Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Mundurowi patrolując drogi wylotowe z Kłobucka, obdarowywali właśnie tę grupę odblaskowymi kamizelkami i opaskami. Stróże prawa za każdym razem tłumaczyli „niechronionym”, jak ważne jest noszenie takich elementów odblaskowych.

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali do kontroli motocyklistę, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Jak się okazało, 19-latek posiadał też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego jednoślad nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony. Dodatkowo mężczyzna przewoził pasażera – pijanego 16-latka...

Policjantka z Kłobucka, wspólnie z uczniami z klasy o profilu policyjnym, należącymi do Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego uczestniczyła w spotkaniu z najmłodszymi dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku. Prelekcja policjantki połączona była z wręczaniem odblasków. Pierwszaki mogły też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze Sznupkiem.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku wręczył pracownicom cywilnym naszej jednostki nagrody z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Święto to ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Na drogi powiatu kłobuckiego wyruszyło pięć nowych oznakowanych radiowozów. Ich zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu lokalnych władz samorządowych. Nowe policyjne wozy zasilą tabor wydziału ruchu drogowego, komisariatów w Krzepicach i Wręczycy Wielkiej oraz rewiru dzielnicowych w Kłobucku.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Zbigniew Legodziński spotkał się z policjantami w służbie przygotowawczej. Są to policjanci, których staż pracy nie przekracza 3 lat. Szef kłobuckich mundurowych przypomniał oczekiwania, jakie są stawiane przed stróżami prawa w pierwszych latach po wstąpieniu przez nich w szeregi Policji.

Dwa razy w ciągu jednego dnia wpadł w ręce policjantów z Kłobucka 36-latek, który jeździł volkswagenem transporterem po pijanemu. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, który został na niego nałożony na najbliższe 4 lata również za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu...

Śledczy z Kłobucka wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Staszica. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadącemu volkswagenem transporterem w kierunku Wręczycy Wielkiej 45-latkowi, wbiegł wprost pod koła pieszy. 49-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W piątek odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biathlonie Letnim. W zawodach wystartowało 42 policjantów. Nie zabrakło tam także reprezentantów kłobuckiej jednostki – nadkom. Mariusza Palacza, asp. szt. Tomasza Parkitnego, asp. Mariusza Gawlika i sierż. Michała Zawadzkiego.

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają przyczynę i okoliczności zderzenia dwóch samochodów w Grodzisku. W wypadku rannych zostało 6 osób. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący audi zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierująca fiatem punto.

Policjanci z Kłobucka spotkali się z gimnazjalistami, żeby porozmawiać o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą narkotyki. Młodzież mogła się dowiedzieć czym są dopalacze i jakie zmiany w życiu młodych ludzi niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania omówiony został też temat konsekwencji prawnych związanych z popełnianiem czynów karalnych przez nieletnich.

Policjanci z Kłobucka wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwem Powiatowym postanowili aktywnie włączyć się w realizację założeń Programu Profilaktyki Uniwersalnej pt. „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Zorganizowali w tym celu trzydniową debatę na temat substancji psychoaktywnych. Spotkania skierowane były do nauczycieli, pedagogów i psychologów ze szkół gimnazjalnych powiatu kłobuckiego.

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Lindowie. Ze wstępnych informacji drogówki wynika, że kierujący volkswagenem transporterem 20-latek na łuku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kłobuckie policjantki odwiedziły przedszkolaków z Miedźna. Dzieci oprócz wysłuchania pogadanki, miały niecodzienną okazję przymierzyć strój policyjny i poczuć się przez chwilę jak stróż prawa. Dużą atrakcją dla maluchów był też Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Z Krynicy-Zdroju do Muszyny pobiegli mundurowi, którzy uczcili w ten sposób 25. rocznicę obowiązywania ustawy o Policji. Bieg został zorganizowany przez Komendę Główną Policji i IPA. Wśród licznego grona policjantów znalazł się też przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku asp. szt. Tomasz Parkitny.

W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadła 28-latka, która jadąc fordem escortem, straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w płot. Odłamki ogrodzenia uszkodziły też zaparkowany w pobliżu samochód. Jak się okazało, kierująca fordem miała w organizmie przeszło 1,5 promila alkoholu.

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który jechał BMW w terenie zabudowanym z prędkością 122 km/h. Tego samego dnia prawo jazdy stracił też kierujący chryslerem, który miał na liczniku 108 km/h. Obaj, oprócz 10 punktów karnych, otrzymali też wysokie mandaty.

Policjanci z Wręczycy Wielkiej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do budynku oczyszczalni ścieków we Wręczycy Małej, skąd ukradli kompresor. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator i sąd. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

W Oddziale Zewnętrznym w Wąsoszu Górnym Aresztu Śledczego w Częstochowie wybuchł bunt osób skazanych. Dwaj osadzeni zabarykadowali się w jednej z sal i wzniecili pożar. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i drogi dojazdowe do placówki. Tak w skrócie wyglądały ćwiczenia sztabowe, w których uczestniczyli funkcjonariusze służby więziennej, policji i straży pożarnej.

Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, kiedy widzimy, że osoba bezdomna, chora, nieporadna czy nietrzeźwa potrzebuje pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.

Dzielnicowi z Kłobucka zatrzymali 33-latka, który usiłował włamać się do sklepu w Ostrowach nad Okszą. Mężczyzna chcąc dostać się do środka po alkohol uszkodził roletę antywłamaniową i drzwi wejściowe. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyło się w VII Międzynarodowe Seminarium Technik Interwencyjnych i Samoobrony im. Romka Smoka. Zjechali na nie pasjonaci sztuk walki z Polski, Francji i Austrii. W tym wyjątkowym szkoleniu wziął udział policjant z Kłobucka – asp. Mariusz Gawlik.

Policjanci z Kłobucka i z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie uczestniczyli w festynie w Łobodnie. Podczas imprezy dzieci otrzymywały od stróżów prawa odblaski, plany lekcji i mini kodeksy drogowe, a czas umilał im policyjny pies – maskotka Sznupek, z którym robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Policjantka z Kłobucka przeprowadziła spotkanie dla uczniów z klas o profilu ogólnopolicyjnym na temat współpracy policji z mediami. Młodzież mogła nie tylko dowiedzieć się jakie przepisy prawa regulują tę kwestię, ale też sprawdzić w praktyce swoje umiejętności wypowiedzenia się przed kamerą.

Policjanci z Kłobucka zatrzymali 33-latka, który posiadał blisko 200 działek dilerskich amfetaminy i niemal 50 porcji marihuany. Zaopatrujący się u niego w narkotyki 31-latek również wpadł w ręce śledczych. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Policjanci z komisariatu w Krzepicach zatrzymali 20-latka, który jechał mercedesem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbował też wręczyć mundurowym 300 zł w zamian za uniknięcie konsekwencji. Teraz odpowie przed sądem zarówno za jazdę po pijanemu, jak i przestępstwo korupcyjne.

W 2014 roku do zespołu specjalistów z Dyżurnet.pl 11 tys. razy zgłaszano nielegalne i szkodliwe treści znalezione w internecie. 425 z tych zgłoszeń trafiło na Policję. MSW, NASK i Policja w ramach działań „CyberPol” podpisały porozumienie, którego celem jest jeszcze skuteczniejsza walka z przestępstwami w sieci.

Policjanci z kłobuckiej drogówki od początku roku szkolnego prowadzą intensywne działania edukacyjne dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnich dniach odwiedzili dzieci ze szkół w Mokrej i Łobodnie. Stróże prawa wygłaszali tam pogadanki, ale też rozdawali odblaski i plany lekcji.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Zbigniew Legodziński uczestniczył w uroczystości 76. rocznicy bitwy stoczonej w Mokrej przez Wołyńską Brygadę Kawalerii z niemieckim najeźdźcą. Szef kłobuckich stróżów prawa w asyście policjantów złożył kwiaty pod pomnikiem ku czci poległych w bitwie żołnierzy Wojska Polskiego.

Policjanci z kłobuckiej drogówki odwiedzili dzieci ze szkoły w Białej, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z uwagą słuchali pogadanki policjantów, którzy tłumaczyli podstawowe zasady prawidłowego korzystania z drogi. Mundurowi opowiadali też o swojej pracy, wyjaśniając między innymi, do czego służy policyjny „lizak”.

W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadł 48-latek, który jechał przez Lgotę mercedesem, mając w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Mężczyzna chciał, aby mundurowi „zapomnieli o sprawie” w zamian za 300 zł. Teraz zatrzymany odpowie zarówno za jazdę po pijanemu, jak i za próbę wręczenia stróżom prawa łapówki. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci z Kłobucka udaremnili dalszą jazdę kierującej seatem, u której badanie wykazało przeszło 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Teraz grozi jej nie tylko kilkuletnia utrata prawa jazdy, ale też wysoka grzywna i nawet 2 lata więzienia.

Policjanci z Kłobucka, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w jednej z kłobuckich szkół. Mundurowi przekazali uczniom i ich rodzicom najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas drogi do szkoły i do domu. Stróże prawa sprawdzali też oznakowanie przejść dla pieszych przy szkołach i stan techniczny autokarów wożących dzieci.

W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama