Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania „Kontrola Drogowa -Pieszy". Pomimo tego, że mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych, niechlubnym bohaterem dzisiejszej akcji, okazał się kierujący samochodem ciężarowym, który zrobił sobie parking z chodnika.

Już za dwa dni rozpocznie się akcja „ZNICZ 2015”. Na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Mediacja jako metoda rozwiązywania sporu z udziałem mediatora, który wspiera przebieg negocjacji celem uzyskania kompromisu pomiędzy stronami, była tematem przewodnim debaty, zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Wyjątkowym brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 17-latek z Kośmider, zatrzymany przez lublinieckich wywiadowców. Nastolatek kierował samochodem pomimo braku prawa jazdy. Zatrzymywany do kontroli drogowej, podjął nieudaną próbę ucieczki i zderzył się z busem, którym podróżowało 10 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nastolatek był pijany.

Każdorazowo, organizacja i prowadzenia działań poszukiwawczych osób zaginionych wymagają ogromnego zaplecza osobowego jak również doskonałej kondycji psychofizycznej osób biorących udział w akcji. Strażacy z OSP w Solarni tworzą Grupę Poszukiwawczo -Ratowniczą. W miniony piątek, w szkoleniu dotyczącym tego zagadnienia uczestniczył także Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu i lublinieccy policjanci.

Siedem kolizji, dwóch kierujących zatrzymanych przez policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu oraz jeden za złamanie zakazu sądowego - to bilans minionego weekendu. Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Trzeźwość” i apelują o ostrożność na drodze.

Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło wczoraj po południu w Lublińcu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący fiatem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2015. Przez cztery dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Na terenie powiatu lublinieckiego, nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

Sąd Rejonowy w Lublińcu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 55-letniego mieszkańca Kamienicy Śląskiej . Mężczyzna pobił swoją żonę, znieważył interweniujących policjantów i złamał sądowe zakazy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Do potrącenia dwóch chłopców doszło na ulicy Pawła Stalmacha w Lublińcu. Z wstępnych ustaleń wynika, że 12 i 13-latek, zaaferowani telefonami komórkowymi, wbiegli na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu uratowali kobietę, która zasłabła w swoim mieszkaniu. Mundurowych powiadomiła zaniepokojona mieszkanka Herbów, która nie mogła skontaktować się ze swoją koleżanką. Na szczęście pomoc nadeszła na czas.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli prawie 3 kg ziela konopi indyjskich. 28-letni mieszkaniec Lublińca usłyszał już zarzuty. Za posiadanie i uprawę narkotyków odpowie teraz przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w prelekcji - debacie. która odbędzie się 20 października 2015 roku w godzinach od 9.30 do 13.00 w Sali kinowej lublinieckiego Domu Kultury. O niebezpieczeństwach związanych z wyjazdem do pracy za granicę opowiedzą przedstawicielki Holenderskiej Policji. Policjantki podpowiedzą też, jak uniknąć zagrożenia, nie stać się ofiarą handlu ludźmi i gdzie szukać pomocy.

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwie 16-latki, które napadły i okradły 64-letnią mieszkankę Lublińca. Napastniczki obezwładniły kobietę używając gazu, a następnie wyrwały jej torebkę. Teraz za swój wybryk odpowiedzą przed sądem.

Pięć rannych osób to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Glinica. 18-letni kierowca audi, zderzył się z cinquecento, kierowanym przez 62-letniego mieszkańca Koszęcina. Lublinieccy policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

70 paczek papierosów i 2 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy przewoziła w swoim samochodzie zatrzymana przez policjantów 45-letnia mieszkanka Lublińca. Nielegalne używki stróże prawa znaleźli także w mieszkaniu kobiety. W sumie zabezpieczyli prawie 5 tys. paczek papierosów i ponad 4 kilogramy tytoniu. Za popełnione przestępstwo kobieta może spędzić w więzieniu najbliższe 2 lata.

W minioną środę na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący skodą uderzył w samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wynagrodzenie niższe od obiecanego, brak ubezpieczenia, fatalne warunki mieszkaniowe, praca bez umowy lub nawet brak pracy, czy wysokie koszty pobytu, to tylko niektóre zagrożenia jakie mogą spotkać wyjeżdżających do pracy za granicą. Jak uniknąć różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji, doradzały wczoraj przedstawicielki holenderskiej policji i pozarządowej organizacji Fair Work.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października. Koncepcja tegorocznych obchodów przebiegających pod hasłem "Masz prawo do mediacji" opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje – na te i inne pytania na pewno potrafią odpowiedzieć już pierwszoklasiści z Kochanowic i Rusinowic, których odwiedzili policjanci. W trakcie zajęć mundurowi w formie zabawy przekazali uczniom cenne informacje na temat ich bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z Lublinieckiej Komendy uczestniczyli w IX Pikniku „Nasza Armia w Naszym Mieście”. Zorganizowała go Jednostka Komandosów z Lublińca. Policjanci zaprezentowali sprzęt, którego używają, a najmłodszych bawił i uczył "Sznupek".

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

23°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 41%

Wind: 22.53 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama