Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Pomimo częstych akcji ukierunkowanych na eliminację nietrzeźwych kierujących z naszych dróg, policjanci wciąż zatrzymują kolejnych. Wczoraj na drogach naszego powiatu zatrzymano pięciu kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Policja apeluje o rozsądek.

Tym razem o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego cieszyńscy policjanci przypominali w kościołach naszego powiatu.

Czy dopalacze są bezpieczną i legalną alternatywą dla narkotyków? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć Policjanci na spotkaniach z gimnazjalistami szkół w Ustroniu. W dobie powszechności tych środków, Policja chce trafić do najbardziej narażonych na to zjawisko.

Spalony motocykl, rozbite dwie osobówki, 4 osoby przewiezione do szpitala. To bilans wypadku do jakiego doszło w Ustroniu. Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Policjanci z Cieszyna wraz z ratownikami medycznymi uratowali życie 19-latkowi, który zamierzał popełnić samobójstwo. Dzięki reakcji policjantów i ratowników udało się nie dopuścić do tragedii. Ofiara trafiła pod opiekę lekarzy.

"Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach" – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z adeptami kierownicy. Policjanci ruchu drogowego rozmawiali z uczestnikami kursu prawa jazdy. To już kolejne spotkanie promujące bezpieczną i trzeźwą jazdę.

Policjanci poszukują zaginioną Wiktoria Czaplak. 16-letnia mieszkanka Cieszyna ostatni raz była widziana 03 października 2015 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach byli inicjatorami weekendowej akcji "Stop brawurze" prowadzonej na terenie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. Mundurowi brali również udział w amatorskich wyścigach motocyklowych. Głównym celem stróżów prawa było uświadamianie kierowców co do konsekwencji wynikających z brawurowej jazdy.

Policjanci ruchu drogowego wzięli udział w imprezie organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Miejscem spotkania z mieszkańcami naszego regionu był tym razem w Cieszynie. Przy pełnej widowni poruszono tematykę bezpieczeństwa.

Groził swojej matce śmiercią i podpaleniem mieszkania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu w Zebrzydowicach nie doszło do tragedii. Mężczyzna odpowie za groźby karalne i posiadanie narkotyków.

Przez kilkadziesiąt minut cieszyńscy policjanci poszukiwali w sobotnią noc 17-latka. Wyszedł z domu po południu ale kontakt się z nim urwał. Znaleziono go nad Olzą.

17 sierpnia cieszyńscy policjanci wspólnie z Sanepidem przeprowadzili wspólne działania w zakresie profilaktyki na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji. W tym celu spotkali się z najmłodszymi podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę w Koniakowie. Kierowca Opla doprowadził do zderzenia z motocyklem. Prowadził swój samochód pod wpływem alkoholu.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki rozpoczęli coroczną akcję pod nazwą: "Bezpieczna droga do szkoły", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w komunikacji w rejonie szkół i przedszkoli. Mundurowi przez najbliższy tydzień będą czuwać nad bezpiecznym dojściem do szkoły na terenie całego powiatu.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek w Dzięgielowie. Kierujący quadem młody mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w słup. W wyniku obrażeń zmarł w szpitalu.

Co zrobić, aby być po zmroku dobrze widocznym? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jako pieszy na drodze? Na te i wiele innych pytań odpowiadali policjanci cieszyńskiej drogówki podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego w Hażlachu.

Policjanci odwiedzili dzisiaj uczniów w jednym z cieszyńskich gimnazjów. W rozmowie z młodzieżą wyjaśnili na czym polega odpowiedzialność karna osób nieletnich. A przede wszystkim odpowiedzieli na pytanie: kto to jest nieletni?

Policjanci cieszyńskiej drogówki w całym powiecie przeprowadzili kilka egzaminów na kartę rowerową. Na specjalnie przygotowanych torach odbyły się praktyczne egzaminy dla młodych rowerzystów, którzy mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności. Spotkania były także okazją do przypomnienia rodzicom i opiekunom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z rąk szefa cieszyńskich policjantów Medal za Zasługi dla Policji otrzymał komendant policji w Czeskim Cieszynie nadporucznik Peter Draslik. Medal przyznawany jest przez minister MSW Teresę Piotrowską. Uroczystość była okazją do spotkania i zacieśnienia współpracy.

W naszym województwie prowadzona była kolejna policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Dwa dni temu policjanci m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Wtedy ukarano ponad 80 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dziś kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce mundurowych i stracił prawo jazdy.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama