Dwóch mieszkańców naszego miasta odpowie za poważne przestępstwa.

W dniu wczorajszym piekarscy kryminalni na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali 31 letniego mężczyznę, który w dniu 11 lipca dokonał kradzieży złotego łańcuszka o wartości 1700 złotych.

O poruszającym się po ulicy Tarnogórskiej volkswagenie, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany, powiadomił mundurowych naoczny świadek. Okazało się, że kierowca miał w organizmie 0,24 promila alkoholu.

Wczoraj na terenie Piekar Śląskich prowadzone były działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Pieszy”. Policjanci z drogówki od godzinnych porannych kontrolowali miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

W dniu wczorajszym piekarscy policjanci od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań była kontrola stanu trzeźwości kierujących. Wśród blisko 500 skontrolowanych pojazdów, 2 kierowców odpowie przed sądem za jazdę na „podwójnym gazie”.

Trwają poszukiwania 56-letniego Teodora Majowskiego z Piekar Śląskich. Mężczyzna przebywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie. Był po operacji i może cierpieć na zaniki pamięci, wymaga stałej opieki medycznej.

Piekarska drogówka uprzedza, że nawet kolizja, podczas której doszło do rażących naruszeń bezpieczeństwa w komunikacji, może skutkować zatrzymaniem prawa jazdy. Przypominamy, że policjant oprócz przypadków obowiązkowego zatrzymania uprawnień, może w pewnych sytuacjach zatrzymać je fakultatywnie. Od początku kwietnia piekarska policja odnotowała 14 takich przypadków.

Sezon motocyklowy w pełni. Duża część spośród ponad miliona zarejestrowanych w naszym kraju motocykli codziennie porusza się po polskich drogach. Szczególnie pogodne, słoneczne weekendy to czas kiedy właściciele jednośladów bardzo chętnie wyruszają na trasy. Dlatego już kolejny raz śląska Policja przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę jednośladów oraz quadów.

W tym roku uroczystości i cykl imprez towarzyszących Świętu Policji odbyły się na terenie garnizonu śląskiego w bezpośrednim sąsiedztwie i wewnątrz Hali Widowiskowo–Sportowej "Spodek" w Katowicach. W galerii Spodka zaprezentowała się również piekarska komenda.

W czasie gdy mieszkańcy miasta bawili się na Dniach Piekar, funkcjonariusze dbali o ich spokój i bezpieczeństwo.

Wczoraj śląscy policjanci prowadzili działania pn. „Bus & Truck”. W akcji wzięło udział ponad 400 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali ponad 2000 kierujących. Piekarscy policjanci również uczestniczyli w akcji.

Policjanci z piekarskiej komendy wyjaśniają dokładne przyczyny pożaru, do którego doszło w kamienicy na ul. Kalwaryjskiej. Ewakuowano 9 osób, a 3, w tym dwoje małych dzieci, trafiło do szpitala. Śledczy, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, ustalają aktualnie dokładne przyczyny wybuchu pożaru.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie