Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Pomimo częstych akcji ukierunkowanych na eliminację nietrzeźwych kierujących z naszych dróg, policjanci wciąż zatrzymują kolejnych. Wczoraj na drogach naszego powiatu zatrzymano pięciu kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Policja apeluje o rozsądek.

Co zrobić, aby być po zmroku dobrze widocznym? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo jako pieszy na drodze? Na te i wiele innych pytań odpowiadali policjanci cieszyńskiej drogówki podczas Rodzinnego Pikniku Charytatywnego w Hażlachu.

Czy dopalacze są bezpieczną i legalną alternatywą dla narkotyków? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć Policjanci na spotkaniach z gimnazjalistami szkół w Ustroniu. W dobie powszechności tych środków, Policja chce trafić do najbardziej narażonych na to zjawisko.

Policjanci cieszyńskiej drogówki w całym powiecie przeprowadzili kilka egzaminów na kartę rowerową. Na specjalnie przygotowanych torach odbyły się praktyczne egzaminy dla młodych rowerzystów, którzy mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności. Spotkania były także okazją do przypomnienia rodzicom i opiekunom podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Cieszyna wraz z ratownikami medycznymi uratowali życie 19-latkowi, który zamierzał popełnić samobójstwo. Dzięki reakcji policjantów i ratowników udało się nie dopuścić do tragedii. Ofiara trafiła pod opiekę lekarzy.

W naszym województwie prowadzona była kolejna policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Dwa dni temu policjanci m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Wtedy ukarano ponad 80 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dziś kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce mundurowych i stracił prawo jazdy.

Policjanci poszukują zaginioną Wiktoria Czaplak. 16-letnia mieszkanka Cieszyna ostatni raz była widziana 03 października 2015 roku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli śledztwo w sprawie oszustw, których dopuścił się 54-letni doradca podatkowy z Ustronia. Mężczyźnie przedstawiono blisko 2300 zarzutów. Akta sprawy liczące ponad 8 tysięcy stron zostały przekazane do prokuratury z wnioskiem o objęcie podejrzanego aktem oskarżenia.

Policjanci ruchu drogowego wzięli udział w imprezie organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Miejscem spotkania z mieszkańcami naszego regionu był tym razem w Cieszynie. Przy pełnej widowni poruszono tematykę bezpieczeństwa.

Policjanci z trzech krajów spotkali się w Jaworzynce, w miejscu gdzie zbiegają się granice trzech państw - Czech, Polski i Słowacji. Mundurowi wzięli udział w Europejskim Pikniku Rowerowym na Trójstyku. Zabezpieczali trasy rajdów rowerowych i promowali zasady bezpiecznej jazdy jednośladem.

Przez kilkadziesiąt minut cieszyńscy policjanci poszukiwali w sobotnią noc 17-latka. Wyszedł z domu po południu ale kontakt się z nim urwał. Znaleziono go nad Olzą.

Policyjny przewodnik psa tropiącego uratował życie 18-latkowi, który zamierzał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta nie doszło do tragedii. Ofiara trafiła pod opiekę lekarzy.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę w Koniakowie. Kierowca Opla doprowadził do zderzenia z motocyklem. Prowadził swój samochód pod wpływem alkoholu.

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego województwa akcja pn. "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad stu cieszyńskich policjantów.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek w Dzięgielowie. Kierujący quadem młody mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w słup. W wyniku obrażeń zmarł w szpitalu.

Ze Świętami Wielkanocnymi związane są zwyczaje, w zachowywaniu których należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy by w "lany poniedziałek" nie przekraczać granic zwyczaju, bo w przeciwnym razie konsekwencją chuligańskiego postępowania może być odpowiedzialność za wykroczenie a nawet przestępstwo.

Policjanci odwiedzili dzisiaj uczniów w jednym z cieszyńskich gimnazjów. W rozmowie z młodzieżą wyjaśnili na czym polega odpowiedzialność karna osób nieletnich. A przede wszystkim odpowiedzieli na pytanie: kto to jest nieletni?

Starszy aspirant Krzysztof Krzempek z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, to najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu z rąk Starosty Cieszyńskiego odebrał nagrodę i gratulacje. To już kolejne wyróżnienie przyznane temu dzielnicowemu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z rąk szefa cieszyńskich policjantów Medal za Zasługi dla Policji otrzymał komendant policji w Czeskim Cieszynie nadporucznik Peter Draslik. Medal przyznawany jest przez minister MSW Teresę Piotrowską. Uroczystość była okazją do spotkania i zacieśnienia współpracy.

Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 24-letnią kobietę, którzy okradli hotelowy pokój. Para przez jakiś czas gościła w jednym z cieszyńskich hoteli. Po wymeldowaniu ukradli z pokoju telewizor i grzejnik elektryczny. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Tym razem o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego cieszyńscy policjanci przypominali w kościołach naszego powiatu.

W katowickiej szkole policji odbyła się narada służbowa kierownictwa śląskiej policji. Oprócz podsumowania pracy naszego garnizonu, Śląski Komendant Wojewódzki Policji pożegnał odchodzących na emeryturę czterech policjantów.

Spalony motocykl, rozbite dwie osobówki, 4 osoby przewiezione do szpitala. To bilans wypadku do jakiego doszło w Ustroniu. Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Wczoraj jeden ze zwycięzców aukcji charytatywnych na rzecz rannego w służbie policjanta, wziął udział w testach samochodu rajdowego. Zdobywca wylicytowanej nagrody usiadł na miejscu pilota, a za kierownicą sam mistrz Kajetan Kajetanowicz. Załoga trenowała na odcinku testowym w Górkach Wielkich. Całe przedsięwzięcie zabezpieczali policjanci cieszyńskiej komendy.

"Przeciwdziałanie nietrzeźwości na drogach" – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z adeptami kierownicy. Policjanci ruchu drogowego rozmawiali z uczestnikami kursu prawa jazdy. To już kolejne spotkanie promujące bezpieczną i trzeźwą jazdę.

18 podejrzewanych o przestępstwa, w tym 5 pijanych kierowców, to bilans zatrzymanych osób przez policjantów garnizonu cieszyńskiego podczas minionego weekendu. Mundurowi w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 10 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i trzy zostały ranne.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach byli inicjatorami weekendowej akcji "Stop brawurze" prowadzonej na terenie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. Mundurowi brali również udział w amatorskich wyścigach motocyklowych. Głównym celem stróżów prawa było uświadamianie kierowców co do konsekwencji wynikających z brawurowej jazdy.

Cieszyńscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież 500zł w salonie gier. Mieszkaniec Cieszyna wykorzystał chwilową nieuwagę obsługi i zza lady ukradł saszetkę z pieniędzmi. Rabuś swój łup ukrył w toalecie. Złodziejowi grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Groził swojej matce śmiercią i podpaleniem mieszkania. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z komisariatu w Zebrzydowicach nie doszło do tragedii. Mężczyzna odpowie za groźby karalne i posiadanie narkotyków.

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany wczoraj kierujący motorowerem. 49-letni mieszkaniec Bażanowic jechał "zygzakiem" na jednym z cieszyńskich osiedli. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu dwuletni pobyt za kratkami.

17 sierpnia cieszyńscy policjanci wspólnie z Sanepidem przeprowadzili wspólne działania w zakresie profilaktyki na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji. W tym celu spotkali się z najmłodszymi podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem".

W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich miało sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz zatrzymanym grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki rozpoczęli coroczną akcję pod nazwą: "Bezpieczna droga do szkoły", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w komunikacji w rejonie szkół i przedszkoli. Mundurowi przez najbliższy tydzień będą czuwać nad bezpiecznym dojściem do szkoły na terenie całego powiatu.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama