W dniu 31 maja policjanci z częstochowskiej drogówki zostali zaproszeni do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku. W ramach spotkania rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze,

Dzielnicowi z częstochowskiej policji podczas codziennej służby uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami a także przeprowadzają indywidualne rozmowy z obywatelami. Informują ich o zagrożeniach, które istnieją w miejscu zamieszkania, prowadzą rozmowy profilaktyczne a także apelują o ostrożność , bezpieczeństwo i rozwagę.

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali dwie kobiety, które przyszły do jednego z komisów, aby sprzedać zegar ścienny. Podczas transakcji ukradły telefon, który następnie postanowiły odsprzedać w lombardzie. Matka i córka usłyszały już zarzuty kradzieży, a telefon wrócił do właściciela.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VI w Częstochowie w ramach Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez spółdzielnię mieszkaniową RSM Hutnik rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, podstawowych zasad poruszania się po drodze oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Na 3 miesiące trafił do aresztu 46-latek podejrzany o groźby karalne kierowane pod adresem swoich rodziców. Zatrzymany wielokrotnie ich nachodził i wszczynał awantury. Podczas jednej z interwencji zaatakował też policjanta. Dodatkowo okazało się, że to recydywista, gdyż spędził już w więzieniu kilka miesięcy – również za grożenie pozbawieniem życia rodzicom.

W dniu 01 czerwca br., dzielnicowy z Komisariatu Policji VI w Częstochowie mł.asp. Łukasz Dymek został zaproszony na festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas spotkania włączył się ogólnopolską akcję głośnego czytania dzieciom.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na organizowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i częstochowskich policjantów finał konkursu „Moda na bezpieczeństwo”, który odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję wziąć udział w licznych konkursach oraz szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci zapowiedzieli prelekcję o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

W dniu 01 czerwca br., na pl. Biegańskiego w Częstochowie Automobilklub Jurajski zorganizował dla dzieci festyn w którym udział wzięli policjanci z naszej komendy. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad ruchu drogowego.

Oszuści bardzo często wykorzystują łatwowierność starszych osób i podszywając się pod pracowników różnych instytucji okradają ich ze wszystkich oszczędności. Tym razem ofiarą rzekomych przedstawicieli wodociągów padł 86-letni mieszkaniec gminy Konopiska. Mężczyzna stracił 10 tys. zł.

W dniu 29 maja br., przedstawicie policji z Komisariatu Policji w Koniecpolu uczestniczyli w debacie społecznej pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" w Urzędzie Gminy Lelów. W spotkaniu uczestniczył samorząd gminy oraz mieszkańcy, wspólnie omawiali zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego spotkali się z seniorami z Radostkowa, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi tłumaczyli, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania stróże prawa rozdali seniorom odblaskowe kamizelki.

W miniony piątek 02 czerwca br., policjantki z częstochowskiego zespołu konnego sierż.szt. Agnieszka Mordal oraz st.sierż. Maryla Warzecha na koniach służbowych z Chorzowa zabezpieczały mecz podwyższonego ryzyka na stadionie w Chorzowie.

Policjanci z Częstochowy włączyli się w organizowaną przez Ośrodek Promocji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Warszawy akcję „Stop wypadkom – dzieci bezpieczne na drodze”. Mundurowi wygłosili prelekcję o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze i przeprowadzili krótki quiz ze znajomości przepisów. Uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 19-letniego częstochowianina podejrzanego o znęcanie się nad matką oraz kierowanie wobec niej gróźb karalnych. Wobec domowego oprawcy, już w marcu zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się oraz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego. Mężczyzna nadal jednak nachodził kobietę i wszczynał awantury, groził pozbawieniem życia a także zniszczył jej własność.

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 58-latka podejrzanego o pchnięcie nożem swojej konkubiny. Kobieta z raną brzucha trafiła do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, a prokurator zastosował wobec niego dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie p.o. podinsp. Mariusza Strzeleckiego. Wprowadzenia dokonał Komendant Miejski Policji w Częstochowie p.o. mł.insp. Dariusz Atłasik

Wczoraj około godziny 14.45 w Rudnikach pod Częstochową doszło do wypadku lotniczego. Maszyna rozbiła się niedaleko pasa startowego na terenie lotniska. W tragicznym wypadku zginęły 2 osoby. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, prokuratorzy i przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Mundurowi ujawnili 3 wykroczenia popełnione przez tę grupę kierowców. Stróże prawa rozdawali też dzieciom kolorowanki edukacyjne o bezpiecznych feriach.

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 4 młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie jednej nocy, aż 3 rozbojów. Sprawcy napadali na przypadkowo napotkanych przechodniów, których bili i okradli. Ich łupem padały głównie portfele i telefony. Na wniosek częstochowskich stróżów prawa i prokuratora sąd zastosował wobec 3 podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci z Częstochowy ostrzegają przed oszustwami dokonywanymi metodą " na wnuczka". Wczoraj, oszczędności straciła starsza częstochowianka, która uwierzyła oszustowi. Złodziej, podając się za wnuczka, zadzwonił do 86-letniej kobiety i poprosił o pożyczkę pieniędzy celem załatwienia sprawy związanej z wypadkiem drogowym. Po wyznaczoną kwotę pieniędzy przyszła kurierka. Jak się potem okazało starsza pani została oszukana i straciła kilkanaście tysięcy złotych.

W miniony weekend policjanci z częstochowskiej drogówki przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy”, w trakcie której ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 8 przez kierujących. Podczas działań „Motor – Quad” mandatami ukarano 2 kierujących quadami i 1 kierującego motocyklem.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama