Tysiąc złotych grzywny oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe - taki wyrok zapadł w sprawie 39-letniego jastrzębianina, który podczas meczu siatkówki, będąc pod wpływem alkoholu, wdarł się na halę, gdzie rozgrywane było spotkanie. Ze względu na chuligański charakter czynu, rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym.

Jastrzębscy stróże prawa interweniowali wobec matki, która znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowała się 20-miesięczną córką. 28-latka miała w organizmie ponad promil promile alkoholu. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

W ręce policjantek jastrzębskiej drogówki wpadł kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Tym razem okazał się nim 48-latek, który nie dość, że ruszył w drogę bez uprawnień i zlekceważył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa, to jeszcze wyszło na jaw, że kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Mieszkańcowi naszego miasta grożą 2 lata więzienia.

"Żeby Być - Trzeba Żyć" - hasło kampanii społecznej promującej bezpieczne zachowania na drodze było tematem przewodnim pogadanki w Przedszkolu Publicznym nr 15 w Jastrzębiu-Zdroju. Policjant, który prowadził prelekcję kładł nacisk głównie na tą kwestię po to, aby dzieci już od najmłodszych lat utrwalały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Na 3 lata może trafić do więzienia 21-latek podejrzany o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej jastrzębskich mundurowych. Mężczyzna zaatakował policjantów podczas interwencji. Dalszy los młodego jastrzębianina leży teraz w rękach sądu.

W poniedziałek w hali sportowej MOSiR "Michał" w Siemianowicach Śląskich rozpoczną się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Pice Nożnej. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach oraz Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Organizatorem zawodów jest Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach.

Kara 2 lat więzienia grozi 48-latkowi podejrzanemu o kierowanie gróźb pod adresem żony. Mężczyzna wczoraj stanął przed obliczem prokuratora, który poza dozorem policyjnym, zakazał mężczyźnie zbliżania oraz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzoną. O dalszym losie jastrzębianina zdecyduje sąd.

Jastrzębscy stróże prawa przestrzegają kierowców przed korzystaniem z płatnej usługi sprawdzenia ilości posiadanych punktów karnych, oferowanej przez portale internetowe. Jednocześnie policjanci przypominają, że jedynym miejscem, w którym można zweryfikować liczby swoich punktów karnych jest komenda policji.

W ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł kolejny kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Tym razem okazał się nim 28-letni motocyklista, który poruszał się z prędkością 113 km/h. Jastrzębianin pozbył się już prawa jazdy na 3 miesiące.

W ręce mundurowych wpadł kolejny amator jazdy na podwójnym gazie. Do grona nieodpowiedzialnych kierowców dołączył tym razem 33-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który prowadził samochód mając w organizmie prawie 2 promile. Dalszy los mężczyzny leży teraz w rękach sądu.

Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami. Specjalnie do Twojej dyspozycji stworzyliśmy adres poczty elektronicznej.

Aż 200 nietrzeźwych kierowców zatrzymali od początku roku jastrzębscy policjanci. Większość z nich "wpadła" w wyniku rutynowych kontroli drogowych prowadzonych także podczas licznych działań skierowanym przeciwko pijanym uczestnikom ruchu. Dwudziestu nietrzeźwych kierowców było sprawcami zdarzeń drogowych, w wyniku których nie żyje jedna osoba a dziesięć zostało rannych. Apelujemy o rozsądek!

Tymi słowami zwrócił się do jastrzębskich mundurowych 39-latek, zatrzymany za próbę przekupstwa. Sprawca interwencji domowej chciał w ten sposób uniknąć pobytu w izbie wytrzeźwień. O dalszym losie jastrzębianina zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz 8 lat więzienia.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych na terenie całego kraju prowadzone będą działania "ZNICZ 2015". Również i w Jastrzębiu-Zdroju policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu - zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mieszkańcy naszego miasta oraz osoby przyjezdne powinny spodziewać się w tych dniach zmian w organizacji ruchu.

Jastrzębscy policjanci brali udział w wojewódzkich działaniach drogowych, skierowanych przeciwko nietrzeźwym użytkownikom dróg. Tylko w naszym mieście mundurowi skontrolowali stan trzeźwości prawie tysiąca kierowców. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Od 19 do 21 października br. trwała narada służbowa kierownictwa śląskiego garnizonu policji. Szczegółowo omówiono zagadnienia związane z najważniejszymi aspektami pracy naszej instytucji w ciągu minionych 9 miesięcy 2015 r. W programie narady nie zabrakło również uroczystych chwil i zagadnień szkoleniowych.

W ramach ogólnopolskiego programu "Bezpiecznie - chce się żyć!", w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta, którego głównym założeniem było propagowanie zagadnień szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jastrzębskich policjantów reprezentował Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. insp. Roman Fitrzyk oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Andrzej Gryboś. Rozrywkowym akcentem seminarium był występ satyryka, Jerzego Kryszaka.

Policjanci jastrzębskiego wydziału prewencji zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież przewodów telewizji kablowej. Nastolatek został ujęty przez jednego z mieszkańców, który zauważył go, gdy ten chował skradzione kable do plecaka. Okazało się, że 17-latek przebywa na tzw. ucieczce z ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Jastrzębscy stróże prawa wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu Drogi Głównej Południowej z ulicą Pochwacie. W jego wyniku do szpitala trafiła 23-letnia kobieta. Zarówno ona jak i kierowca drugiego z pojazdów byli trzeźwi.

Na 2 lata może trafić do więzienia mieszkaniec Rybnika, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci. Nie dość, że mężczyzna prowadził samochód mimo cofnięcia uprawnień do kierowania, to jeszcze okazało się, że nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC, a pojazd którym jechał nie został poddany badaniom technicznym. O dalszym losie 37-latka zdecyduje sąd.

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach,w sprawie RSD-39/12, VI DS 13/12, przeciwko Arkowi K., Radosławowi J. i innym podejrzanym o czyn z art. 286§1 k.k.i inne. W związku ze zmianą od 1.07.2015r. Kodeksu Postępowania Karnego informujemy pokrzywdzonych w niniejszej sprawie o zmianie zakresu ich uprawnień i obowiązków.

Jutro na terenie naszego miasta prowadzona będzie akcja pod kryptonimem „NURD”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych będą kontrolować miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów jest największy.

Wypalanie traw to coroczny problem, z którym borykają się służby porządkowe. Pożary, do jakich dochodzi w wyniku braku kontroli nad ogniem są nie tylko niebezpieczne dla zwierząt, czy roślin, ale i dla ludzi. Przypominamy że wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam od kilku dni sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i wczoraj, kiedy podczas opadów deszczu zrobiło się ślisko. Tylko w ciągu jednego dnia jastrzębscy stróże prawa odnotowali 10 zdarzeń drogowych, w tym jeden wypadek. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

Ponad 3,5 promila miała w organizmie 28-latka, która sprawowała "opiekę" nad dwójkę małych dzieci. Kobieta wraz z 9-mesięcznym synem oraz niespełna 7-letnią córką poszła do baru, gdzie spożywała alkohol. Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem jastrzębianka naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

Wczoraj na drogach naszego miasta prowadzone były drogowe działania "Kontrola Drogowa - Piesi". W ramach akcji policjanci kontrolowali miejsca, w których ruch niechronionych uczestników ruchu jest największy. Okazuje się, że mimo wielokrotnych apeli, to właśnie piesi łamią najczęściej obowiązujące przepisy.

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego odnaleźli i doprowadzili do placówki wychowawczej zaginioną 17-latkę. Nastolatka wpadła w ich ręce podczas kradzieży w jednej z jastrzębskich marketów. Jak się okazuje, 17-latka nie po raz pierwszy uciekła z ośrodka wychowawczego.

Każdego roku na polskich drogach ginie ponad kilka tysięcy osób. Znaczny odsetek ofiar to piesi czyli najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. W tej niechlubnej statystyce gro stanowią ci, którzy nie byli widoczni dla innych uczestnikowi ruchu drogowego, poruszając się w szczególności po słabo oświetlonych poboczach. Apelujemy o ostrożność!

Przypominamy, że na naszej stronie internetowej publikowane są fotografie mieszkańców Jastrzębia, ukrywających się przed organami ścigania. Już dzisiaj prezentujemy sylwetki kolejnych osób. Zdjęcia oraz informacje na ich temat oraz wszystkich pozostałych poszukiwanych można znaleźć w zakładce Informacje/Poszukiwani przez KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

W ramach wojewódzkiej kampanii “Żeby Być - Trzeba Żyć” jastrzębscy policjanci będą dzisiaj prowadzić działania pod kryptonimem "Kontrola drogowa - Piesi". Celem przedsięwzięcia jest wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

"Podaruj szczęście" - pod takim hasłem odbył się w Parku Zdrojowym festyn charytatywny, w którym udział wzięli również jastrzębscy policjanci. Cel imprezy był szczytny, bowiem zebrane podczas niej pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację niespełna rocznego Kubusia i 5-letniego Wiktora, którzy zmagają się z ciężką chorobą.

Policjantka jastrzębskiego wydziału prewencji odwiedziła najmłodszych z Przedszkola Specjalistycznego przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze oraz podczas kontaktu z psami. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową bransoletkę.

W związku z nieobecnością sierż. szt. Magdaleny Szust w dniach od 20 lipca do 10 sierpnia (włącznie) br., w sprawach wyłącznie pilnych proszę kontaktować się z podinsp. Bronisławem Wójcikiem, pod numerem telefonu 32 478-72-81 lub 798-030-154.

Jastrzębscy stróże prawa zatrzymali 30-latkę, która zajmowała się dzieckiem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna matka przewoziła w tym stanie swoją 5-letnią córkę i doprowadziła do kolizji. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobieta proponowała policjantom korzyść osobistą. 30-latce grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama