Rozpoczął się remont fragmentu ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Morcinka do skrzyżowania z ul. Piecucha, w kierunku huty „Katowice”. W najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Prace powinny zakończyć się w połowie października.

W trakcie minionego weekendu dąbrowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach miasta oraz 2 kierujących, którym wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania. Jeden z zatrzymanych oprócz jazdy na podwójnym gazie osobowym peugeotem doprowadził do kolizji drogowej z prawidłowo jadącą hondą civic.

W myśl art. 131 ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. każdy, kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, lub trzcin podlega karze aresztu lub grzywny. Wypalanie traw zabija ludzi, zwierzęta, środowisko. NIE WYPALAJ TRAW.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Katowicach, zabezpieczyli papierosy oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar mundurowi znaleźli u mężczyzny, który oferował "lewe" używki do sprzedaży na targowisku osiedlowym przy ul. Ludowej. Dąbrowianinowi grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane będą na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Wczoraj policjanci dąbrowskiej drogówki prowadzili akcję „PASY”. Celem tego typu działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i stosowania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Mundurowi ujawnili 62 przypadki niezapięcia pasów. Wszyscy najmłodsi pasażerowie przewożeni byli jednak prawidłowo.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej prowadził poszukiwania za 15-letnią zaginioną Wiktoria ŚCIUBA. Nastolatka została odnaleziona przez policjantów na terenie Częstochowy.

W sobotę 19 września 2015 roku możliwe będą lokalne utrudnienia w ruchu na drogach Dąbrowy Górniczej związane z zawodami kolarskimi Skandia Maraton Lang Team. Prosimy wszystkich kierujących o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów biorących udział w zawodach.

Dąbrowscy policjanci prowadzili wczoraj akcję „Pasy”. Akcja miała na celu bezpieczeństwo małoletnich pasażerów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz fotelików i urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież prądu. Sprawca nielegalnie podłączył przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego. Trwa szacowanie strat. Za kradzież prądu grozi mu 5-letni pobyt w więzieniu.

31 marca br. w sali sesyjnej dąbrowskiego Urzędu Miejskiego odbędzie się I Miejska Debata Profilaktyczna. Debata wpisuje się w obowiązkowe zadania profilaktyczne placówek oświatowych wynikające z programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Razem bezpieczniej” oraz programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” (PaT).

Policjanci z Dąbrowy Górniczej mimo zakończonych działań „Bezpieczna droga do szkoły” wspólnie z dąbrowskim WORD-em kontynuują spotkania z najmłodszymi prezentujące im zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiej komendy w Strzemieszycach zatrzymali 55-letnią kierującą oplem astra. Dąbrowianka posiadała w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” kobiecie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności i natychmiastowej reakcji sąsiadki, być może uniknięto tragedii. Kobieta zareagowała, słysząc płaczące dziecko na klatce schodowej. Po wyjściu na klatkę rozpoznała iż jest to 4-letnia córka sąsiadów, która siedzi na chodach i płacze. Rodziców nie było w domu więc zaopiekowała się dziewczynką.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira, który jechał „wężykiem” Drogą Krajową nr 1. Został on zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na granicy Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. Za jazdę w stanie nietrzeźwości szoferowi scanii grozi nawet do 2 lat więzienia.

116 123 – to bezpłatny telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Porad pod wskazanym numerem udzielają specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00. Podany numer jest jednym z trzech bezpłatnych numerów o charakterze społecznym funkcjonującym na terenie naszego kraju.

Ponad 1200 skontrolowanych kierujących na drogach Dąbrowy Górniczej, 5 ujawnionych kierujących "na podwójnym gazie" oraz jeden kierujący pod wpływem narkotyków to efekt dzisiejszych działań "Trzeźwość" przeprowadzonych przez policjantów dąbrowskiej drogówki.

Zniszczenie elewacji budynków oraz uszkodzenia karoserii 8 samochodów ma na swoim koncie 32-letni graficiarz, którego zatrzymali dzisiejszej nocy dąbrowscy policjanci. Zatrzymanemu wandalowi za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

25 lutego 2015 roku w Sosnowcu podczas uroczystego spotkania Komendant Miejski Policji w Sosnowcu złożył na ręce Prezesa Stowarzyszenia Koła w Sosnowcu Ryszarda Mędrzyk życzenia własne oraz odczytał list zawierający serdeczne życzenia i gratulacje Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego. Z życzeń płynęły słowa uznania dla podejmowanych działań i gratulacje za zaangażowanie w realizację zadań statutowych.

Przed nami świąteczny weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 59-letnia ekspedientka, która obsługiwała klientów w jednym z dąbrowskich sklepów nocnych. Do zatrzymania kobiety przyczyniła się informacja przekazana policjantom przez osobę, która nie zaakceptowała słaniającej się za za sklepową ladą kobiety.

Policjanci z dąbrowskiej komendy, oddziałów prewencji policji, strażnicy miejscy, służby porządkowe organizatora oraz straż pożarna i ratownictwo medyczne dbają o bezpieczeństwo bawiących się dąbrowian w czasie odbywających się w ten weekend "Dni Dąbrowy Górniczej".

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej brali udział w VII Studenckich Targach Pracy i Praktyk w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Cykliczny Projekt organizowany przez dąbrowską uczelnię był również okazją do debaty policjantów i studentów na temat zagrożenia terroryzmem oraz roli Policji w działaniach antyterrorystycznych.

200 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, jedno odebrane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów, oraz kierowca zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym, to wynik działań o kryptonimie "Prędkość" prowadzonych przez dąbrowską drogówkę w ramach działań wojewódzkich, w niedzielę i poniedziałek.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 30-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna telefonicznie pożegnał się z żoną, informując ją o chęci targnięcia się na własne życie. Po kilku godzinach intensywnych ustaleń i poszukiwań, niedoszłego desperata udało się odnaleźć w salonie gier. Zaskoczony mężczyzna nie skrywał przed policjantami swoich zamiarów. Dąbrowianin został umieszczony w szpitalu, gdzie objęty został opieką.

Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek na sesji Rady Miejskiej przedstawił sprawozdanie z działalności dąbrowskiego garnizonu policji za rok 2014. Posiedzenie dąbrowskich włodarzy było też okazją do debaty na temat bezpieczeństwa w rejonie pojezierza dąbrowskiego. Radni mają głosować nad uchwałą, w myśl której miasto będzie mogło przeznaczyć 60 000 zł na służby ponadnormatywne policjantów w rejonie dąbrowskich akwenów „Pogoria” w czasie zbliżających się wakacji.

Policjanci z zespołu wywiadowców prewencji pełniący służbę w rejonie centrum Dąbrowy Górniczej zatrzymali 20-latka. Młody dąbrowianin posiadał przy sobie środki narkotyczne w postaci suszu marihuany. Sprawa młodego mężczyzny trafi teraz do sądu.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Doszło do niego na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Piecucha. Mężczyzna został potrącony przez pociąg „ Pendolino” relacji Częstochowa-Katowice.

23 lutego 2015 roku ruszyła kampania społeczna „Bohaterowie” przygotowana przez Fundację Dorastaj z Nami. Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rolę służb mundurowych w Polsce i na kwestie odpowiedzialności społecznej za losy rodzin tych, którzy w swojej codziennej pracy narażają za nas życie. Kampania została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, ministra Marka Michalaka.

Policjanci z dąbrowskiej drogówki w ramach prowadzonych działań „ Prędkość” zatrzymali mężczyznę kierującego BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu 48-latek wręczył mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz odpowie nie tylko za przekroczenie prędkości, ale i za próbę skorumpowania mundurowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dąbrowscy stróże prawa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na strychu w domu swoim rodziców uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 15 krzaków rośliny. Dąbrowianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na kradzieży elementów infrastruktury kolejowej na ul. Piecucha w Dąbrowie Górniczej. Dąbrowianie w wieku 27 i 36 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kiedy pakowali złodziejski łup w postaci metalowych elementów mostku. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Zakończyły się licytacje, z których dochód przeznaczony jest na rehabilitację rannego w czasie służby policjanta z Dąbrowy Górniczej. Dzięki ofiarodawcom i licytującym udało się zebrać ponad 14 tys. złotych. Serdecznie dziękujemy!

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o sprzedaż alkoholu nieletnim w jednym z ogólnospożywczym sklepów sieciowych przy ul. Królowej Jadwigi. Za złamanie prawa mieszkańcowi Jaworzna grozi teraz 2-letni pobyt w więzieniu i utrata zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie