Dzielnicowi z częstochowskiej policji podczas codziennej służby uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami a także przeprowadzają indywidualne rozmowy z obywatelami. Informują ich o zagrożeniach, które istnieją w miejscu zamieszkania, prowadzą rozmowy profilaktyczne a także apelują o ostrożność , bezpieczeństwo i rozwagę.

W ostatnim czasie co raz częściej dochodzi do przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, osób chorych i samotnych, do kradzieży z niezamieszkałych posesji czy mieszkań. Nasi dzielnicowi w ramach krajowej kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” na co dzień realizują zadania wynikające z założeń tego programu. To dzielnicowy jest osobą najbliższego kontaktu na linii obywatel – policja. W ramach prowadzonych spotkań profilaktycznych, a także indywidualnych rozmów z obywatelami apelują o rozwagę i ostrożność. Informują mieszkańców jak czuwać nad swoim oraz innych bezpieczeństwem, jak unikać zagrożeń, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas.

W dniu wczorajszym w godzinach wieczorowych, niezastąpiona okazała się pomoc sąsiedzka. W jednym z domów na osiedlu Kawodrza doszło do włamania do domu, przez grupę młodocianych osób. Właściwa postawa sąsiadów, zainteresowanie oraz spostrzegawczość, przyczyniły się niezwłocznie do zatrzymania osób na gorącym uczynku przez Policję. W tym przypadku natychmiastowa reakcja ze strony sąsiadów pozwoliła na zatrzymanie tych osób, a tym samym uniemożliwiła im dokonanie kradzieży.

Drodzy Państwo na przykładzie powyższego zdarzenia apelujemy o rozwagę, czujność oraz spostrzegawczość w każdym przypadku.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Częstochowa

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie