38-leni mężczyzna utonął w jednym z myszkowskich stawów. Ciało mężczyzny wyłowił jeden z wędkarzy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Nadeszła już pora na chłodną jesień i mroźną zimę. Zaczynamy okres grzewczy, podczas którego wzrasta zagrożenie zatruciami tlenkiem węgla. Ten cichy zabójca co roku zbiera swoje żniwo, pomimo, że można temu łatwo zapobiec stosując się do prostych zasad bezpieczeństwa.

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzną wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku. Zatrzymany trafił już za kraty.

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 61-letni pieszy. Do zdarzenia doszło wczoraj o 17.00 na ul. Koziegłowskiej w Myszkowie. W tym roku, to już 5 śmiertelna ofiara zdarzenia drogowego w powiecie myszkowskim.

Myszkowscy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2015", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. 1 listopada w niektórych miejscach w powiecie myszkowskim, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Żarkach. Przechodzące przez przejście dla pieszych nastolatki, zostały potrącone przez kierowcę hondy. Ranne siostry trafiły do szpitala.

Policjanci z Myszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który mając 2.5 promila alkoholu w organizmie zatrzymał cysternę w poprzek drogi i zablokował dwa pasy ruchu na DK1. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenie doszło w sobotę w Koziegłowach. W mitsubishi lancerze, który „dachował”, zginęła 26-letnia pasażerka.

Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. W ręce stróżów prawa wpadł również 65-letni handlarz bronią. Łącznie w sprawie śledczy zabezpieczyli 5 różnych jednostek broni i blisko 800 sztuk amunicji. Wobec mężczyzn prokurator zastosował policyjne dozory i poręczenia majątkowe.

Policjanci wyjaśniają przyczyny karambolu, do jakiego doszło dzisiaj rano na DK-1. W zdarzeniu brało udział pięć samochodów. Jedna ranna osoba trafiła do szpitala. Prawy pas ruchu w kierunku Częstochowy był zablokowany przez 3 godziny.

Służba w Policji, a także bezpieczeństwo i odpowiedzialność prawna nieletnich stały się tematem przewodnim spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Wczorajsza prelekcja pokazała młodym ludziom jaką funkcję i rolę pełni Policja w społeczeństwie oraz jak wygląda praca policjanta. Spotkanie stało się też okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno szeroko rozumianego bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności uczniów.

Interweniujący myszkowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył mundurowych. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na rok.

Myszkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat, którzy podróżowali kradzionym volkswagenem. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

31-latek z Krakowa próbował zaatakować ekspedientkę w jednym ze sklepów. Siekierą powybijał okna i groził kobiecie, że ją zabije. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Koziegłów. Za przestępstwa, których się dopuścił może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Myszkowscy policjanci zatrzymali 53-latka, podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją matką. Oprawca usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakazał mu zbliżania się do matki oraz nakazał opuszczenie mieszkania. Sprawcy grozi teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z Myszkowa odzyskali samochód osobowy pochodzący z kradzieży. Warty ponad 20 tysięcy złotych samochód marki Audi A4 figurował w systemie Schengen jako utracony na terenie Włoch. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego przestępstwa.

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Komendant Główny Policji, gen. insp. Krzysztof Gajewski, wręczył nagrody najlepszym policyjnym sportowcom. Spośród wyróżnionych znalazło się siedmioro mundurowych ze śląskiego garnizonu a wśród nich myszkowski dzielnicowy asp. Adam Dziuk. Serdecznie gratulujemy Adamowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Myszkowscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu akcję NURD. W ramach działań mundurowi uświadamiali, pouczali i rozdawali odblaski. Inicjatywa ta, jest częścią kampanii „Rok pieszego 2015”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Myszkowa odwiedzili najmłodszych mieszkańców Myszkowa. Spotkanie stało się okazją do rozmowy z pierwszakami i przedszkolakami na temat ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym, jak i w trakcie drogi do szkoły. Pierwszaki otrzymały odblaskowe opaski. W pogadance wziął również udział Sznupek - maskotka śląskiej policji.

Powiatowym Urzędzie Pracy odbyła się debata :„Praca na czarno- zyskujesz czy tracisz?”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych instytucji, myszkowscy policjanci oraz przedsiębiorcy z terenu powiatu myszkowskiego i osoby bezrobotne. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję rozmawiać na temat zagrożeń związanych z szeroko rozumianym zatrudnieniem zarobkowym.

28-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To wynik zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Żarkach. Kierujący motocyklem yamaha zderzył się z nissanem micrą. Myszkowscy śledczy ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Myszkowscy policjanci aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Znicz 2015”. Stróże prawa patrolują rejony cmentarzy i czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich. Mundurowi kontrolują także ruch pojazdów w obrębie najbardziej uczęszczanych ulic.

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa po raz trzeci przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Mundurowi wspólnie z wolontariuszem Fundacji PZU, rozdawali kierowcom i pasażerom niebieskie serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa po raz kolejny przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Mundurowi wspólnie z wolontariuszem Fundacji PZU, rozdawali kierowcom i pasażerom niebieskie serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

Policyjni motorowodniacy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie podczas wodnego patrolu, przeprowadzili akcję ratunkową na zbiorniku wodnym w Poraju. Stróże prawa wyciągnęli z wody dwóch mężczyzn i kobietę z przewróconej łodzi. Pomoc przyszła w porę i nikomu na szczęście nic się nie stało.

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca Myszkowa, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna powiadomił o bombie podłożonej w jednym z budynków w centrum Koziegłów. Sprawcy grozi 8-letni pobyt w więzieniu.

21- letnia motocyklistka i jej 21-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego do którego doszło wczoraj w Myszkowie. Teraz śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

"Narkotyki, dopalacze, uzależnienia-problem?”- to temat debaty zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Myszkowie, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Myszkowie oraz Gimnazjum w Żarkach Letnisku. Przedsięwzięcie było skierowane do młodzieży.

52-letni mieszkaniec Żarek, który od dłuższego czasu znęcał się nad żoną, musi opuścić zajmowane wspólnie z nią mieszkanie. Decyzję tę podjął prokurator, obejmując jednocześnie podejrzanego policyjnym dozorem. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może mu teraz grozić nawet do 5 lat za kratami.

Myszkowscy policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Do niedawna to przewinienie było wykroczeniem drogowym. Teraz dzięki zmianie przepisów mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

Policjanci z Myszkowa przejęli 70 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość towaru to 25 tys. złotych. Tytoń zabezpieczono na terenie jednej z myszkowskich posesji.

Oszust, który skontaktował się we wtorek telefonicznie z 84-letnią myszkowianką, podawał się za jej wnuczka. Powiedział, że miał wypadek i przebywa na komisariacie policji. Jedyną szansą aby wyszedł na wolność, jest szybka wpłata sporej sumy pieniędzy. Kobieta postanowiła pomóc "wnukowi" i postąpiła zgodnie z instrukcjami naciągacza. W efekcie przekazała obcemu mężczyźnie ponad 27 tyś. zł.

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Żarkach. W wyniku potrącenia pieszego, 63-letni mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Myszkowscy policjanci poszukują zaginionego Tadeusza Okularczyk. Mężczyzna wyszedł z domu 23.10. br. i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie