Policjanci z wydziału prewencji bielskiej komendy i pracownicy ochrony zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia o wartości 2100 zł. W czasie przeszukania policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie aż 9 nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu. Nowoczesne samochody zostały zakupione ze środków lokalnych samorządów oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

W Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicachw w ramach programu Profilaktyki Uniwersalnej „Bezpieczni na drodze” Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Najbliższe 3 lata może spędzić w więzieniu 33-letnia bielszczanka, która groziła nożem swojej 28-letniej koleżance. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na bielskim osiedlu Wojska Polskiego. Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali sprawczynię, która jest już po zarzutach. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór.

Podczas wczorajszej akcji „Poszukiwany” bielscy policjanci zatrzymali aż 12 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są 2 kobiety. Zatrzymani trafili już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę. Szczególnie w okresie jesieni i zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Z zapisów art. 66 kodeksu ruchu drogowego wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby.

Jak co roku w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca roczne efekty pracy funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Wnioski płynące z analizy wyników uzyskanych w ubiegłym roku są bardzo pozytywne. Policjanci zatrzymali 1935 sprawców na gorącym uczynku przestępstw oraz przeprowadzili ponad 35 tysięcy interwencji. Ponadto nastąpił spadek przestępczości w porównaniu do poprzedniego roku, a poziom wykrywalności przestępstw wzrósł o niemal 10%.

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Widać to na ulicach, w centrach handlowych i mniejszych sklepach. Wielu z nas, pochłoniętych świątecznymi zakupami, zapomina o ostrożności, przez co może stać się łatwym celem dla „kieszonkowców” i oszustów. To także okres wytężonej pracy dla policjantów, którzy w tym czasie czuwają nad bezpieczeństwem. Mundurowi patrolują rejony sklepów i drogi, gdzie ruch jest wyjątkowo wzmożony.

Poszukujemy świadków wypadków, do których doszło w ostatnim czasie na bielskich drogach: w dniu 13.01.2017r. około 18.00 w Buczkowicach przy ul. Lipowskiej, nieustalony kierujący potrącił 58-letniego pieszego. Sprawca nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Na ulicach przybywa samochodów, mogą powstawać utrudnienia w ruchu. Zwracamy się do wszystkich kierowców o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz cierpliwość. Pieszym z kolei przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. Unikniemy w ten sposób wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych i będziemy mogli spokojnie zasiąść przy wigilijnym stole.

Dzielnicowy – kto to taki? To ten policjant, który jest najbliżej ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego!

Aż dziewięć samochodów uczestniczyło we wczorajszym karambolu na drodze S-52 w Bielsku-Białej. Do szpitala trafiły dwie osoby. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 56-letni sprawca, kierujący seatem, został ukarany mandatem i punktami karnymi. Apelujemy o ostrożną jazdę!

Wczoraj po południu policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej ograbił jeden z nagrobków na cmentarzu w Bestwinie. Sprawca sprzedał skradzioną antabę o wartości ponad 600 zł do jednego ze skupów złomu na terenie powiatu bielskiego. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów mienie odzyskano.

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni mężczyzna, który zaatakował kobietę. Sprawca, kierujący ciemnym volkswagenem golfem, zajechał pokrzywdzonej drogę twierdząc, że w czasie jazdy uszkodziła lusterko w jego samochodzie. Zażądał 200 zł, a kiedy kobieta odmówiła przekazania gotówki, groził jej, odepchnął i skradł torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

W Szczyrku odbyło się uroczyste otwarcie III Ogólnopolskich Paramistrzostw Pierwszej Pomocy. Przez najbliższe dni niepełnosprawni z całej Polski będą rywalizować w udzielaniu pierwszej pomocy w terenie, nawet nocą, gdyż jak twierdzą organizatorzy - nie ma tu miejsca na taryfę ulgową. Przedsięwzięcie to objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy st.asp. Grzegorz Bączek spotkał się z członkami klubu seniora i Fundacji „Pomóżmy ubogim”, działającej przy Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Synergia społeczna w skoordynowanym systemie wsparcia seniorów”, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Policjanci pełniący służbę na stoku uratowali nietrzeźwego snowboardzistę, który zjechał z trasy i utknął w śnieżnej zaspie. Mundurowi dotarli do mężczyzny, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Pomogli mu wydostać się z lasu i udzieli pomocy. 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zamiast jednak podziękować za uratowanie mu życia, zaatakował interweniujących policjantów.

Dzisiaj w bielskich jednostkach odbyły się uroczystości wręczenia rozkazów powierzających pełnienie obowiązków służbowych, rozkazów o powołaniu oraz mianowaniu na stanowiskach kierowniczych. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Zmiany objęły komisariaty: III w Bielsku-Białej oraz Szczyrku i wydział kryminalny.

22-latek ukradł w sklepie alkohol, a następnie zaatakował sprzedawczynię, która usiłowała go zatrzymać. Uderzył kobietę, odepchnął i rzucił się do ucieczki. W czasie szamotaniny zgubił telefon komórkowy. Kilka dni później sprawca był już w rękach policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę każdy kierowca mógł zadbać o swój samochód, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Na stacjach kontroli pojazdów, które zadeklarowały swój udział w akcji "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo", można było dokonać sprawdzenia prawidłowości działania oświetlenia w swoich samochodach oraz dokonać sprawdzenia stanu technicznego. W ramach prowadzonych działań policjanci rozdawali elementy odblaskowe.

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał kolejny długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy oraz dokumentów. Jak ustalili śledczy, część skradzionych pieniędzy sprawca przeznaczył na zakup narkotyków w Czechach. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Już w najbliższy weekend w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbędą się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość – Radość – Sport i Zabawa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

W dniu 2 stycznia br. tuż przed 22.00 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej, a następnie Michałowicza, młody mężczyzna zatrzymywał jadące pojazdy wymachując nożem. Chwilę później 28-latek został zatrzymany przez patrol z komisariatu II. Apelujemy do kierowców, którzy byli świadkami tego zdarzenia oraz zostali zatrzymani przez sprawcę, o kontakt z bielską policją, nr alarmowe 997 lub 112.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie. Starszy z nich pobił ofiarę kijem bejsbolowym tak dotkliwie, że pokrzywdzony doznał złamania ręki. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz do 8 lat za kratami.

Policjanci z Kobiernic prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się nad psem rasy Beagle. Martwe zwierzę zostało odnalezione 2 kwietnia br. w Porąbce na terenie Parku „Natura 2000” w rejonie Wielkiej Puszczy. Informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego czynu prosimy kierować do Komisariatu Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 33 8175212, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarantujemy anonimowość!

W minioną sobotę i niedzielę w bielskim Parku Słowackiego odbyły się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość, radość, sport i zabawa”.

W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Reprezentacja ponad 20 policjantów z całej Polski uczestniczyła w niedzielnym biegu, który już po raz 24. przebiegał ulicami Bielska-Białej. Najlepszy rezultat w Biegu Policjantów uzyskał mł. asp. Dawid Stwora z Wydziału Prewencji bielskiej komendy, który w klasyfikacji generalnej zajął 39 miejsce.

Policjanci z Bielska-Białej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z celnikami z Katowic odnaleźli w jednym z podbeskidzkich domów kontrabandę. Śledczy zabezpieczyli ponad 360 litrów różnych alkoholi niewiadomego pochodzenia oraz 2 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa na ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, podejrzanego o te przestępstwa.

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni zarzucili sieci w stawie hodowlanym i usiłowali skraść 85 kg ryb o wartości ponad 2 tys. zł. Do ich zatrzymania przyczyniły się informacje przekazane przez świadków. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży, za co grozi im do 5 lat za kratami.

Zarzuty zmuszania stróżów prawa do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz ich znieważenia usłyszał 28-letni kierowca audi, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

W piątek 30 października na terenie bielskiej jednostki wojskowej przeprowadzono ćwiczenia dotyczące pozorowanego naruszenia systemu ochrony, w którym udział wzięli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej.

Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie ponad 160 porcji marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im do 10 lat za kratami.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama