Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów. Mundurowi odnotowali 25 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działać będą mikołowscy policjanci w ramach dzisiejszej akcji "NURD". Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Okres jesienny to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Od początku nadejścia kalendarzowej jesieni na śląskich drogach zginęło już siedmiu pieszych.

Jutro i pojutrze w powiecie mikołowskim odbędą się Wyścigi Psich Zaprzęgów. O bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas zawodów zadbają mikołowscy policjanci.

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 20-latka, który uszkodził szybę wystawową w sklepie. Mężczyzna wpadł dzięki nagraniu z monitoringu okolicznej restauracji, w której kupował frytki. Kamery uchwyciły zarówno moment zakupu, jak i przestępczy incydent. Wandal usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak działają odblaski? Z jakiej odległości widzimy pieszego, który ich nie posiada? Czy pasy ratują życie? Jak zachować się na przejściu dla pieszych? Na te i inne pytania odpowiedział uczniom mikołowski policjant, który za pomocą prostych eksperymentów zademonstrował im działanie elementów odblaskowych, pasów i sygnalizatora. Te niecodzienne ćwiczenia uświadomiły dzieciom, jak i dlaczego należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjant z mikołowskiej drogówki odwiedził przedszkolaków i pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Orzeszu-Mościskach. Stróż prawa w towarzystwie policyjnej maskotki sierżanta Hektora opowiedział maluchom o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i o tym, jak ważnej jest noszenie odblasków.

W Komendzie Głównej Policji odbyła się dziś uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej. Była to też okazja do wręczenia orderów i odznaczeń państwowych oraz odznak i medali resortowych, a także aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i nagród motywacyjnych. Wyróżnienia wręczyli Sekretarz Stanu w MSW Minister Grzegorz Karpiński i Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski.

Policjanci zatrzymali 30-latka, który groził pobiciem i śmiercią 26-latkowi z Mikołowa. Powodem agresji starszego z mężczyzn była zazdrość o byłą dziewczynę, z którą obecnie spotyka się mikołowianin. Teraz agresor odpowie przed sądem za groźby karalne. Czynu dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Ponad 360 pracowników cywilnych nagrodził Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk. W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Szef śląskiej policji podkreślił znaczenie służby cywilnej i administracji państwowej.

Policjanci z oddziałów prewencji w Katowicach zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna nie tylko miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, ale aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz za zignorowanie zakazów sądu 34-latkowi grozi kara do 3 lat wiezienia.

Dziś na terenie powiatu mikołowskiego policjanci z drogówki prowadzą akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szczególności stróże prawa będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w lipcu. Według wstępnych danych w wypadkach zginęło o 32 osoby mniej niż w lipcu 2014 r. Spadła także liczba wypadków – o 542 oraz liczba osób rannych – o 752.

Wczoraj w województwie śląskim policjanci drogówki prowadzili działania "Truck & Bus". W akcji wzięło udział ponad pół tysiąca mundurowych. Stróże prawa w całym województwie skontrolowali blisko 2900 pojazdów.

Temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. Sprzyjająca pogoda i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Przypominamy o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Policjanci z Mikołowa przeprowadzili debatę z seniorami podczas „I Mikołowskich Dni Seniora”. Osoby starsze miały okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów, oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową.

Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, a nawet zemdleć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

Kryminalni z Mikołowa ustalili i zatrzymali 41-latka, który ukradł 40 metrów przewodów elektrycznych wchodzących w skład linii kolejowej. Mężczyzna sprzedał swój łup w pobliskim skupie złomu. Teraz odpowie za kradzież elementu sieci kolejowej. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Mikołowa wzięli udział w półkoloniach dla dzieci w Domku Parkowym w Mikołowie. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie podczas wakacji i w czasie wrześniowego powrotu do szkoły.

Przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Łaziskach Górnych, aby bliżej poznać pracę mundurowych. Maluchy zobaczyły pomieszczenie dla osób zatrzymanych, dyżurkę, salę odpraw, radiowóz oraz sprzęt, jakim policjanci posługują się w codziennej służbie. O tajnikach pracy stróżów prawa opowiedział dzieciom łaziski dzielnicowy.

Tylko w minioną sobotę i niedzielę w Polsce utonęły 34 osoby. To kolejny tak tragiczny weekend w czasie tegorocznych wakacji. Jeszcze więcej osób, bo aż 37, straciło życie w wolne dni 4 i 5 lipca. W lipcu i sierpniu tego roku utonęło łącznie 189 osób. Apelujemy o rozwagę nad wodą!

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama