego na ulicy nie jest aż takie trudne.

„Przyjedźcie rowerem, odbierzcie odblaski”- to tytuł wczorajszej oferty, zaproponowanej przez włodarzy pszczyńskiego starostwa. Akcja wręczania odblasków została zorganizowana w związku z obchodzony Europejskim Dniem bez Samochodu. Starosta Paweł Sadza, wicestarosta Krystian Szostak, sekretarz Szymon Sekta i skarbnik powiatu Marek Dutkowski dali przykład i tego dnia przyjechali do pracy na jednośladach.

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Mediacji odbywającego się 15 października 2015 r. w ramach organizowanego tygodnia poświęconego temu zagadnieniu w Sądzie Rejonowym w Pszczynie 12 października 2015 r. będzie dyżurował mediator sądowy - Pani Mirosława Bierwiaczonek.

Osobom, które zauważyły go wychodzącego z lokalu przez okno tłumaczył, że przyszedł naprawić weselnikom zepsutą rurkę. Wcześniej młodej parze wręczył kwiaty. Po tym jednak, jak zabrał z zaplecza 3 damskie torebki fałszywy hydraulik został zatrzymany przez policyjny patrol.

Dwie drogi krajowe, które przebiegają przez powiat pszczyński należą do tych najbardziej uczęszczanych przez kierowców. Wzmożony ruch na „wiślance” i „jedynce” ma swoje odzwierciedlenie w policyjnych statystykach. Odnotowane tam ostatnio kolizje, na szczęście, okazały się niegroźne dla podróżujących.

Pod takim tytułem w wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce, który również będzie omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.

W niedzielę, w godzinach od 6.00 do 24.00, pszczyńscy policjanci przeprowadzili działania "Alkohol i Narkotyki". W wojewódzkich działaniach wzięło udział prawie 350 stróżów prawa garnizonu śląskiego, którzy skontrolowali prawie 28 tys. kierowców. Niestety, aż 94 z nich prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, a 1 pod działaniem narkotyków. W naszym powiecie w 2 przypadkach skończyło się na zatrzymaniu prawa jazdy.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama