Policjanci z Jaworzna zatrzymali 25-letniego złodzieja samochodu. Mężczyzna ukradł skodę, a następnie spowodował kolizje i porzucił auto. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Komitet Społeczny "Gramy dla Wiktorii" oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Balinie w dniu 3 października 2015r. zorganizowały mecz charytatywny dla Wiktorii. W spotkaniu wzięły udział drużyny - Viktoria 1918 Jaworzno oraz reprezentacja Policji i Straży Miejskiej.

Śląscy policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania "Trzeźwość". Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 23 tys. kierowców. Niestety, aż 91 spośród nich kierowało pojazdami pod wpływem alkoholu.

Uczniowie jaworznickiego Gimnazjum nr 8 wraz z policjantami zachęcali kierowców do zachowania "trzeźwości umysłu". Akcja miała na celu podniesienie poziomu świadomości kierowców, bo to od ich zachowania na drodze zależy życie i zdrowie innych. Istotą przedsięwzięcia jest również zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania, które mają zmniejszyć problemy wychowawcze, jeśli chodzi o uzależnienia i przemoc.

Dwie osoby, w tym 7-letnie dziecko, trafiły do szpitala na skutek zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na ulicy Piekarskiej rozpędzone audi uderzyło w tył zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych samochodu renault. Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamali się do zaparkowanego samochodu renault i skradli kilkadziesiąt litrów paliwa. Mężczyźni zostali ujęci w chwili popełnienia przestępstwa. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od 3 do 5 sierpnia na terenie województwa śląskiego zostaną rozegrane trzy etapy Wyścigu kolarskiego 72. Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z powyższym w tych dniach należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram wyścigu na terenie naszego województwa.

W sobotę przed godziną 15:00 na ul. Jaworznickiej doszło do wypadku w wyniku którego sześć osób trafiło do szpitala. 61-letnia jaworznianka prowadząca skodę z nieustalonych jak do tej pory przyczyn wjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia czołowego z prawidłowo poruszającym się oplem, którym kierował 48-letni jaworznianin.

W minionym tygodniu w ręce policjantów prewencji wpadł 31-letni jaworznianin, który kilka minut wcześniej włamał się do lokalu gastronomicznego przy ulicy Grunwaldzkiej. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na ulicy Paderewskiego wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Broniewskiego do ulicy Grunwaldzkiej, obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Wjazd w ulicę Paderewskiego z ulicy Grunwaldzkiej będzie zamknięty. Wskazana zmiana organizacji ruchu drogowego obowiązywać będzie od 31 października (sobota) od godzinach 06.00 i potrwa do 1 listopada (niedziela) do godziny 22.00.

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.

Mając na względzie obowiązek używania przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych, w dniu 31 października który został uznany Ogólnopolskim Dniem Pieszego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali mieszkańcom naszego miasta odblaski.

Policjanci zatrzymali 5-ciu młodych mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 17-latka. Sprawcy bili i kopali swoją ofiarę tylko za to, że był z innej dzielnicy. Pobity chłopak trafił do jaworznickiego szpitala. Trójka z zatrzymanych usłyszała już zarzuty uszkodzenia ciała. Teraz ich losem zajmie się prokurator. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Duży wysiłek oraz wzmożona praca operacyjna jaworznickich policjantów zakończona sukcesem. Policjanci wydziału zajmującego się przestępstwami gospodarczymi na jednym z jaworznickich placów targowych ujawnili nielegalny punkt sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mundurowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który ukradł pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Do ujęcia sprawcy przyczynił się telefon od jednego z mieszkańców miasta, który widział jak złodziej siłuje się z metalową pokrywą. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Działania "ZNICZ 2015" na terenie całego województwa śląskiego trwały od 30 października do 02 listopada. W tych dniach wzmożone patrole Policjantów oraz Strażników Miejskich całodobowo pełniły służbę w rejonach wszystkich jaworznickich cmentarzy. Policjanci dbali o bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu drogowego.

2 lipca 2015 roku na terenie KMP w Jaworznie odbyło się znakowanie rowerów. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne edycje - terminy i miejsca znakowania dostępne w załączniku.

W dniu 03 listopada 2015 roku w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się konferencja pn. „Policja bez barier – lepiej rozumiem, sprawniej pomagam”.

MICHAŁ STATKIEWICZ ORAZ WIKTORIA TOMCZYK - MIESZKAŃCY NASZEGO MIASTA NADAL ZAGINIENI.WSZYSTKIE OSOBY POSIADAJĄCE INFORMACJE DOTYCZĄCE MIEJSCA POBYTU ZAGINIONYCH PROSZONE SĄ O KONTAKT Z POLICJĄ POD NUMEREM TELEFONU 32 6183200 LUB 112,997

Obserwowany od kilku lat ponowny wzrost używania wśród młodych ludzi substancji psychoaktywnych, zwłaszcza dopalaczy, jest głównym czynnikiem decydującym o rozpoczęciu w Jaworznie lokalnej kampanii społecznej, której celem jest między innymi edukowanie młodego pokolenia w zakresie profilaktyki uzależnień. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Urząd Miejski w Jaworznie i jaworznicka Policja, powiedziały stanowczo NIE dla narkotyków i dopalaczy w mieście.

Znakowanie rowerów odbędzie się w dniu 02 lipca 2015 roku w godzinach 14.00 - 18.00 na parkingu KMP w Jaworznie ul. Narutowicza 1. Zapraszamy wszystkich chętnych posiadaczy jednośladów.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przebywając w domu, na ulicy, robiąc zakupy w sklepie, wypłacając gotówkę przy bankomacie, czy podróżując środkami komunikacji miejskiej? Jak nie dać złowić się na wnuczka? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą katowiccy policjanci w ramach programu przygotowanego dla naszych seniorów „Bezpieczna Przystań”. Zapraszamy na spotkania...

W dniu 27 czerwca 2015 roku na terenie Gimnazjum nr 1 w Jaworznie rozegrano I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie

Przebywająca w szpitalu na badaniach lekarskich 23-letnia kobieta została okradziona. Złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi pacjentki i skradł jej portfel z dokumentami i pieniędzmi. Tym razem sprawca z łupu długo się nie cieszył. W zatrzymaniu złodzieja pomógł szpitalny monitoring

Ważniejsze wiadomości z ubiegłego tygodnia.

76-letnia mieszkanka Ciężkowic została wczoraj okradziona z wszystkich pieniędzy. Starsza pani została poproszona o coś do picia przez nieznane dwie kobiety. Po krótkiej i "miłej" rozmowie nieznajome zniknęły. Po ich wizycie okazało się, że w domu nie ma 6 tysięcy złotych.

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali domową plantacje konopi indyjskich. 31-letni mieszkaniec Długoszyna na swoim balkonie wyhodował 13 krzaków marihuany. Śledczy zabezpieczyli krzewy oraz gotowy już susz. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wspólna zabawa była ostatnim wydarzeniem, wieńczącym obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, jakie zorganizowane zostało w jaworznickiej Książnicy. Tym razem „Zaczytani nocą” musieli zapoznać się z treścią dwóch książek: „13. skrytki” Kaliny Jerzykowskiej oraz książki pt. „Tajemnica biblioteki” autorstwa Martina Widmarka. Detektywistyczne spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie – Magdalena Bilska i Paweł Drzewiecki.

WIKTORIA TOMCZYK- 14-letnia jaworznianka po raz kolejny uciekła z domu. 12 lipca br. dziewczyna wyskoczyła przez okno z mieszkania przy ulicy Gwarków, w którym przebywała wraz rodzeństwem i babcią. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż nieletnia najprawdopodobniej uciekła ze swoim chłopakiem. Wszystkie osoby posiadające informacje dotyczace miejsca pobytu zaginionej, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 32 618 3200 lub 112, 997.

Kryminalni z jaworznickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na tzw. wnuczka wyłudzili od starszej kobiety 30 tys. złotych. Obaj zostali już aresztowani. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Oszustom grozi 8 lat więzienia.

Do końca sierpnia potrwa ogłoszony 22 lipca br. ogólnopolski konkurs dla samorządów „Aktywne przejścia dla pieszych”. Zadaniem uczestników jest wytypowanie i zgłoszenie poprzez swoje gminy niebezpiecznych przejść dla pieszych, które należy zmodernizować. Zapraszamy mieszkańców Jaworzna do zgłoszenia pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przejść dla pieszych, które w Państwa opinii są wyjątkowo nieprzyjazne i niebezpieczne. Wszystkie propozycje zostaną przekazane samorządowi.

Do groźnego wypadku drogowego doszło wczoraj popołudniu na ulicy Krakowskiej. 30-letnia kobieta kierując samochodem hyundai z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką. W stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do sosnowieckiego szpitala. Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśnia teraz policja.

Dzisiaj w godzinach 14.00-18.00 na terenie jaworznickiej Policji, odbędzie się kolejna, już 6 akcja w ramach Programu pn. "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower". Rejestracja rowerów ma nadać im indywidualne cechy i, w razie kradzieży, pomóc zidentyfikować pojazd. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie