Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież pieniędzy oraz dokumentów. Jak ustalili śledczy, część skradzionych pieniędzy sprawca przeznaczył na zakup narkotyków w Czechach. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

W dniu 2 stycznia br. tuż przed 22.00 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej, a następnie Michałowicza, młody mężczyzna zatrzymywał jadące pojazdy wymachując nożem. Chwilę później 28-latek został zatrzymany przez patrol z komisariatu II. Apelujemy do kierowców, którzy byli świadkami tego zdarzenia oraz zostali zatrzymani przez sprawcę, o kontakt z bielską policją, nr alarmowe 997 lub 112.

Dzielnicowy – kto to taki? To ten policjant, który jest najbliżej ludzi. To osoba, do której zawsze można się zwrócić w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Pamiętajmy! Każdy ma swojego dzielnicowego!

Policjanci z Kobiernic prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie znęcania się nad psem rasy Beagle. Martwe zwierzę zostało odnalezione 2 kwietnia br. w Porąbce na terenie Parku „Natura 2000” w rejonie Wielkiej Puszczy. Informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tego czynu prosimy kierować do Komisariatu Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 33 8175212, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarantujemy anonimowość!

Wczoraj po południu policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej ograbił jeden z nagrobków na cmentarzu w Bestwinie. Sprawca sprzedał skradzioną antabę o wartości ponad 600 zł do jednego ze skupów złomu na terenie powiatu bielskiego. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów mienie odzyskano.

W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

W Szczyrku odbyło się uroczyste otwarcie III Ogólnopolskich Paramistrzostw Pierwszej Pomocy. Przez najbliższe dni niepełnosprawni z całej Polski będą rywalizować w udzielaniu pierwszej pomocy w terenie, nawet nocą, gdyż jak twierdzą organizatorzy - nie ma tu miejsca na taryfę ulgową. Przedsięwzięcie to objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Policjanci z Bielska-Białej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z celnikami z Katowic odnaleźli w jednym z podbeskidzkich domów kontrabandę. Śledczy zabezpieczyli ponad 360 litrów różnych alkoholi niewiadomego pochodzenia oraz 2 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek uszczupliłoby Skarb Państwa na ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę, podejrzanego o te przestępstwa.

Policjanci pełniący służbę na stoku uratowali nietrzeźwego snowboardzistę, który zjechał z trasy i utknął w śnieżnej zaspie. Mundurowi dotarli do mężczyzny, który nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Pomogli mu wydostać się z lasu i udzieli pomocy. 32-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zamiast jednak podziękować za uratowanie mu życia, zaatakował interweniujących policjantów.

Zarzuty zmuszania stróżów prawa do zaniechania prawnych czynności służbowych oraz ich znieważenia usłyszał 28-letni kierowca audi, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie zaatakował interweniujących policjantów. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

22-latek ukradł w sklepie alkohol, a następnie zaatakował sprzedawczynię, która usiłowała go zatrzymać. Uderzył kobietę, odepchnął i rzucił się do ucieczki. W czasie szamotaniny zgubił telefon komórkowy. Kilka dni później sprawca był już w rękach policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej. Za kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie ponad 160 porcji marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im do 10 lat za kratami.

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał kolejny długi majowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicachw w ramach programu Profilaktyki Uniwersalnej „Bezpieczni na drodze” Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Już w najbliższy weekend w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbędą się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość – Radość – Sport i Zabawa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Podczas wczorajszej akcji „Poszukiwany” bielscy policjanci zatrzymali aż 12 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są 2 kobiety. Zatrzymani trafili już do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe miesiące za popełnione przestępstwa, w tym kradzieże, włamania, pobicia, czy kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie. Starszy z nich pobił ofiarę kijem bejsbolowym tak dotkliwie, że pokrzywdzony doznał złamania ręki. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz do 8 lat za kratami.

Jak co roku w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej odbyła się uroczysta odprawa podsumowująca roczne efekty pracy funkcjonariuszy bielskiego garnizonu. Wnioski płynące z analizy wyników uzyskanych w ubiegłym roku są bardzo pozytywne. Policjanci zatrzymali 1935 sprawców na gorącym uczynku przestępstw oraz przeprowadzili ponad 35 tysięcy interwencji. Ponadto nastąpił spadek przestępczości w porównaniu do poprzedniego roku, a poziom wykrywalności przestępstw wzrósł o niemal 10%.

W minioną sobotę i niedzielę w bielskim Parku Słowackiego odbyły się XXIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość, radość, sport i zabawa”.

Poszukujemy świadków wypadków, do których doszło w ostatnim czasie na bielskich drogach: w dniu 13.01.2017r. około 18.00 w Buczkowicach przy ul. Lipowskiej, nieustalony kierujący potrącił 58-letniego pieszego. Sprawca nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

Reprezentacja ponad 20 policjantów z całej Polski uczestniczyła w niedzielnym biegu, który już po raz 24. przebiegał ulicami Bielska-Białej. Najlepszy rezultat w Biegu Policjantów uzyskał mł. asp. Dawid Stwora z Wydziału Prewencji bielskiej komendy, który w klasyfikacji generalnej zajął 39 miejsce.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Rain

16°C

Śląsk

Rain

Humidity: 71%

Wind: 17.70 km/h

  • 23 Apr 2018

    Rain 23°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama