Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów. Mundurowi odnotowali 25 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działać będą mikołowscy policjanci w ramach dzisiejszej akcji "NURD". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

Jutro i pojutrze w powiecie mikołowskim odbędą się Wyścigi Psich Zaprzęgów. O bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas zawodów zadbają mikołowscy policjanci.

Policjanci z Mikołowa wzięli udział w półkoloniach dla dzieci w Domku Parkowym w Mikołowie. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie podczas wakacji i w czasie wrześniowego powrotu do szkoły.

Jak działają odblaski? Z jakiej odległości widzimy pieszego, który ich nie posiada? Czy pasy ratują życie? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? Na te i inne pytania odpowiedział uczniom mikołowski policjant, który za pomocą prostych eksperymentów zademonstrował im działanie elementów odblaskowych, pasów i sygnalizatora. Te niecodzienne ćwiczenia uświadomiły dzieciom, jak i dlaczego należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Tylko w minioną sobotę i niedzielę w Polsce utonęły 34 osoby. To kolejny tak tragiczny weekend w czasie tegorocznych wakacji. Jeszcze więcej osób, bo aż 37, straciło życie w wolne dni 4 i 5 lipca. W lipcu i sierpniu tego roku utonęło łącznie 189 osób. Apelujemy o rozwagę nad wodą!

W Komendzie Głównej Policji odbyła się dziś uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej. Była to też okazja do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz odznak i medali resortowych, a także aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i nagród motywacyjnych. Wyróżnienia wręczyli Sekretarz Stanu w MSW Minister Grzegorz Karpiński i Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski.

W ciągu ostatnich kilku dni mikołowscy kryminalni zatrzymali 5 osób posiadających narkotyki. Śledczy przejęli kilkadziesiąt dziełek dilerskich nielegalnych substancji. Wśród nich były marihuana, 2CB i inne środki. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

Ponad 360 pracowników cywilnych nagrodził Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk. W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Szef śląskiej policji podkreślił znaczenie służby cywilnej i administracji państwowej.

Po raz kolejny pieszy, jako najmniej chroniony uczestnik ruchu drogowego, stał się ofiarą nierozważnego zachowania kierowcy samochodu. Brak wyobraźni, oraz niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego, były przyczyną niebezpiecznego wypadku do jakiego doszło w Częstochowie. Omijanie pojazdów które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń drogowych, sankcjonowanych nawet zatrzymaniem prawa jazdy.

Dziś na terenie powiatu mikołowskiego policjanci z drogówki prowadzą akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Serdecznie zapraszamy na wojewódzkie obchody Święta Policji, które w tym roku odbędą się w piątek 17 lipca na południu naszego województwa. W program uroczystości jest bowiem włączone otwarcie wyremontowanego właśnie budynku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Po oficjalnych uroczystościach zapraszamy na festyn rodzinny, gdzie wszystkim uczestnikom zapewnimy moc atrakcji.

Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział ponad pół tysiąca mundurowych. Stróże prawa w całym województwie skontrolowali blisko 2900 pojazdów.

Oddziały prewencji policji wzorowo wspomagają pracę policjantów z innych jednostek terenowych. Pełniąc służbę w różnych śląskich miastach współpracują z tamtejszymi mundurowymi. Ich wsparcie jest nieocenione. Uczestniczą w poszukiwaniach, wzmacniają skład patroli podczas szeroko zakrojonych działań lokalnych i wspomagają imprezy masowe. Dwa dni temu w Mikołowie zatrzymali dwóch posiadaczy narkotyków...

Policjanci z Mikołowa przeprowadzili debatę z seniorami podczas „I Mikołowskich Dni Seniora”. Osoby starsze miały okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów, oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową.

Jednym z poważnych zagrożeń, z jakim na co dzień walczy mikołowska policja są częste włamania do pojazdów oraz ich kradzieże. Łupem przestępców padają radioodtwarzacze oraz inne wartościowe przedmioty pozostawione w pojazdach np. torebka z zawartością czy fotelik dziecięcy. Aby zapobiec kolejnym zdarzeniom i dużym stratom apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kryminalni z Mikołowa ustalili i zatrzymali 41-latka, który ukradł 40 metrów przewodów elektrycznych wchodzących w skład linii kolejowej. Mężczyzna sprzedał swój łup w pobliskim skupie złomu. Teraz odpowie za kradzież elementu sieci kolejowej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mikołowscy policjanci przyłączyli się do ogólnokrajowej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Podczas prowadzonych cyklicznie działań „Trzeźwość” oraz „Trzeźwy poranek”mundurowi będą kontrolować kierowców, a wzorowym będą rozdawać naklejki propagujące akcję.

Przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Łaziskach Górnych, aby bliżej poznać pracę mundurowych. Maluchy zobaczyły pomieszczenie dla osób zatrzymanych, dyżurkę, salę odpraw, radiowóz oraz sprzęt, jakim policjanci posługują się w codziennej służbie. O tajnikach pracy stróżów prawa opowiedział dzieciom łaziski dzielnicowy.

Szanowni Państwo. Ostatnie wydarzeniu na terenie Katowic i miast województwa śląskiego związanego z zatruciami dopalaczami nakazują szczególne środki ostrożności i wymuszają konieczność zwiększenia uwagi skierowanej na naszych najbliższych - szczególnie na osoby niepełnoletnie i młodzież.

Okres jesienny to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Od początku nadejścia kalendarzowej jesieni na śląskich drogach zginęło już siedmiu pieszych.

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości pięćdziesięciu policjantów odebrało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania wręczył mundurowym przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. mgr Piotr KUCIA oraz Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinspektor mgr Andrzej WYSTALSKI

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 20-latka, który uszkodził szybę wystawową w sklepie. Mężczyzna wpadł dzięki nagraniu z monitoringu okolicznej restauracji, w której kupował frytki. Kamery uchwyciły zarówno moment zakupu, jak i przestępczy incydent. Wandal usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jutro w godzinach od 6.00 do 22.00 na drogach powiatu mikołowskiego policjanci drogówki przeprowadzą działania pk. "TRUCK", "BUS". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu osób, rzeczy, oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych.

Policjant z mikołowskiej drogówki odwiedził przedszkolaków i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Orzeszu-Mościskach. Stróż prawa w towarzystwie policyjnej maskotki sierżanta Hektora opowiedział maluchom o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i o tym, jak ważnej jest noszenie odblasków.

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się 17 lipca w Żywcu. Corocznie jest to okazja aby awansować policjantów na wyższe stopnie, wyróżnić najbardziej zasłużonych i nagrodzić ich za zasługi. W poszczególnych jednostkach śląskiego garnizonu policji, już rozpoczęły się lokalne obchody naszego święta.

Policjanci zatrzymali 30-latka, który groził pobiciem i śmiercią 26-latkowi z Mikołowa. Powodem agresji starszego z mężczyzn była zazdrość o byłą dziewczynę, z którą obecnie spotyka się mikołowianin. Teraz agresor odpowie przed sądem za groźby karalne. Czynu dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy na briefing dotyczący szczegółów tegorocznych wojewódzkich obchodów Święta Policji. Spotkanie odbędzie się w środę 8 lipca br. o godz. 10.00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, al. Piłsudskiego 52. Przedstawicielom mediów szczegółowych informacji na ten temat udzieli Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia – szef zespołu organizacyjnego.

Policjanci z oddziałów prewencji w Katowicach zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna nie tylko miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, ale aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz za zignorowanie zakazów sądu 34-latkowi grozi kara do 3 lat wiezienia.

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, prewencji patrolują akweny wodne, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Przypominamy, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!

Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

Policjanci zatrzymali 24-latka, który na imprezie „Dni Mikołowa 2015” odpalił racę i kopnął pracownika ochrony. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania wyrobów pirotechnicznych oraz naruszenia nietykalności członka służby porządkowej na imprezie masowej. Grozi mu 5 lat więzienia.

Temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Sprzyjająca pogoda i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przypominamy o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama