Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Mundurowi patrolując drogi wylotowe z Kłobucka, obdarowywali właśnie tę grupę odblaskowymi kamizelkami i opaskami. Stróże prawa za każdym razem tłumaczyli „niechronionym”, jak ważne jest noszenie takich elementów odblaskowych.

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali do kontroli motocyklistę, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało, 19-latek posiadał też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego jednoślad nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony. Dodatkowo mężczyzna przewoził pasażera – pijanego 16-latka...

W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się w VII Międzynarodowe Seminarium Technik Interwencyjnych i Samoobrony im. Romka Smoka. Zjechali na nie pasjonaci sztuk walki z Polski, Francji i Austrii. W tym wyjątkowym szkoleniu wziął udział policjant z Kłobucka – asp. Mariusz Gawlik.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku wręczył pracownicom cywilnym naszej jednostki nagrody z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Policjantka z Kłobucka przeprowadziła spotkanie dla uczniów z klas o profilu ogólnopolicyjnym na temat współpracy policji z mediami. Młodzież mogła nie tylko dowiedzieć się jakie przepisy prawa regulują tę kwestię, ale też sprawdzić w praktyce swoje umiejętności wypowiedzenia się przed kamerą.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Zbigniew Legodziński spotkał się z policjantami w służbie przygotowawczej. Są to policjanci, których staż pracy nie przekracza 3 lat. Szef kłobuckich mundurowych przypomniał oczekiwania, jakie są stawiane przed stróżami prawa w pierwszych latach po wstąpieniu przez nich w szeregi Policji.

Policjanci z komisariatu w Krzepicach zatrzymali 20-latka, który jechał mercedesem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbował też wręczyć mundurowym 300 zł w zamian za uniknięcie konsekwencji. Teraz odpowie przed sądem zarówno za jazdę po pijanemu, jak i przestępstwo korupcyjne.

Śledczy z Kłobucka wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Staszica. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadącemu volkswagenem transporterem w kierunku Wręczycy Wielkiej 45-latkowi, wbiegł wprost pod koła pieszy. 49-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci z kłobuckiej drogówki od początku roku szkolnego prowadzą intensywne działania edukacyjne dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnich dniach odwiedzili dzieci ze szkół w Mokrej i Łobodnie. Stróże prawa wygłaszali tam pogadanki, ale też rozdawali odblaski i plany lekcji.

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają przyczynę i okoliczności zderzenia dwóch samochodów w Grodzisku. W wypadku rannych zostało 6 osób. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący audi zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierująca fiatem punto.

Policjanci z kłobuckiej drogówki odwiedzili dzieci ze szkoły w Białej, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z uwagą słuchali pogadanki policjantów, którzy tłumaczyli podstawowe zasady prawidłowego korzystania z drogi. Mundurowi opowiadali też o swojej pracy, wyjaśniając między innymi, do czego służy policyjny „lizak”.

Policjanci z Kłobucka wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwem Powiatowym postanowili aktywnie włączyć się w realizację założeń Programu Profilaktyki Uniwersalnej pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Zorganizowali w tym celu trzydniową debatę na temat substancji psychoaktywnych. Spotkania skierowane były do nauczycieli, pedagogów i psychologów ze szkół gimnazjalnych powiatu kłobuckiego.

Policjanci z Kłobucka udaremnili dalszą jazdę kierującej seatem, u której badanie wykazało przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Teraz grozi jej nie tylko kilkuletnia utrata prawa jazdy, ale też wysoka grzywna i nawet 2 lata więzienia.

Kłobuckie policjantki odwiedziły przedszkolaków z Miedźna. Dzieci oprócz wysłuchania pogadanki, miały niecodzienną okazję przymierzyć strój policyjny i poczuć się przez chwilę jak stróż prawa. Dużą atrakcją dla maluchów był też Sznupek – maskotka śląskiej policji.

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadła 28-latka, która jadąc fordem escortem, straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w płot. Odłamki ogrodzenia uszkodziły też zaparkowany w pobliżu samochód. Jak się okazało, kierująca fordem miała w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu.

Policjantka z Kłobucka, wspólnie z uczniami z klasy o profilu policyjnym, należącymi do Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego uczestniczyła w spotkaniu z najmłodszymi dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Prelekcja policjantki połączona była z wręczaniem odblasków. Pierwszaki mogły też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze Sznupkiem.

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do budynku oczyszczalni ścieków we Wręczycy Małej, skąd ukradli kompresor. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Na drogi powiatu kłobuckiego wyruszyło pięć nowych oznakowanych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych. Nowe policyjne wozy zasilą tabor wydziału ruchu drogowego, komisariatów w Krzepicach i Wręczycy Wielkiej oraz rewiru dzielnicowych w Kłobucku.

Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, kiedy widzimy, że osoba bezdomna, chora, nieporadna czy nietrzeźwa potrzebuje pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.

Dwa razy w ciągu jednego dnia wpadł w ręce policjantów z Kłobucka 36-latek, który jeździł volkswagenem transporterem po pijanemu. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który został na niego nałożony na najbliższe 4 lata również za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu...

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

22°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 45%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama