Wczoraj po południu w jednym ze sklepów przy placu Piastów w Gliwicach doszło do kradzieży artykułów spożywczych. Czyn ten nie uszedł uwadze pracownika, który podjął próbę zatrzymania i odzyskania towaru. Wtedy sprawca zaczął atakować broniącego mienia człowieka. W interwencji pomogli przejeżdżający w pobliżu strażnicy miejscy.

W ramach akcji „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przedszkolaki oraz dzieci klas I-III szkół podstawowych ze Śląska podejmą oficjalną próbę ustanowienia rekordu Polski – na najwięcej osób kolorujących jednocześnie w wielu lokalizacjach.

Wczoraj o godzinie 15.30 pewna gliwiczanka zainteresowała się starszym mężczyzną, który, stojąc pod pomnikiem wieszcza, zaczął nanosić na niego napis białą farbą. Kobieta powiadomiła policję.

Dziękujemy internautom za reakcję i liczne anonimowe informacje na temat tożsamości mężczyzny podejrzanego o zniszczenie mienia, do jakiego doszło 9 listopada br. przy ul. Dworcowej w Gliwicach.

Wczoraj detektywi z gliwickiego I komisariatu złożyli wizyty w różnych mieszkaniach na terenie Zabrza. Szukali podejrzanego, który, jak ustalono, ukradł rower pozostawiony na chwilę przed sklepem w Gliwicach. Poszukiwali także pasera. Sprawa toczyła się od 29 sierpnia br., kiedy to pokrzywdzony pojechał do sklepu na swoim jednośladzie, ale już nim nie wrócił. Co ciekawe, sprawca, zabierając mu rower, zostawił na pocieszenie swój, lecz… uszkodzony.

Wczoraj tuż po godzinie 21.00 przy ul. Łabędzkiej w Łanach Wielkich (gmina Sośnicowice) doszło do śmiertelnego potrącenia 82-letniego mieszkańca tej miejscowości. Kierujący skodą octavią 36-latek był trzeźwy. Miejscem wypadku była oświetlona ulica i oznakowane przejście dla pieszych.

W nocy 19 września na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Nieborowice doszło do zderzenia samochodu osobowego z jeleniem. Kierowca opla corsy, jadący od strony Rybnika w kierunku Gliwic, nie był w stanie nic zrobić, gdy zwierzę wybiegło na jezdnię. Doszło do zderzenia, pojazd został poważnie uszkodzony. Jeleń poniósł śmierć na miejscu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Referat ds Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach prowadzi czynności wyjaśniające RSoW 2357/18 w sprawie zdarzenia drogowego w Wilczej w dniach 29/30. 10.2018r. na drodze krajowej DK 78 km 41+530 gdzie n/n kierujący n/n pojazdem (prawdopodobnie ciężarowym) najechał na chodnik w wyniku czego doszło do jego uszkodzenia.

Dwa pociągi towarowe zderzyły się dziś, 22 września nad ranem w Gliwicach. Jeden ze składów najechał na drugi. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i zastali pięć wykolejonych pustych wagonów – cystern. Nikt na szczęście nie ucierpiał. Prowadzący pociągi oraz osoba obsługująca automatykę torowiska byli trzeźwi. Policyjne dochodzenie wyjaśni, z jakiej przyczyny składy znalazły się w tym samym czasie na jednym torze.

Komenda Miejska Policji w Gliwicach poszukuje świadków zdarzenia drogowego które miało miejsce w dniu 11.07.2018 r. około godz. 17.15 w Gliwicach na skrzyżowaniu ul. Korfantego i ul. K. Miarki, gdzie n/n kobieta kierująca samochodem osobowym jadąc ul. K. Miarki doprowadziła do kolizji z rowerzystą przejeżdżającym po przejeździe dla rowerów a następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia.

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Dlatego wczoraj, przez całą dobę, w Gliwicach i powiecie prowadzono działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci rozdawali odblaskowe opaski oraz breloki. Spotkania z kierowcami i pieszymi były okazją do poruszania tematu przewodniego akcji EDWARD.

W Referacie ds Wykroczeń KMP w Gliwicach prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego jakie miało miejsce w dniu 21-11-2018 roku, godzina 07.20, na autostradzie A1, 9,5 km w kierunku Bytomia, w którym z n/n zespołu pojazdów ciężarowych z naczepą koloru pomarańczowego, w trakcie jazdy spadł lód na przednią szybę jadącego za nim pojazdu marki Fiat Ducato, o nr rej. GA 5081Y. W/w zespół pojazdów oddalił się z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się.

Dziś od godziny 6.00 – policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Potrwa do jutra. Cel: wyeliminowanie z dróg kierujących pod wpływem środków psychoaktywnych.

Nawet 5 lat więzienia grozi 29-latkowi, który kierując osobowym volkswagenem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, który swój finał miał w Knurowie. Uciekinier nie zapanował nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowane przy drodze samochody. Okazało się, że mężczyzna uciekał przed policją ponieważ nie miał prawa jazdy.

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 24-latek z Mysłowic, który swoim wybrykiem wywołał alarm w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Mimo że nie zdecydowano się na ewakuację, sprawą zajęli się policyjni śledczy. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Zimą policjanci podejmują wzmożone działania mające pomóc tym, których zdrowie lub życie może być zagrożone. Dlatego prosimy, aby nie pozostawać obojętnymi wobec osób bezdomnych czy pijanych, śpiących na ławce w parku, przystanku autobusowym. Czasem wystarczy jeden telefon, by uratować im życie.

Wydział kryminalny II komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 12 kwietnia br. w jednym z gliwickich sklepów przy ul. Jowisza. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na filmie nieznanego mężczyzny.

Wydział kryminalny III komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 5 października br. w pawilonie Gliwickiego Centrum Handlowego przy ul. Zwycięstwa. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznych na filmie nieznanych mężczyzn – są oni podejrzani o kradzieże.

Gliwiccy śledczy weszli do knurowskiego mieszkania 34-letniego mężczyzny podejrzanego o paserstwo. Zabezpieczyli materiał dowodowy w postaci laptopa wraz z kartą pamięci, dysku twardego, pendrive’a oraz 140 sztuk nośników optycznych CD/DVD.

17 listopada przy budynku na ul. Lotników 5 policyjny patrol znalazł rower dziecięcy koloru czarno-szaro-zielonego marki Kellys. Jednoślad czeka na odbiór w III Komisariacie Policji w Gliwicach, a po 30 dniach zostanie przekazany do biura rzeczy znalezionych.

Charytatywna sztafeta policjantów na rowerach, która wyruszyła z komisariatu w Strumieniu, dotarła wczoraj do Gliwic. Głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki - córki policjanta z komisariatu w Pyskowicach. Akcję wsparli również gliwiccy mundurowi, pracownicy komendy miejskiej, straż miejska oraz mieszkańcy, którzy spontanicznie przyłączali się do peletonu.

Wydział Kryminalny I Komisariatu Policji w Gliwicach prowadzi postępowanie w sprawie zniszczenia mienia, do jakiego doszło 9 listopada br. przy ul. Dworcowej w Gliwicach.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, w toku wykonywanych czynności służbowych, w jednym z mieszkań znajdujących się w centrum Gliwic zabezpieczyli ponad 200 litrów wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj po godzinie 14.00 nieustalone kobiety zadzwoniły pod numer stacjonarny mieszkanki Łabęd. Jedna z nieznajomych przedstawiła się jako policjantka, druga jako córka gliwiczanki, która miała mieć wypadek samochodowy w Niemczech. W ten sposób sprawczynie wyłudziły od 82-latki aż 41 500 zł. Starsza pani, postępując zgodnie z poleceniami oszustek, przekazała zapakowane pieniądze nieznanemu sobie mężczyźnie.

Policjanci z komisariatu w Knurowie przygotowali festyn – z okazji Dnia Dziecka, ale i w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Ich celem było wyedukowanie najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczej KMP w Gliwicach zakończyli czynności sprawdzające, dotyczące transportu i składowania odpadów płynnych stanowiących niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi. Sprawę przekazano Prokuraturze Rejonowej Gliwice-Wschód. Potwierdzono zaistnienie przestępstw, ustalając jednocześnie sposób działania sprawców oraz podmiotów uczestniczących w procederze. Prowadzone czynności ukierunkowane są na to, by biorący w nim udział uczestnicy i organizatorzy stanęli przed sądem.

To impreza skierowana dla całych rodzin, podczas której można było obejrzeć wiele maszyn latających. Były pokazy akrobacyjne samolotów i przedstawienia grup rekonstrukcyjnych. Jak zwykle, swoje umiejętności prezentowali spadochroniarze. Imprezę zabezpieczali policjanci, którzy razem z innymi formacjami mundurowych wystawiali także sprzęt, używany w codziennej służbie.

Pomimo licznych apeli o rozwagę, oszustom i oszustkom udało się wczoraj okraść 89-latka oraz 70-latkę. Najpierw, pod pretekstem zwrotu nadpłaty za energię elektryczną, nieustaleni mężczyźni weszli do mieszkania staruszka i zabrali mu 3,5 tys. zł. Działo się to po godz. 8.00 w Gliwicach. Tymczasem ok. 13.00 w Knurowie nieznane kobiety dostały się do domu starszej pani – tym razem pretekstem było udzielenie pomocy charytatywnej. Jaki był efekt, zapewne wszyscy się domyślają.

Wczoraj ok. godz. 15.30 na skrzyżowaniu zjazdu z DTŚ z ul. Jana Śliwki doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej. Gdyby nie refleks kierującego samochodem marki Kia Ceed, doszłoby do zderzenia bocznego.

W Wydziale ds. Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach czeka pewna kwota pieniędzy, którą w jednym z gliwickich bankomatów znalazła 21-letnia gliwiczanka.

W poniedziałek, 1 czerwca, decyzją komendanta miejskiego policji w Gliwicach nadkomisarza Marka Bajcera, komendantem I komisariatu został dotychczasowy szef jednostki w Sośnicy podinsp. Robert Sikora. Z kolei na zwolnione miejsce komendanta „piątki” powołano nadkomisarza Jacka Szolca, dotychczas naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Gliwicach.

Policja i straż pożarna często współpracują, m.in. podczas obsługi i usuwania skutków wypadków drogowych. Zdarza się, że na miejscu, prócz zawodowych strażaków, pomocy udzielają również druhowie ochotniczych straży pożarnych. Oni też są ważnym ogniwem w organizacji bezpieczeństwa naszego kraju. Czasami przychodzi im kierować ruchem, dlatego policjanci z drogówki szkolą ich w tym zakresie.

Od wczoraj, 1 czerwca, stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Knurowie piastuje nadkomisarz Rafał Rudowicz. Rotacja kadr kierowniczych w policji to od wielu lat jeden z elementów zarządzania i kształcenia profesjonalnych szefów jednostek, którzy muszą posiadać umiejętność elastycznego przejścia i dostosowywania się do różnych wyzwań oraz stanowisk.

21-latek z Gliwic nie wiedział, że rozbój to przestępstwo, za które można trafić za kratki. Tymczasem za napaść na 60-letnią kobietę grozi mu aż 12 lat więzienia. Sprawca w centrum Gliwic zaatakował wracającą z pracy kobietę, przewrócił ją i wyrwał torebkę. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu policyjnych detektywów, napastnik szybko został zatrzymany. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Pogoda

Showers

5°C

Śląsk

Showers

Humidity: 85%

Wind: 32.19 km/h

  • 09 Dec 2018

    Rain 7°C 5°C

  • 10 Dec 2018

    Scattered Showers 4°C 1°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Grudzień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Śląski Bazar

Logowanie