Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania „Kontrola Drogowa -Pieszy". Pomimo tego, że mundurowi szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych, niechlubnym bohaterem dzisiejszej akcji, okazał się kierujący samochodem ciężarowym, który zrobił sobie parking z chodnika.

Już za dwa dni rozpocznie się akcja „ZNICZ 2015”. Na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

W minioną środę na ulicy Powstańców Śląskich w Lublińcu doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący skodą uderzył w samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wyjątkowym brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 17-latek z Kośmider, zatrzymany przez lublinieckich wywiadowców. Nastolatek kierował samochodem pomimo braku prawa jazdy. Zatrzymywany do kontroli drogowej, podjął nieudaną próbę ucieczki i zderzył się z busem, którym podróżowało 10 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nastolatek był pijany.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 12-17 października. Koncepcja tegorocznych obchodów przebiegających pod hasłem "Masz prawo do mediacji" opiera się na propagowaniu inicjatyw lokalnych, włączeniu lokalnych środowisk do działań, a także współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, wymiarem sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Siedem kolizji, dwóch kierujących zatrzymanych przez policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu oraz jeden za złamanie zakazu sądowego - to bilans minionego weekendu. Policjanci z drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Trzeźwość” i apelują o ostrożność na drodze.

Policjanci z Lublinieckiej Komendy uczestniczyli w IX Pikniku „Nasza Armia w Naszym Mieście”. Zorganizowała go Jednostka Komandosów z Lublińca. Policjanci zaprezentowali sprzęt, którego używają, a najmłodszych bawił i uczył "Sznupek".

Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2015. Przez cztery dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Na terenie powiatu lublinieckiego, nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

Kampania „Nie daj się zrobić w słupa” zainicjowana została przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 roku. Swoim zakresem obejmuje działania bezpośrednie polegające na spotkaniach informacyjno-edukacyjnych z młodzieżą akademicką, młodzieżą klas maturalnych a także z osobami szukającymi zatrudnienia – zarejestrowanymi w biurach pracy. Jednocześnie podejmowane są działania pośrednie za pomocą mediów: radia, telewizji Internetu i prasy.

Do potrącenia dwóch chłopców doszło na ulicy Pawła Stalmacha w Lublińcu. Z wstępnych ustaleń wynika, że 12 i 13-latek, zaaferowani telefonami komórkowymi, wbiegli na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci.

Policjanci z lublinieckiej drogówki odwiedzili dzieci i młodzież z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli prawie 3 kg ziela konopi indyjskich. 28-letni mieszkaniec Lublińca usłyszał już zarzuty. Za posiadanie i uprawę narkotyków odpowie teraz przed sądem.

Lublinieccy policjanci byli uczestnikami V Forum Trzeźwości, które odbyło się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. Mundurowi wraz ze specjalistami zajmującymi się problematyką uzależnień, debatowali o problemach związanych ze spożywaniem alkoholu, zażywaniem dopalaczy i narkotyków.

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwie 16-latki, które napadły i okradły 64-letnią mieszkankę Lublińca. Napastniczki obezwładniły kobietę używając gazu, a następnie wyrwały jej torebkę. Teraz za swój wybryk odpowiedzą przed sądem.

Lublinieckich policjantów odwiedziły przedszkolaki z „Siódemki”. Maluchy zwiedziły jednostkę, spotkały się z policjantami, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa.

70 paczek papierosów i 2 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy przewoziła w swoim samochodzie zatrzymana przez policjantów 45-letnia mieszkanka Lublińca. Nielegalne używki stróże prawa znaleźli także w mieszkaniu kobiety. W sumie zabezpieczyli prawie 5 tys. paczek papierosów i ponad 4 kilogramy tytoniu. Za popełnione przestępstwo kobieta może spędzić w więzieniu najbliższe 2 lata.

Lublinieccy policjanci zatrzymali 35-letni mieszkańca Ozimka, który w Sierakowie Śląskim, z niezamkniętego budynku gospodarczego skradł elektronarzędzia. Odzyskane przedmioty policjanci przekazali już właścicielowi. Decyzją prokuratora, mężczyzna pozostanie pod policyjnym dozorem. Grozi mu 5 lat więzienia.

Wynagrodzenie niższe od obiecanego, brak ubezpieczenia, fatalne warunki mieszkaniowe, praca bez umowy lub nawet brak pracy, czy wysokie koszty pobytu, to tylko niektóre zagrożenia jakie mogą spotkać wyjeżdżających do pracy za granicą. Jak uniknąć różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji, doradzały wczoraj przedstawicielki holenderskiej policji i pozarządowej organizacji Fair Work.

Policjantka patrolująca teren targowiska miejskiego w Lublińcu, ujawniła 3 osoby, które organizowały nielegalną grę „w trzy kubki”. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszki, oszuści zostali zatrzymani, jeden z graczy odzyskał swoje pieniądze, a kolejni mieszkańcy nie padli ich ofiarą.

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje – na te i inne pytania na pewno potrafią odpowiedzieć już pierwszoklasiści z Kochanowic i Rusinowic, których odwiedzili policjanci. W trakcie zajęć mundurowi w formie zabawy przekazali uczniom cenne informacje na temat ich bezpieczeństwa na drodze.

Lublinieccy policjanci poszukują zaginionego Piotra Brzezinę, który 16 września br. wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające informacje o miejscu pobytu zaginionego proszone są o pilny kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu tel. 34/3532255 lub z najbliższą jednostką policji 997.

Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło wczoraj po południu w Lublińcu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący fiatem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zatrzymane prawo jazdy 19-latka i zarzuty posiadania narkotyków dla 17-latka, to finał kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z lublinieckiej drogówki w minioną sobotę. Młodemu człowiekowi grożą teraz 3 lata więzienia.

Sąd Rejonowy w Lublińcu przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 55-letniego mieszkańca Kamienicy Śląskiej . Mężczyzna pobił swoją żonę, znieważył interweniujących policjantów i złamał sądowe zakazy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Lublinieccy policjanci zapraszają dzieci chętne do przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową, który odbędzie się 16 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września br. Dzieci muszą zabrać ze sobą tylko aktualną legitymację szkolną. Organizator zapewnia rowery.

Mediacja jako metoda rozwiązywania sporu z udziałem mediatora, który wspiera przebieg negocjacji celem uzyskania kompromisu pomiędzy stronami, była tematem przewodnim debaty, zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

Dzisiaj w całym kraju policjanci przeprowadzają akcję pn. „PASY”. Podczas tych działań także lublinieccy mundurowi zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Każdorazowo, organizacja i prowadzenia działań poszukiwawczych osób zaginionych wymagają ogromnego zaplecza osobowego jak również doskonałej kondycji psychofizycznej osób biorących udział w akcji. Strażacy z OSP w Solarni tworzą Grupę Poszukiwawczo -Ratowniczą. W miniony piątek, w szkoleniu dotyczącym tego zagadnienia uczestniczył także Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu i lublinieccy policjanci.

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy zamierzali włamać się do sklepu i ukraść alkohol. Niestety, pomyli się i zamiast wejściowych, podjęli próbę sforsowania drzwi...do toalety. Po nieudanej próbie dostania się do wnętrza pomieszczenia, jeden z mężczyzn zasnął kilkanaście metrów dalej...

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu uratowali kobietę, która zasłabła w swoim mieszkaniu. Mundurowych powiadomiła zaniepokojona mieszkanka Herbów, która nie mogła skontaktować się ze swoją koleżanką. Na szczęście pomoc nadeszła na czas.

Lublinieccy policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa wyjaśniają okoliczności pożaru hali, do którego doszło na ulicy Oleskiej. Ogień strawił 4 samochody, znajdujące się w pomieszczeniach. Śledczy nie wykluczają podpalenia.

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w prelekcji - debacie. która odbędzie się 20 października 2015 roku w godzinach od 9.30 do 13.00 w Sali kinowej lublinieckiego Domu Kultury. O niebezpieczeństwach związanych z wyjazdem do pracy za granicę opowiedzą przedstawicielki Holenderskiej Policji. Policjantki podpowiedzą też, jak uniknąć zagrożenia, nie stać się ofiarą handlu ludźmi i gdzie szukać pomocy.

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, podejrzewanych o kradzież kosmetyków w jednym ze sklepów na terenie miasta. Wartość strat oszacowano na kwotę przekraczającą 1400 zł. Złodzieje mogą spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Pięć rannych osób to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Glinica. 18-letni kierowca audi, zderzył się z cinquecento, kierowanym przez 62-letniego mieszkańca Koszęcina. Lublinieccy policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama