Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wczoraj na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbył się festyn rodzinny. Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów plenerowej zabawy będzińscy policjanci przygotowali dla najmłodszych konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Jako nagrody w ręce uczestników zabawy trafiły wczoraj praktyczne odblaski, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w drodze do szkoły najmłodszych mieszkańców powiatu.

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 13.00 w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 78-letni kierowca osobowego renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z hondą civic, kierowaną przez 35-letniego dąbrowianina. W wyniku doznanych obrażeń, kierowca renault thalia oraz 81-letnia pasażerka auta zmarli.

Już w najbliższy piątek 30 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2015". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzących dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Na zaproszenie milusińskich do czeladzkiego przedszkola "Baśniowa kraina" zawitał z wizytą sympatyczny, pluszowy gość. Maskotka będzińskiej policji smoczyca Klara w towarzystwie stróżów prawa i porządku odwiedziła milusińskich by w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" promować zasady bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.

Będzińscy stróże prawa zatrzymali w sobotni wieczór 35-letniego mieszkańca miasta, który ma bezpośredni związek ze sprawą śmiertelnego ugodzenia nożem 50-letniego mężczyzny. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów po kilku godzinach od zdarzenia w pobliżu miejsca zbrodni. 35-latek wkrótce stanie przez obliczem prokuratora, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Czeladzcy stróże prawa i porządku zatrzymali 7 młodych mieszkańców miasta uczestników ulicznej bójki. Krewcy czeladzianie nie byli w stanie dokładnie wyjaśnić przyczyn zajścia. Wiadomo natomiast, że wpływ na ich agresywne zachowanie miał wypity przez nich wcześniej alkohol. Za udział w bójce wszystkim grozi teraz nawet 3 lata więzienia. O dalszym ich losie zdecyduje sąd i prokurator.

Zarzut nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym niebezpieczeństwem utraty życia usłyszał dzisiaj 45-letni właściciel firmy budowlanej. Pomocy, która mogła uratować życie nie dostał od mężczyzny zatrudniony przez niego w firmie "na czarno" 38-letni mieszkaniec Lublińca. Pracownik, który dorabiał sobie na budowie domu jednorodzinnego w Przeczycach najprawdopodobniej spadł z rusztowania.

Tradycyjnie w trzecią niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym roku Światowy Dzień Pamięci przypada 15 listopada. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca w tym szczególnym dniu do pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.

W dniach od 12 do 17 października trwa ogólnopolski ,,Tydzień Mediacji”. Przez kilka dni w całym kraju instytucje rządowe, samorządowe oraz stowarzyszenia informować będą o zasadach i korzyściach płynących z mediacji. W ramach akcji w ciągu zbliżającego się tygodnia dyżurować będą mediatorzy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz informacji o korzyściach płynących z mediacji.

Będzińscy policjanci przeprowadzą jutro na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 14 do 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadło trzech złodziei, którzy włamali się do kilku obiektów na terenie jednej z działających w Sławkowie firm. Rabusie zostali zatrzymani chwilę po dokonanym włamaniu w skradzionym wcześniej samochodzie. Mercedes vito, którym poruszali się złodzieje wypełniony był po brzegi różnego rodzaju narzędziami, elektronarzędziami i artykułami motoryzacyjnymi wartymi prawie 10 tys. złotych.

Kilku godzin potrzebowali będzińscy policjanci, by ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej dla zabawy chcieli wywołać fałszywy alarm bombowy. Według informacji, ładunki wybuchowe miały pojawić się w dniu wyborów parlamentarnych, w lokalach wyborczych w Krakowie i Oświęcimiu.

O tym jak niezmiernie ważnym aspektem służby w Policji jest znajomość przepisów dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej, a także praktyczna umiejętność ich wykorzystania wie każdy pracujący funkcjonariusz. Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie odbył się egzamin sprawdzający wiedzę i praktyczne umiejętności będzińskich stróżów prawa.

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło przedwczoraj na Alei Kołłątaja. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez aleję w pobliżu przejścia dla pieszych 81-letnia kobieta została potrącona przez nadjeżdżającego citroena. W następstwie obrażeń odniesionych na skutek potrącenia, po przewiezieniu do szpitala piesza zmarła.

Sfrustrowany 21-latek szukał obiektu, na którym mógłby wyładować swoją agresję. Młody mężczyzna zaraz po kłótni z matką wyszedł z jej mieszkania w Mierzęcicach i zdewastował zaparkowany w pobliżu samochód sąsiada. O dalszym losie wandala zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna przyznał się już do postawionego mu zarzutu zniszczenia mienia i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Niezwykle ważny dzień w życiu licealistów z klas pierwszych o profilu policyjnym i pożarniczo - ratowniczym miał miejsce w miniony czwartek w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Wojkowicach. W tych doniosłych chwilach uczniowie wiążący swoje dalsze życiowe plany z zawodem policjanta, strażaka lub ratownika medycznego złożyli uroczyste ślubowanie.

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu naocznego świadka w ręce siewierskich stróżów prawa wpadł 38-letni kierowca, który dokonał kradzieży mięsa z naczepy samochodu. Mieszkaniec Wisły na miejsce włamania do przyczepionej do jego ciągnika siodłowego chłodni wybrał przydrożny parking na terenie Siewierza. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że w chwili gdy wyładowywał łącznie 50 kg wieprzowiny jest bacznie obserwowany przez inną osobę.

Sympatyczny, pluszowy gość przybył na spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. Będzińscy stróże prawa w towarzystwie Klary, maskotki policji, zawitali do milusińskich na pogadankę dotyczącą ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do szkoły. Starsi wychowankowie domu w trakcie spotkania mogli dowiedzieć się więcej o demoralizacji i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Nie tylko nieuczciwe ale przede wszystkim niezgodne z prawem stały się zabiegi jednego z będzińskich taksówkarzy, który chciał zaszkodzić działalności nowego konkurenta na rynku. 36-letni mieszkaniec miasta zatrzymany został przez stróżów prawa chwilę po tym, gdy sprayem zniszczył banery reklamowe należące do innego taksówkarza. O dalszym losie wandala zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna przyznał się już do zarzucanego czynu. Swoje zachowanie motywował właśnie nieuczciwą konkurencją.

Za posiadanie marihuany oraz krzewów konopi indyjskich wpadł w ręce kryminalnych 48-letni będzinianin. Ponad 200 porcji narkotycznego suszu oraz zakazane rośliny stróże prawa znaleźli w trakcie przeszukania jego domu w będzińskiej dzielnicy Łagisza. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grożą teraz nawet 3 lata więzienia.

Będzińscy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 6 do 14. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

Najnowsze ogłoszenia

Losowe zdjęcia

Pogoda

Cloudy

23°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 41%

Wind: 22.53 km/h

  • 23 Apr 2018

    Mostly Cloudy 24°C 7°C

  • 24 Apr 2018

    Cloudy 21°C 11°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Reklama