Rozpoczął się remont fragmentu ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Morcinka do skrzyżowania z ul. Piecucha, w kierunku huty „Katowice”. W najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Prace powinny zakończyć się w połowie października.

W trakcie minionego weekendu dąbrowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach miasta oraz 2 kierujących, którym wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania. Jeden z zatrzymanych oprócz jazdy na podwójnym gazie osobowym peugeotem doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo jadącą hondą civic.

Policjanci z dąbrowskiej komendy, oddziałów prewencji policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz straż pożarna i ratownictwo medyczne dbają o bezpieczeństwo bawiących się dąbrowian w czasie odbywających się w ten weekend "Dni Dąbrowy Górniczej".

Policjanci z Dąbrowy Górniczej, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Katowicach, zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar mundurowi znaleźli u mężczyzny, który oferował "lewe" używki do sprzedaży na targowisku osiedlowym przy ul. Ludowej. Dąbrowianinowi grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

200 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, jedno odebrane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów, oraz kierowca zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym, to wynik działań o kryptonimie "Prędkość" prowadzonych przez dąbrowską drogówkę w ramach działań wojewódzkich, w niedzielę i poniedziałek.

Wczoraj policjanci dąbrowskiej drogówki prowadzili akcję „PASY”. Celem tego typu działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i stosowania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Mundurowi ujawnili 62 przypadki niezapięcia pasów. Wszyscy najmłodsi pasażerowie przewożeni byli jednak prawidłowo.

Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek na sesji Rady Miejskiej przedstawił sprawozdanie z działalności dąbrowskiego garnizonu policji za rok 2014. Posiedzenie dąbrowskich włodarzy było też okazją do debaty na temat bezpieczeństwa w rejonie pojezierza dąbrowskiego. Radni mają głosować nad uchwałą, w myśl której miasto będzie mogło przeznaczyć 60 000 zł na służby ponadnormatywne policjantów w rejonie dąbrowskich akwenów „Pogoria” w czasie zbliżających się wakacji.

W sobotę 19 września 2015 roku możliwe będą lokalne utrudnienia w ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej związane z zawodami kolarskimi Skandia Maraton Lang Team. Prosimy wszystkich kierujących o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów biorących udział w zawodach.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Doszło do niego na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Piecucha. Mężczyzna został potrącony przez pociąg „ Pendolino” relacji Częstochowa-Katowice.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież prądu. Sprawca nielegalnie podłączył przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci z dąbrowskiej drogówki w ramach prowadzonych działań „ Prędkość” zatrzymali mężczyznę kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu 48-latek wręczył mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale i za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej mimo zakończonych działań „Bezpieczna droga do szkoły” wspólnie z dąbrowskim WORD-em kontynuują spotkania z najmłodszymi prezentujące im zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na kradzieży elementów infrastruktury kolejowej na ul. Piecucha w Dąbrowie Górniczej. Dąbrowianie w wieku 27 i 36 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kiedy pakowali złodziejski łup w postaci metalowych elementów mostku. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji sąsiadki, być może uniknięto tragedii. Kobieta zareagowała, słysząc płaczące dziecko na klatce schodowej. Po wyjściu na klatkę rozpoznała iż jest to 4-letnia córka sąsiadów, która siedzi na chodach i płacze. Rodziców nie było w domu więc zaopiekowała się dziewczynką.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o sprzedaż alkoholu nieletnim w jednym z ogólnospożywczym sklepów sieciowych przy ul. Królowej Jadwigi. Za złamanie prawa mieszkańcowi Jaworzna grozi teraz 2-letni pobyt w więzieniu i utrata zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

116 123 – to bezpłatny telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Porad pod wskazanym numerem udzielają specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00. Podany numer jest jednym z trzech bezpłatnych numerów o charakterze społecznym funkcjonującym na terenie naszego kraju.

W myśl art. 131 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. każdy, kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, lub trzcin podlega karze aresztu lub grzywny. Wypalanie traw zabija ludzi, zwierzęta, środowisko. NIE WYPALAJ TRAW.

Zniszczenie elewacji budynków oraz uszkodzenia karoserii 8 samochodów ma na swoim koncie 32-letni graficiarz, którego zatrzymali dzisiejszej nocy dąbrowscy policjanci. Zatrzymanemu wandalowi za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Przed nami świąteczny weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadził poszukiwania za 15-letnią zaginioną Wiktoria ŚCIUBA. Nastolatka została odnaleziona przez policjantów na terenie Częstochowy.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama