Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wczoraj na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbył się festyn rodzinny. Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów plenerowej zabawy będzińscy policjanci przygotowali dla najmłodszych konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Jako nagrody w ręce uczestników zabawy trafiły wczoraj praktyczne odblaski, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w drodze do szkoły najmłodszych mieszkańców powiatu.

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut przed 13.00 w Czeladzi na ulicy Będzińskiej. Jak dotychczas ustalono, 78-letni kierowca osobowego renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z hondą civic, kierowaną przez 35-letniego dąbrowianina. W wyniku doznanych obrażeń, kierowca renault thalia oraz 81-letnia pasażerka auta zmarli.

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu naocznego świadka w ręce siewierskich stróżów prawa wpadł 38-letni kierowca, który dokonał kradzieży mięsa z naczepy samochodu. Mieszkaniec Wisły na miejsce włamania do przyczepionej do jego ciągnika siodłowego chłodni wybrał przydrożny parking na terenie Siewierza. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że w chwili gdy wyładowywał łącznie 50 kg wieprzowiny jest bacznie obserwowany przez inną osobę.

Na zaproszenie milusińskich do czeladzkiego przedszkola "Baśniowa kraina" zawitał z wizytą sympatyczny, pluszowy gość. Maskotka będzińskiej policji smoczyca Klara w towarzystwie stróżów prawa i porządku odwiedziła milusińskich by w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole" promować zasady bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola.

Nie tylko nieuczciwe ale przede wszystkim niezgodne z prawem stały się zabiegi jednego z będzińskich taksówkarzy, który chciał zaszkodzić działalności nowego konkurenta na rynku. 36-letni mieszkaniec miasta zatrzymany został przez stróżów prawa chwilę po tym, gdy sprayem zniszczył banery reklamowe należące do innego taksówkarza. O dalszym losie wandala zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna przyznał się już do zarzucanego czynu. Swoje zachowanie motywował właśnie nieuczciwą konkurencją.

Czeladzcy stróże prawa i porządku zatrzymali 7 młodych mieszkańców miasta uczestników ulicznej bójki. Krewcy czeladzianie nie byli w stanie dokładnie wyjaśnić przyczyn zajścia. Wiadomo natomiast, że wpływ na ich agresywne zachowanie miał wypity przez nich wcześniej alkohol. Za udział w bójce wszystkim grozi teraz nawet 3 lata więzienia. O dalszym ich losie zdecyduje sąd i prokurator.

Będzińscy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 6 do 14. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

Tradycyjnie w trzecią niedzielę listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym roku Światowy Dzień Pamięci przypada 15 listopada. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zachęca w tym szczególnym dniu do pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.

Umiejętność sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego posługiwania się bronią palną to stały element policyjnego treningu. W dniu wczorajszym na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich - Bańgowie odbył się trening strzelecki będzińskich policjantów. Do treningu przystąpili funkcjonariusze wszystkich pionów komendy oraz podległych komisariatów.

Będzińscy policjanci przeprowadzą jutro na drogach i ulicach powiatu działania w ramach akcji "Pieszy". Policyjna akcja potrwa od godziny 14 do 22. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

Zaginięcie bliskiej osoby to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń, jakie może nas dotknąć. Ludzie giną bez względu na płeć, wiek, status społeczny, wykształcenie. Część zaginięć to efekt przemyślanej - bardziej lub mniej, ale świadomej decyzji takiej osoby. Inne to wynik różnego rodzaju wypadków losowych, bądź typowe zagubienia. Ponieważ od kilku lat zaginięcia stanowią zdecydowanie narastający problem społeczny przekazujemy informacje, które mogą pomóc w przybliżeniu tego zjawiska.

Kilku godzin potrzebowali będzińscy policjanci, by ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej dla zabawy chcieli wywołać fałszywy alarm bombowy. Według informacji, ładunki wybuchowe miały pojawić się w dniu wyborów parlamentarnych, w lokalach wyborczych w Krakowie i Oświęcimiu.

Ponad 80 skontrolowanych pojazdów, w tym 60 ciężarowych i 7 autobusów, 20 nałożonych mandatów i 2 wnioski o ukaranie do sądu a także jedno zatrzymane prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne, to efekt pracy policjantów z będzińskiej drogówki w trakcie wczorajszych działań "Truck & bus" na będzińskich drogach. Łącznie 18 mundurowych od godziny 6.00 do 22.00 przyglądało się pracy kierowców autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło przedwczoraj na Alei Kołłątaja. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez aleję w pobliżu przejścia dla pieszych 81-letnia kobieta została potrącona przez nadjeżdżającego citroena. W następstwie obrażeń odniesionych na skutek potrącenia, po przewiezieniu do szpitala piesza zmarła.

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie odbyła się kolejna, piąta już, edycja wojewódzkiego turnieju „Gram i Kulturalnie Kibicuję”. Zorganizowany między innymi pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Będzinie i Szkoły Policji w Katowicach turniej skierowany jest do uczniów klas mundurowych z województwa śląskiego, oraz gimnazjalistów ze szkół realizujących program przeciwdziałania agresji na stadionach.

Niezwykle ważny dzień w życiu licealistów z klas pierwszych o profilu policyjnym i pożarniczo - ratowniczym miał miejsce w miniony czwartek w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Wojkowicach. W tych doniosłych chwilach uczniowie wiążący swoje dalsze życiowe plany z zawodem policjanta, strażaka lub ratownika medycznego złożyli uroczyste ślubowanie.

Wczorajsza lekcja jazdy samochodem nie przybliży 27-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej do uzyskania upragnionego prawa jazdy. Jego motoryzacyjną edukację wczoraj wieczorem zakończyli policjanci z będzińskiej drogówki. Jak się okazało w trakcie kontroli stanu trzeźwości kursanta w jego organizmie znajdowało się prawie 0,3 promila alkoholu. Niedoszłemu kierowcy grozi teraz zakaz prowadzenia pojazdów, a także areszt bądź wysoka grzywna.

Sympatyczny, pluszowy gość przybył na spotkanie z podopiecznymi Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. Będzińscy stróże prawa w towarzystwie Klary, maskotki policji, zawitali do milusińskich na pogadankę dotyczącą ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do szkoły. Starsi wychowankowie domu w trakcie spotkania mogli dowiedzieć się więcej o demoralizacji i odpowiedzialności karnej nieletnich.

69 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadzonego we wrześniu br. Z ankiety wynika, że Policja jest drugą, obok wojska, najwyżej ocenianą instytucją.

Za posiadanie marihuany oraz krzewów konopi indyjskich wpadł w ręce kryminalnych 48-letni będzinianin. Ponad 200 porcji narkotycznego suszu oraz zakazane rośliny stróże prawa znaleźli w trakcie przeszukania jego domu w będzińskiej dzielnicy Łagisza. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grożą teraz nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z będzińskiej drogówki otrzymali wczoraj nowy oznakowany radiowóz. Nowoczesna kia ceed wykorzystywana będzie w codziennej służbie na drogach i ulicach powiatu będzińskiego. Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych.

Już w najbliższy piątek 30 października rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2015". Na powiatowych drogach i ulicach, w szczególności w okolicach cmentarzy i kościołów spotkać będzie można więcej policjantów. Kierowcy w nadchodzących dniach mogą spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na podstawie fałszywych dokumentów usłyszał 59-letni mężczyzna zatrzymany na gorącym uczynku przez będzińskich i katowickich policjantów. Sprawcę ujęto w oddziale jednego z banków w Sławkowie w chwili, gdy przybył sfinalizować umowę kredytową. Oszust, który chciał wyłudzić 30 tyś. złotych może teraz spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

Będzińscy stróże prawa zatrzymali w sobotni wieczór 35-letniego mieszkańca miasta, który ma bezpośredni związek ze sprawą śmiertelnego ugodzenia nożem 50-letniego mężczyzny. Zatrzymany wpadł w ręce policjantów po kilku godzinach od zdarzenia w pobliżu miejsca zbrodni. 35-latek wkrótce stanie przez obliczem prokuratora, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Na zakończenie wakacji na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie odbył się festyn rodzinny. W plenerowej imprezie uczestniczyli sławkowscy stróże prawa, którzy zaprezentowali wszystkim zgromadzonym sprzęt i wyposażenie policyjne. Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy nie zabrakło spotkania z maskotką będzińskiej policji sympatyczną smoczycą Klarą.

Zarzut nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym niebezpieczeństwem utraty życia usłyszał dzisiaj 45-letni właściciel firmy budowlanej. Pomocy, która mogła uratować życie nie dostał od mężczyzny zatrudniony przez niego w firmie "na czarno" 38-letni mieszkaniec Lublińca. Pracownik, który dorabiał sobie na budowie domu jednorodzinnego w Przeczycach najprawdopodobniej spadł z rusztowania.

W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 21-letni mieszkaniec miasta, który wczorajszej nocy dokonał rozboju na 66-latku. Policjanci zatrzymali też towarzyszącą bandycie 18-letnią będziniankę. Para, która wpadła kilka minut po dokonanym rozboju zdąrzyła wydać zrabowane pieniądze. Starszy mężczyzna został dotkliwie pobity tylko dlatego, że zabrakło im funduszy na zakup alkoholu i papierosów.

W dniach od 12 do 17 października trwa ogólnopolski ,,Tydzień Mediacji”. Przez kilka dni w całym kraju instytucje rządowe, samorządowe oraz stowarzyszenia informować będą o zasadach i korzyściach płynących z mediacji. W ramach akcji w ciągu zbliżającego się tygodnia dyżurować będą mediatorzy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielać będą bezpłatnych porad oraz informacji o korzyściach płynących z mediacji.

Jak wyrobić dziecku paszport? Jak zameldować się czasowo? Jak sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie znajdują się 82 karty opisujące prostym językiem najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela.

W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadło trzech złodziei, którzy włamali się do kilku obiektów na terenie jednej z działających w Sławkowie firm. Rabusie zostali zatrzymani chwilę po dokonanym włamaniu w skradzionym wcześniej samochodzie. Mercedes vito, którym poruszali się złodzieje wypełniony był po brzegi różnego rodzaju narzędziami, elektronarzędziami i artykułami motoryzacyjnymi wartymi prawie 10 tys. złotych.

W ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 29-letni mieszkaniec miasta, który po rozstaniu się ze swoją dziewczyną w odwecie zniszczył użytkowany przez nią samochód. Wandal zaatakował auto, w którym siedziała 19-latka niszcząc jego reflektory. Za zniszczenie mienia 29-latek może spędzić teraz w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

O tym jak niezmiernie ważnym aspektem służby w Policji jest znajomość przepisów dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej, a także praktyczna umiejętność ich wykorzystania wie każdy pracujący funkcjonariusz. Wczoraj w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie odbył się egzamin sprawdzający wiedzę i praktyczne umiejętności będzińskich stróżów prawa.

Policjanci uratowali kolejne ludzkie istnienie, w sytuacji gdy jego właściciel próbował je sobie sam odebrać. Wczoraj w Czeladzi na własne życie próbowała targnąć się 25-letnia mieszkanka miasta, która z zamiarem skoczenia wspięła się na słup energetyczny. Sukces trwającej w ekstremalnie trudnych warunkach akcji to rezultat wytrwałości policjantów i profesjonalizmu ich działania, a także doskonałej współpracy wszystkich służb ratunkowych.

Sfrustrowany 21-latek szukał obiektu, na którym mógłby wyładować swoją agresję. Młody mężczyzna zaraz po kłótni z matką wyszedł z jej mieszkania w Mierzęcicach i zdewastował zaparkowany w pobliżu samochód sąsiada. O dalszym losie wandala zdecyduje teraz sąd i prokurator. Mężczyzna przyznał się już do postawionego mu zarzutu zniszczenia mienia i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Czerwiec 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Śląski Bazar

Logowanie

Reklama