Główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Mysłowicach poprzedziła msza święta. Odprawiona została w intencji ojczyzny, za tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie.

W dniu wczorajszym mysłowicka drogówka prowadziła działania „Kontrola drogowa – pieszy” Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych. Policjanci mieli za zadanie reagować na popełniane przez pieszych wykroczenia, a także im zapobiegać.

Policjanci z mysłowickiej prewencji zatrzymali 41-latka, podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów. Sprawca dokonywał napadów na mysłowickie sklepy. Zatrzymanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji stanęło 30 drużyn. Po trzech dniach rozgrywek wyłoniona została najlepsza z nich. Trzeci raz z rzędu zwyciężyła reprezentacja KMP w Rybniku.

W piątek 25 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach odbyła się II Regionalna Zabawa Edukacyjna dla klas II pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowana przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 9, które zaprosiły do współpracy mysłowicką policję. Impreza ta jest doskonałą promocją sportowego stylu życia i właściwych postaw wśród dzieci dopingującej swoje drużyny.

Policjant z mysłowickiej komendy spotkał się z uczniami szkoły podstawowej nr 16 w Mysłowicach. Podczas wizyty rozmawiał z dziećmi na temat cyberprzemocy oraz przestępczości internetowej. Celem prelekcji było uświadomienie młodych ludzi na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w wirtualnej rzeczywistości.

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt, który jest niezbędny w codziennej służbie. Wczoraj nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu, którego zakup współfinansowały lokalne władze samorządowe. Kia cee'd trafiła do wydziału ruchu drogowego.

Kryminlni z mysłowic zatrzymali dwóch 17-letnich włamywaczy. Jak ustalono, młodzi złodzieje włamywali się do altan letniskowych znajdujacych się na terenach kilku ogrodów działkowych naszego miasta. Przyznali się w sumie do 23 czynów.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego w Mysłowicach zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Od ponad 13 lat ukrywał się on przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był kilkoma listami gończymi.

W trakcie czterodniowej akcji „Znicz 2015” nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało 191 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W tym czasie doszło do 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy poruszali się pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.

W czasie wakacji na dzieci czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw. Aby wiedzieć, jak się zachować w trudnej sytuacji, policja odwiedziła dzieci na półkolonii zorganizowanej na stadninie koni w Dziećkowicach.

Dzisiaj w hali sportowej MOSiR "Michał" w Siemianowicach Śląskich rozpoczęły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Pice Nożnej. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem zawodów jest Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Wczoraj mysłowiccy policjanci patrolowali targowisko. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z kradzieży torebek, dokumentów oraz portfeli. Propagowali zasady bezpiecznych zakupów oraz służyli praktycznymi poradami, jak postępować by nie zostać okradzionym.

Policjanci z mysłowickiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny. Za przemoc w rodzinie, sprawcy może grozić nawet do 5 lat za kratami.

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 57–letniego złodzieja, który ukradł wózek dziecięcy. Stróże prawa odzyskali skradziony łup, który trafi już do właściciela. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Policjant z mysłowickiej komendy spotkał się z rodzicami uczniów na szkolnej wywiadówce w Szkole Podstawowej nr 7. Tematem prelekcji była odpowiedzialność nieletnich za popełnienie czynu karalnego w świetle obowiązujących przepisów prawa. Główny nacisk był położony na kwestię nabywania i zażywania środków psychoaktywnych i innych substancji nieprzeznaczonych dla małoletnich.

Wczoraj policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania "Trzeźwość". Mysłowiccy mundurowi skontrolowali ponad 350 kierujących pojazdami. W trzech przypadkach zatrzymano prawo jazdy.

Od 30 października do 2 listopada na terenie całego kraju prowadzone będą działania "ZNICZ 2015". Również i w Mysłowicach policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drodze. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mieszkańcy naszego miasta oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się w tych dniach zmian w organizacji ruchu.

Policjanci z Mysłowic ustalili i zatrzymali dwóch sprawców napadu na sklep spożywczy przy ul. 3 go Maja. Zamaskowani napastnicy, wtargnęli do sklepu i zaczęli grozić obsłudze. Skradli kilkadziesiąt zapalniczek i kilkanaście batoników.

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedziały się najmłodsi z mysłowickiego przedszkola nr 12. W czasie spotkania mundurowi przekazywali dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa.

Wakacje, to czas dający nam szansę na korzystanie z jednego z najzdrowszych środków transportu, jakim jest rower. Służy on nam w życiu codziennym, w pracy, do uprawiania sportu czy zabawy. Jego wszechstronność i przydatność to nie jedyne zalety. Coraz częściej rower, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi czy dobremu wyposażeniu, zwraca na siebie uwagę otoczenia. Niestety, nie tylko innych rowerzystów, ale także złodziei.

Mysłowiccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o napad na starszą kobietę. Nastolatkowie zaatakowali 74-latkę i skradli jej torebkę. Teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

„Odpowiedzialny sprzedawca” – to hasło V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”, realizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji. Celem tegorocznej odsłony programu jest niezmiennie edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. Ruszyła już internetowa platforma edukacyjna, z której można skorzystać w ramach kampanii.

Kryminalni z mysłowic bardzo szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju przy ul. Oświęcimskiej. Bandyta, zaatakował mężczyznę gazem łzawiącym. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, realizator programów "Zachowaj trzeźwy umysł" i "Odpowiedzialny kierowca" wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizuje konkurs plastyczno – literacki pn. "Policja przyszłości". Zachęcamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów do wzięcia udziału w tym projekcie. Dla zwycięzców organizatorzy ufundowali liczne nagrody.

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem imprezy był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy oraz Nadleśnictwem Siewierz. Wsparcia udzielili również policyjni związkowcy. W zawodach, już tradycyjnie, uczestniczyli reprezentanci Policji i innych służb mundurowych z całego kraju oraz młodzież z klas o profilu policyjnym i wojskowym.

Mysłowiccy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, policjant z mysłowickiej komendy odwiedził wszystkich uczniów klas I szkół podstawowych. Podczas krótkich prelekcji omówiono podstawowe zasady związane z bezpiecznym pokonywaniem przejścia dla pieszych.

Właśnie rozpoczęły się upragnione przez uczniów wakacje. Nareszcie dużo wolnego czasu, odpoczynek i zabawa. Letnie dni spędzimy w domu, na działce, nad wodą albo wyjeżdżając na wakacje w inny rejon Polski, Europy, a nawet świata. Jednak bez względu na to jak i gdzie mamy zamiar spędzić wakacje warto zrobić wszystko, aby były one przede wszystkim bezpieczne.

Świadomość społeczna dotycząca oszustw metodą „na wnuczka” jest bardzo wysoka, niewątpliwie pomagają w tym liczne apele i ostrzeżenia Policji oraz lokalnych i ogólnopolskich mediów. Oszuści jednak szukają nowych metod. Nowy sposób polega na przedstawianiu się jako pracownik banku!!!

W ubiegły czwartek swoje prawo jazdy stracił na 3 miesiące 35-letni mieszkaniec Mysłowic, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna, wpadł w ręce mundurowych na ul. Mikołowskiej w Mysłowicach. Przy obowiązującej tam „pięćdziesiątce” miał na liczniku 114 km/h.

Policjanci z mysłowickiej prewencji od początku roku szkolnego prowadzą intensywne działania edukacyjne dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa wygłaszają pogadanki dla pierwszoklasistów oraz rozdają plany lekcji.

Kampania "Mistrzowie w pasach" zawita jutro do naszego województwa. Na stacji benzynowej w Będzinie przy ulicy Czeladzkiej 23 zorganizowany zostanie specjalny Pit-Stop. Będzie można nauczyć się jak prawidłowo korzystać z pasów bezpieczeństwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i przedstawicieli mediów.

Kryminalni z Mysłowic rozliczyli z przestępczej działalności rabusia, który z bagażnika samochodowego ukradł komplet aluminiowych felg z oponami. Zatrzymany przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama