W dniu 31 maja policjanci z częstochowskiej drogówki zostali zaproszeni do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku. W ramach spotkania rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze,

Dzielnicowi z częstochowskiej policji podczas codziennej służby uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami a także przeprowadzają indywidualne rozmowy z obywatelami. Informują ich o zagrożeniach, które istnieją w miejscu zamieszkania, prowadzą rozmowy profilaktyczne a także apelują o ostrożność , bezpieczeństwo i rozwagę.

Wczoraj około godziny 14.45 w Rudnikach pod Częstochową doszło do wypadku lotniczego. Maszyna rozbiła się niedaleko pasa startowego na terenie lotniska. W tragicznym wypadku zginęły 2 osoby. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, prokuratorzy i przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VI w Częstochowie w ramach Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez spółdzielnię mieszkaniową RSM Hutnik rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, podstawowych zasad poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 4 młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie jednej nocy, aż 3 rozbojów. Sprawcy napadali na przypadkowo napotkanych przechodniów, których bili i okradli. Ich łupem padały głównie portfele i telefony. Na wniosek częstochowskich stróżów prawa i prokuratora sąd zastosował wobec 3 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu.

W dniu 01 czerwca br., dzielnicowy z Komisariatu Policji VI w Częstochowie mł.asp. Łukasz Dymek został zaproszony na festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas spotkania włączył się ogólnopolską akcję głośnego czytania dzieciom.

W miniony weekend policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy”, w trakcie której ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 8 przez kierujących. Podczas działań „Motor – Quad” mandatami ukarano 2 kierujących quadami i 1 kierującego motocyklem.

W dniu 01 czerwca br., na pl. Biegańskiego w Częstochowie Automobilklub Jurajski zorganizował dla dzieci festyn w którym udział wzięli policjanci z naszej komendy. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad ruchu drogowego.

Niecałe 3 godziny trwały poszukiwania 90-latka, który zaginął wczoraj w lesie w miejscowości Sygontka. Odnaleźli go częstochowscy policjanci i strażacy. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu mundurowych oraz ratownicy GOPR. Mężczyzna był osłabiony, został przekazany pod fachową opiekę lekarską.

W dniu 29 maja br., przedstawicie policji z Komisariatu Policji w Koniecpolu uczestniczyli w debacie społecznej pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" w Urzędzie Gminy Lelów. W spotkaniu uczestniczył samorząd gminy oraz mieszkańcy, wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Latem priorytetem zadań policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych. Jest to ważne szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy aktywność osób wypoczywających nad wodą jest wzmożona. W naszym województwie bezpieczeństwa przy kąpieliskach pilnuje 121 policjantów ze specjalistycznych komórek, którzy pełnią służbę na 14 zbiornikach wodnych z wykorzystaniem 22 łodzi motorowych.

W miniony piątek 02 czerwca br., policjantki z częstochowskiego zespołu konnego sierż.szt. Agnieszka Mordal oraz st.sierż. Maryla Warzecha na koniach służbowych z Chorzowa zabezpieczały mecz podwyższonego ryzyka na stadionie w Chorzowie.

Policjanci poszukują 72-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna może mieć problemy z pamięcią i z orientacją w terenie. Ostatni raz był widziany w niedzielę 21.08.2016 r. Prosimy o przekazanie wszelkich informacji, mogących pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 19-letniego częstochowianina podejrzanego o znęcanie się nad matką oraz kierowanie wobec niej gróźb karalnych. Wobec domowego oprawcy, już w marcu zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się oraz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego. Mężczyzna nadal jednak nachodził kobietę i wszczynał awantury, groził pozbawieniem życia a także zniszczył jej własność.

Śledczy z Częstochowy wyjaśniają szczegóły i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Zawada. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego, kierujący seatem leonem podjął manewr wyprzedzania innych pojazdów na tzw. „podwójnej ciągłej” i zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem. Kierujący golfem 39-latek poniósł śmierć na miejscu.

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie p.o. podinsp. Mariusza Strzeleckiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Częstochowie p.o. mł.insp. Dariusz Atłasik

Częstochowscy policjanci zatrzymali pijanych rodziców, którzy spacerowali ze swoim 2 miesięcznym dzieckiem. Niemowlę trafiło pod opiekę lekarzy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u nieodpowiedzialnej matki blisko 3 promile alkoholu, podobny wynik miał jej konkubent. Za narażenie na niebezpieczeństwo pozostającego pod ich opieką dziecka grozi im teraz kara nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Mundurowi ujawnili 3 wykroczenia popełnione przez tę grupę kierowców. Stróże prawa rozdawali też dzieciom kolorowanki edukacyjne o bezpiecznych feriach.

Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 33-latka, który w jednym ze sklepów ukradł skarpetki o łącznej wartości blisko 600 zł. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Jak się dodatkowo okazało, podejrzany to recydywista, wcześniej siedział już bowiem we więzieniu za podobne przestępstwa.

Policjanci z Częstochowy ostrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą " na wnuczka". Wczoraj, oszczędności straciła starsza częstochowianka, która uwierzyła oszustowi. Złodziej, podając się za wnuczka, zadzwonił do 86-letniej kobiety i poprosił o pożyczkę pieniędzy celem załatwienia sprawy związanej z wypadkiem drogowym. Po wyznaczoną kwotę pieniędzy przyszła kurierka. Jak się potem okazało starsza pani została oszukana i straciła kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 38-latka, który tak długo dobijał się do drzwi swojej sąsiadki, aż zrobił w nich dziurę. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie przeszło 4 promile alkoholu. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali dwie kobiety, które przyszły do jednego z komisów, aby sprzedać zegar ścienny. Podczas transakcji ukradły telefon, który następnie postanowiły odsprzedać w lombardzie. Matka i córka usłyszały już zarzuty kradzieży, a telefon wrócił do właściciela.

Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości - ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Posypały się mandaty.

Na 3 miesiące trafił do aresztu 46-latek podejrzany o groźby karalne kierowane pod adresem swoich rodziców. Zatrzymany wielokrotnie ich nachodził i wszczynał awantury. Podczas jednej z interwencji zaatakował też policjanta. Dodatkowo okazało się, że to recydywista, gdyż spędził już w więzieniu kilka miesięcy – również za grożenie pozbawieniem życia rodzicom.

Uwaga na oszustów działających metodą „na pracownika służby zdrowia”. Wczoraj 88-letnia mieszkanka Częstochowy straciła 900 zł. Kobieta wpuściła do mieszkania oszustkę, która miała sprawdzać warunki w jakich żyje 88-latka.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na organizowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i częstochowskich policjantów finał konkursu „Moda na bezpieczeństwo”, który odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję wziąć udział w licznych konkursach oraz szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci zapowiedzieli prelekcję o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Od 19 lipca (godz. 10.00) do 3 sierpnia 2016 roku w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zostanie uruchomiona infolinia dotycząca Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty Ojca Świętego w Częstochowie. Dzwoniąc pod numer 32 20 77 066 pielgrzymi obcokrajowcy będą mogli uzyskać informacje na temat przebiegu oraz organizacji przedsięwzięcia. Powyższy numer zostanie umieszczony na identyfikatorach wszystkich pielgrzymów rejestrowanych w diecezjach województwa śląskiego.

Oszuści bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób i podszywając się pod pracowników różnych instytucji okradają ich ze wszystkich oszczędności. Tym razem ofiarą rzekomych przedstawicieli wodociągów padł 86-letni mieszkaniec gminy Konopiska. Mężczyzna stracił 10 tys. zł.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty Ojca Świętego w Częstochowie wprowadzono czasowy zakaz noszenia i przemieszczania broni, także w stanie rozładowanym. Zakaz ten obejmuje obszar województwa śląskiego oraz małopolskiego i obowiązywać będzie od 20 lipca do 1 sierpnia 2016 roku. Apelujemy do osób posiadających broń o dostosowanie się do zakazu.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego spotkali się z seniorami z Radostkowa, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi tłumaczyli, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania stróże prawa rozdali seniorom odblaskowe kamizelki.

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Wręczyckiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi 66-letni mężczyzna przejechał w poprzek ulicę i uderzył w elewację budynku po przeciwnej stronie drogi. Kierujący poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wspólnie z prokuratorem wyjaśniają przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci z Częstochowy włączyli się w organizowaną przez Ośrodek Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Warszawy akcję „Stop wypadkom – dzieci bezpieczne na drodze”. Mundurowi wygłosili prelekcję o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i przeprowadzili krótki quiz ze znajomości przepisów. Uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na częstochowskich drogach czuwało przeszło 250 policjantów. Od środy do niedzieli na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi odnotowali 70 kolizji, zatrzymali 12 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 58-latka podejrzanego o pchnięcie nożem swojej konkubiny. Kobieta z raną brzucha trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a prokurator zastosował wobec niego dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama