Tysiąc złotych grzywny oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe - taki wyrok zapadł w sprawie 39-letniego jastrzębianina, który podczas meczu siatkówki, będąc pod wpływem alkoholu, wdarł się na halę, gdzie rozgrywane było spotkanie. Ze względu na chuligański charakter czynu, rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym.

Jastrzębscy stróże prawa interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się 20-miesięczną córką. 28-latka miała w organizmie ponad promil promile alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

Jutro na terenie naszego miasta prowadzona będzie akcja pod kryptonimem „NURD”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych będą kontrolować miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów jest największy.

"Żeby Być - Trzeba Żyć" - hasło kampanii społecznej promującej bezpieczne zachowania na drodze było tematem przewodnim pogadanki w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. Policjant, który prowadził prelekcję kładł nacisk głównie na tą kwestię po to, aby dzieci już od najmłodszych lat utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam od kilku dni sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i wczoraj, kiedy podczas opadów deszczu zrobiło się ślisko. Tylko w ciągu jednego dnia jastrzębscy stróże prawa odnotowali 10 zdarzeń drogowych, w tym jeden wypadek. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

W poniedziałek w hali sportowej MOSiR "Michał" w Siemianowicach Śląskich rozpoczną się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Pice Nożnej. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem zawodów jest Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Wczoraj na drogach naszego miasta prowadzone były drogowe działania "Kontrola Drogowa - Piesi". W ramach akcji policjanci kontrolowali miejsca, w których ruch niechronionych uczestników ruchu jest największy. Okazuje się, że mimo wielokrotnych apeli, to właśnie piesi łamią najczęściej obowiązujące przepisy.

Jastrzębscy stróże prawa przestrzegają kierowców przed korzystaniem z płatnej usługi sprawdzenia ilości posiadanych punktów karnych, oferowanej przez portale internetowe. Jednocześnie policjanci przypominają, że jedynym miejscem, w którym można zweryfikować liczby swoich punktów karnych jest komenda policji.

Każdego roku na polskich drogach ginie ponad kilka tysięcy osób. Znaczny odsetek ofiar to piesi czyli najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. W tej niechlubnej statystyce gro stanowią ci, którzy nie byli widoczni dla innych uczestnikowi ruchu drogowego, poruszając się w szczególności po słabo oświetlonych poboczach. Apelujemy o ostrożność!

W ręce mundurowych wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie. Do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył tym razem 33-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który prowadził samochód mając w organizmie prawie 2 promile. Dalszy los mężczyzny leży teraz w rękach sądu.

W ramach wojewódzkiej kampanii “Żeby Być - Trzeba Żyć” jastrzębscy policjanci będą dzisiaj prowadzić działania pod kryptonimem "Kontrola drogowa - Piesi". Celem przedsięwzięcia jest wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Aż 200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali od początku roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Dwudziestu nietrzeźwych kierowców było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których nie żyje jedna osoba a dziesięć zostało rannych. Apelujemy o rozsądek!

Policjantka jastrzębskiego wydziału prewencji odwiedziła najmłodszych z Przedszkola Specjalistycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze oraz podczas kontaktu z psami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową bransoletkę.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na terenie całego kraju prowadzone będą działania "ZNICZ 2015". Również i w Jastrzębiu-Zdroju policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mieszkańcy naszego miasta oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się w tych dniach zmian w organizacji ruchu.

Jastrzębscy stróże prawa zatrzymali 30-latkę, która zajmowała się dzieckiem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna matka przewoziła w tym stanie swoją 5-letnią córkę i doprowadziła do kolizji. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobieta proponowała policjantom korzyść osobistą. 30-latce grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Od 19 do 21 października br. trwała narada służbowa kierownictwa śląskiego garnizonu policji. Szczegółowo omówiono zagadnienia związane z najważniejszymi aspektami pracy naszej instytucji w ciągu minionych 9 miesięcy 2015 r. W programie narady nie zabrakło również uroczystych chwil i zagadnień szkoleniowych.

W ręce policjantek jastrzębskiej drogówki wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem okazał się nim 48-latek, który nie dość, że ruszył w drogę bez uprawnień i zlekceważył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa, to jeszcze wyszło na jaw, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mieszkańcowi naszego miasta grożą 2 lata więzienia.

Policjanci jastrzębskiego wydziału prewencji zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież przewodów telewizji kablowej. Nastolatek został ujęty przez jednego z mieszkańców, który zauważył go, gdy ten chował skradzione kable do plecaka. Okazało się, że 17-latek przebywa na tzw. ucieczce z ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Na 3 lata może trafić do więzienia 21-latek podejrzany o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej jastrzębskich mundurowych. Mężczyzna zaatakował policjantów podczas interwencji. Dalszy los młodego jastrzębianina leży teraz w rękach sądu.

Na 2 lata może trafić do więzienia mieszkaniec Rybnika, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci. Nie dość, że mężczyzna prowadził samochód mimo cofnięcia uprawnień do kierowania, to jeszcze okazało się, że nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC, a pojazd którym jechał nie został poddany badaniom technicznym. O dalszym losie 37-latka zdecyduje sąd.

Kara 2 lat więzienia grozi 48-latkowi podejrzanemu o kierowanie gróźb pod adresem żony. Mężczyzna wczoraj stanął przed obliczem prokuratora, który poza dozorem policyjnym, zakazał mężczyźnie zbliżania oraz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzoną. O dalszym losie jastrzębianina zdecyduje sąd.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama