Program "Dzielnicowy bliżej nas" to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Diagnozują oni wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Policjanci pierwszego kontaktu nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, można skorzystać z aplikacji „Moja Komenda”. Jednym kliknięciem przekieruje ona Państwa do jednostek, gdzie uzyskają Państwo informację dotyczącą dostępności dzielnicowych z konkretnej jednostki. Podany adres mailowy ułatwi Państwu kontakt z policjantem, ale nie służy do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, pilnej interwencji, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Na filmie oraz zdjęciach prezentujemy dzielnicowego rejonu nr 20 z Komisariatu Policji III przy ul. Rostka st. sierż. Bartłomieja Lisowskiego.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Bytom

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Maj 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Śląski Bazar

Logowanie