38-leni mężczyzna utonął w jednym z myszkowskich stawów. Ciało mężczyzny wyłowił jeden z wędkarzy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Nadeszła już pora na chłodną jesień i mroźną zimę. Zaczynamy okres grzewczy, podczas którego wzrasta zagrożenie zatruciami tlenkiem węgla. Ten cichy zabójca co roku zbiera swoje żniwo, pomimo, że można temu łatwo zapobiec stosując się do prostych zasad bezpieczeństwa.

Myszkowscy policjanci aktywnie uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Znicz 2015”. Stróże prawa patrolują rejony cmentarzy i czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich. Mundurowi kontrolują także ruch pojazdów w obrębie najbardziej uczęszczanych ulic.

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 61-letni pieszy. Do zdarzenia doszło wczoraj o 17.00 na ul. Koziegłowskiej w Myszkowie. W tym roku, to już 5 śmiertelna ofiara zdarzenia drogowego w powiecie myszkowskim.

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa po raz kolejny przyłączyli się do kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Mundurowi wspólnie z wolontariuszem Fundacji PZU, rozdawali kierowcom i pasażerom niebieskie serduszka, które umieszczone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie pieszych.

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Żarkach. Przechodzące przez przejście dla pieszych nastolatki, zostały potrącone przez kierowcę hondy. Ranne siostry trafiły do szpitala.

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca Myszkowa, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna powiadomił o bombie podłożonej w jednym z budynków w centrum Koziegłów. Sprawcy grozi 8-letni pobyt w więzieniu.

Myszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku drogowego. Do zdarzenie doszło w sobotę w Koziegłowach. W mitsubishi lancerze, który „dachował”, zginęła 26-letnia pasażerka.

"Narkotyki, dopalacze, uzależnienia-problem?”- to temat debaty zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Myszkowie, Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Myszkowie oraz Gimnazjum w Żarkach Letnisku. Przedsięwzięcie było skierowane do młodzieży.

Policjanci wyjaśniają przyczyny karambolu, do jakiego doszło dzisiaj rano na DK-1. W zdarzeniu brało udział pięć samochodów. Jedna ranna osoba trafiła do szpitala. Prawy pas ruchu w kierunku Częstochowy był zablokowany przez 3 godziny.

Myszkowscy policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Do niedawna to przewinienie było wykroczeniem drogowym. Teraz dzięki zmianie przepisów mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

Interweniujący myszkowscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył mundurowych. Agresor został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na rok.

Oszust, który skontaktował się we wtorek telefonicznie z 84-letnią myszkowianką, podawał się za jej wnuczka. Powiedział, że miał wypadek i przebywa na komisariacie policji. Jedyną szansą aby wyszedł na wolność, jest szybka wpłata sporej sumy pieniędzy. Kobieta postanowiła pomóc "wnukowi" i postąpiła zgodnie z instrukcjami naciągacza. W efekcie przekazała obcemu mężczyźnie ponad 27 tyś. zł.

31-latek z Krakowa próbował zaatakować ekspedientkę w jednym ze sklepów. Siekierą powybijał okna i groził kobiecie, że ją zabije. Sprawca został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów z Koziegłów. Za przestępstwa, których się dopuścił może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Myszkowscy policjanci poszukują zaginionego Tadeusza Okularczyk. Mężczyzna wyszedł z domu 23.10. br. i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie.

Policjanci z Myszkowa odzyskali samochód osobowy pochodzący z kradzieży. Warty ponad 20 tysięcy złotych samochód marki Audi A4 figurował w systemie Schengen jako utracony na terenie Włoch. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego przestępstwa.

Policjanci z Koziegłów zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzną wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań w Żarkach Letnisku. Zatrzymany trafił już za kraty.

Myszkowscy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu akcję NURD. W ramach działań mundurowi uświadamiali, pouczali i rozdawali odblaski. Inicjatywa ta, jest częścią kampanii „Rok pieszego 2015”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Myszkowscy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji "Znicz 2015", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. 1 listopada w niektórych miejscach w powiecie myszkowskim, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu.

Powiatowym Urzędzie Pracy odbyła się debata :„Praca na czarno- zyskujesz czy tracisz?”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych instytucji, myszkowscy policjanci oraz przedsiębiorcy z terenu powiatu myszkowskiego i osoby bezrobotne. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję rozmawiać na temat zagrożeń związanych z szeroko rozumianym zatrudnieniem zarobkowym.

Policjanci z Myszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który mając 2.5 promila alkoholu w organizmie zatrzymał cysternę w poprzek drogi i zablokował dwa pasy ruchu na DK1. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama