Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach województwa śląskiego pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują kobiet, które podejrzewane są o dokonanie kradzieży. Kobiety weszły do mieszkania 80-letniej mieszkanki Katowic pod pretekstem dostania szklanki wody i zagotowania mleka dla dziecka. Po pewnym czasie starsza kobieta zorientowała się, że ze szkatułki zniknęły pieniądze. W laboratorium został sporządzony portret pamięciowy jednej z kobiet. Wszystkie osoby, które ją rozpoznają proszone są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerem tel. 32 200 2555, 32 200 3750, 32 200 3760 lub 112. Gwarantujemy anonimowość.

Wczoraj na katowickim Rynku po raz trzeci odbył się Dzień Aktywnego Seniora pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Tłum uśmiechniętych seniorów oraz słoneczna aura dodała uroczystości wyjątkowego charakteru. Podczas wydarzenia policjantka z katowickiej komendy informowała uczestników o realizacji programu profilaktycznego dla seniorów „Bezpieczna Przystań”. Seniorzy mogli poznać partnerów programu, a z dzielnicowym z „szóstki” porozmawiać o bezpieczeństwie.

Dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego pn. „Kraina Marzeń” odwiedziły Komisariat Policji IV w Katowicach. Podczas wizyty przedszkolaki nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, ale wraz z policjantami uczyły się poprawnie przechodzić na drugą stronę ulicy. Nie obeszło się również bez zwiedzania zakamarków komisariatu oraz oglądania policyjnego radiowozu. Na koniec dzieci otrzymały odblaski.

Kalendarzowa jesień dopiero się rozpoczęła, a na drogach doszło już do kilku tragedii. Ta pora roku, w porównaniu do lata, jest niebezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów oraz kierujących samochodami i motocyklami. Dlatego apelujemy o zwiększenie dbałości o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Wykonawca przebudowy układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic: Kościuszki, Kolejowej i Gen. Jankego, w związku z lokalizacją Galerii Libero, planuje rozszerzyć zakres prac. Od 17 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku będzie realizował prace dotyczące budowy tunelu pod ul. Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania - co pozwoli zachować przejezdność ul. Kościuszki, po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu.

Policjanci z katowickiej "piątki" zatrzymali 2 mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Mieszkańcy Katowic od ponad roku ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 40-latek był poszukiwany za przywłaszczenia, a 65-latek za kradzież z włamaniem. Mężczyźni trafili już do Aresztu Śledczego w Mysłowicach.

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą, który przekroczył prędkość. Jak się okazało 54-latek jechał również bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz nie posiadał dokumentów. Aby uniknąć mandatu i punktów karnych, mężczyzna usiłował wręczyć stróżom prawa łapówkę. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator.

Policjanci z Katowic serdecznie podziękowali mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej. Pan Arkadiusz widząc złodzieja, który na ulicy zerwał kobiecie z szyi złoty łańcuszek, natychmiast zareagował i ruszył w pościg. Ujął 34-latka, którego następnie przekazał w ręce policjantów. Kilka dni temu Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podinsp. Renata Hałabuda wraz ze swoim zastępcą kom. Marcinem Budzichem odwiedzili w miejscu pracy Pana Arkadiusza. Dziękując za wzorową postawę w imieniu komendanta przekazali list gratulacyjny i drobne upominki.

Piesi w dalszym ciągu stanowią bardzo liczną grupę poszkodowanych w wypadkach drogowych. Apelujemy po raz kolejny do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, a zwłaszcza do pieszych o używanie elementów odblaskowych!

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz ze strażnikami miejskimi wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Na katowickim rynku powstało wspólne stoisko mundurowych, którzy rozmawiali z mieszkańcami miasta o bezpieczeństwie rowerzystów oraz zaprezentowali patrole rowerowe.

Na zaproszenie Komitetu Społecznego „Nasze Murcki” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej wzięli udział w sobotnim festynie, promującym sport, ruch i spędzania czasu na świeżym powietrzu. I choć pogoda nie rozpieszczała, na policyjnym stoisku profilaktycznym zjawiło się sporo zainteresowanych.

Od 2 czerwca trwa głosowanie na najlepszego dzielnicowego 2017 roku. W plebiscycie biorze udział również 57 dzielnicowych z katowickich komisariatów. Głosować można na nich do 30 czerwca, do godziny 18.59. Głosy sumują się w każdym mieście lub powiecie a także na poziomie całego województwa. Zachęcamy do głosowania na dzielnicowych z Katowic.

Dzielnicowi z Komisariatu IV Policji w Katowicach mł.asp. Andrzej Wyskocki oraz mł. asp. Krzysztof Fąfera wraz z policjantem z zespołu ds. nieletnich sierż.szt. Kamilem Kalinowskim odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Piotrowicach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "błyskotliwy pierwszak czyli bezpieczna droga do szkoły". Podczas zajęć omówili zasady bezpiecznego poruszania się pod drodze oraz przeprowadzili zajęcia praktyczne ucząc dzieci bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski.

Dzielnicowy z katowickiej "piątki" st.asp. Adam Rogala wziął udział w biegu pod nazwą „BIER SĄSIADA I PODŹ LOTAĆ”. Impreza sportowa była okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w dzielnicy Giszowiec.

Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego cały czas sprawdzają i weryfikują informacje o miejscach, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze. W piątek, wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali takie miejsca na terenie Katowic. Podczas działań przejęli 49 opakowań substancji psychoaktywnych. Przejęte środki zostaną teraz poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

Początek czerwca tradycyjnie już obfituje w imprezy adresowane do dzieci. Katowiccy policjanci włączyli się w organizację Dnia Dziecka na Rynku naszego Miasta, gdzie przygotowali stoisko profilaktyczne z atrakcjami dla najmłodszych. W tym roku stoisko miało charakter międzynarodowy, gdyż naszym policjantom towarzyszyła czteroosobowa delegacja studentów z Akademii Policyjnej Nadrenii – Palatynatu w Hahn.

Dzisiaj na Stadionie Śląskim odbyła się konferencja prasowa dot. SILESIA MARATHON, który odbędzie się w dniach 30 września i 1 października 2017 roku. W pierwszym dniu minimaraton zostanie rozegrany na terenie Katowic. W drugim dniu bieg główny prowadzić będzie przez obszar Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa. W czasie imprezy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. W konferencji wziął udział specjalista z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach st.asp. Jacek Prokop, który przekazał informację o utrudnieniach w ruchu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Specjalistyczne Przedszkole Edukacyjno-Rehabilitacyjne z osiedla Tysiąclecia. Najmłodsi dowiedzieli się na czym polega praca policjantów i mogli przyjrzeć się ich wyposażeniu służbowemu, a także usiąść za kierownicą radiowozu. Mł. asp. Paweł Uryniak oraz st. sierż Michał Jakubas z rodzicami i pracownikami przedszkola rozmawiali na temat nowej koncepcji pracy dzielnicowego "Dzielnicowy bliżej nas", natomiast dla dzieci mieli przygotowane kolorowanki Sznupka.

Dzielnicowi z katowickiej „siódemki” spotkali się wczoraj z mieszkańcami Katowic. W spotkaniu wzięli również udział: Komendant Komisariatu Policji VII w Katowicach podinsp. Tomasz Wyczesany wraz ze swoim zastępcą podinsp. Marcinem Koczurem oraz kierownikiem dzielnicowych asp.szt. Leszkiem Tokarz. Podczas debaty policjanci wyjaśnili zasady działania aplikacji " Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", ich obsługę oraz możliwości wykorzystania. Został również omówiony temat nowej koncepcji pracy dzielnicowego „ Dzielnicowy bliżej nas”.

Bezpieczeństwo osób starszych było tematem przewodnim spotkania, które odbyło się z katowickimi seniorami. Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Katowicach mł. asp. Krzysztof Fąfera oraz st. sierż. Adam Hudziak podczas spotkania omówili szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa osób starszych. Uczestnicy dowiedzieli się także, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Został również omówiony temat nowej koncepcji pracy dzielnicowego „ Dzielnicowy bliżej nas”.

Bielsko-Biała

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

Zatrzymany za kradzieże i narkotyki

15-01-2018 Hits:157 Wiadomośći - Bielsko Biała - avatar

Zatrzymany za kradzieże i narkotyki

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy oraz dokumentów. Jak ustalili śledczy, część skradzionych pieniędzy sprawca przeznaczył na zakup narkotyków w Czechach....

Read more

Z nożem w ręce zatrzymywał samochody. Sz…

15-01-2018 Hits:149 Wiadomośći - Bielsko Biała - avatar

Z nożem w ręce zatrzymywał samochody. Szukamy osób pokrzywdzonych

W dniu 2 stycznia br. tuż przed 22.00 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej, a następnie Michałowicza, młody mężczyzna zatrzymywał jadące pojazdy wymachując nożem. Chwilę później 28-latek został zatrzymany przez patrol...

Read more

Szukamy sprawcy, który znęcał się nad ps…

22-04-2017 Hits:399 Wiadomośći - Bielsko Biała - avatar

Szukamy sprawcy, który znęcał się nad psem

Policjanci z Kobiernic prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się nad psem rasy Beagle. Martwe zwierzę zostało odnalezione 2 kwietnia br. w Porąbce na terenie Parku „Natura 2000” w rejonie...

Read more

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

 • 23 Apr 2018

  Rain 23°C 7°C

 • 24 Apr 2018

  Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama