Główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Mysłowicach poprzedziła msza święta. Odprawiona została w intencji ojczyzny, za tych wszystkich, którzy oddali życie w jej obronie.

W dniu wczorajszym mysłowicka drogówka prowadziła działania „Kontrola drogowa – pieszy” Celem akcji jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w szczególności pieszych. Policjanci mieli za zadanie reagować na popełniane przez pieszych wykroczenia, a także im zapobiegać.

Mysłowiccy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o napad na starszą kobietę. Nastolatkowie zaatakowali 74-latkę i skradli jej torebkę. Teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Zakończyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji stanęło 30 drużyn. Po trzech dniach rozgrywek wyłoniona została najlepsza z nich. Trzeci raz z rzędu zwyciężyła reprezentacja KMP w Rybniku.

Kryminalni z mysłowic bardzo szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju przy ul. Oświęcimskiej. Bandyta, zaatakował mężczyznę gazem łzawiącym. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Policjant z mysłowickiej komendy spotkał się z uczniami szkoły podstawowej nr 16 w Mysłowicach. Podczas wizyty rozmawiał z dziećmi na temat cyberprzemocy oraz przestępczości internetowej. Celem prelekcji było uświadomienie młodych ludzi na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w wirtualnej rzeczywistości.

W miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy odbyły się XII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem imprezy był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy oraz Nadleśnictwem Siewierz. Wsparcia udzielili również policyjni związkowcy. W zawodach, już tradycyjnie, uczestniczyli reprezentanci Policji i innych służb mundurowych z całego kraju oraz młodzież z klas o profilu policyjnym i wojskowym.

Kryminlni z mysłowic zatrzymali dwóch 17-letnich włamywaczy. Jak ustalono, młodzi złodzieje włamywali się do altan letniskowych znajdujacych się na terenach kilku ogrodów działkowych naszego miasta. Przyznali się w sumie do 23 czynów.

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, policjant z mysłowickiej komendy odwiedził wszystkich uczniów klas I szkół podstawowych. Podczas krótkich prelekcji omówiono podstawowe zasady związane z bezpiecznym pokonywaniem przejścia dla pieszych.

W trakcie czterodniowej akcji „Znicz 2015” nad zapewnieniem bezpieczeństwa czuwało 191 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W tym czasie doszło do 12 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy poruszali się pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości.

Świadomość społeczna dotycząca oszustw metodą „na wnuczka” jest bardzo wysoka, niewątpliwie pomagają w tym liczne apele i ostrzeżenia Policji oraz lokalnych i ogólnopolskich mediów. Oszuści jednak szukają nowych metod. Nowy sposób polega na przedstawianiu się jako pracownik banku!!!

Dzisiaj w hali sportowej MOSiR "Michał" w Siemianowicach Śląskich rozpoczęły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Pice Nożnej. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem zawodów jest Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Policjanci z mysłowickiej prewencji od początku roku szkolnego prowadzą intensywne działania edukacyjne dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa wygłaszają pogadanki dla pierwszoklasistów oraz rozdają plany lekcji.

Policjanci z mysłowickiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny. Za przemoc w rodzinie, sprawcy może grozić nawet do 5 lat za kratami.

Kryminalni z Mysłowic rozliczyli z przestępczej działalności rabusia, który z bagażnika samochodowego ukradł komplet aluminiowych felg z oponami. Zatrzymany przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Policjant z mysłowickiej komendy spotkał się z rodzicami uczniów na szkolnej wywiadówce w Szkole Podstawowej nr 7. Tematem prelekcji była odpowiedzialność nieletnich za popełnienie czynu karalnego w świetle obowiązujących przepisów prawa. Główny nacisk był położony na kwestię nabywania i zażywania środków psychoaktywnych i innych substancji nieprzeznaczonych dla małoletnich.

Policjanci z mysłowickiej prewencji zatrzymali 41-latka, podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów. Sprawca dokonywał napadów na mysłowickie sklepy. Zatrzymanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

Od 30 października do 2 listopada na terenie całego kraju prowadzone będą działania "ZNICZ 2015". Również i w Mysłowicach policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drodze. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mieszkańcy naszego miasta oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się w tych dniach zmian w organizacji ruchu.

W piątek 25 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach odbyła się II Regionalna Zabawa Edukacyjna dla klas II pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” zorganizowana przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 9, które zaprosiły do współpracy mysłowicką policję. Impreza ta jest doskonałą promocją sportowego stylu życia i właściwych postaw wśród dzieci dopingującej swoje drużyny.

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak być bezpiecznym w domu, czy na podwórku oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje? Tych i innych ważnych rzeczy dowiedziały się najmłodsi z mysłowickiego przedszkola nr 12. W czasie spotkania mundurowi przekazywali dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa.

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt, który jest niezbędny w codziennej służbie. Wczoraj nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu, którego zakup współfinansowały lokalne władze samorządowe. Kia cee'd trafiła do wydziału ruchu drogowego.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama