Program "Dzielnicowy bliżej nas" to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Diagnozują oni wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dzielnicowi to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc lub przekazać informacje dotyczące zagrożeń. Policjanci pierwszego kontaktu nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, można skorzystać z aplikacji „Moja Komenda”. Jednym kliknięciem przekieruje ona Państwa do jednostek, gdzie uzyskają Państwo informację dotyczącą dostępności dzielnicowych z konkretnej jednostki. Podany adres mailowy ułatwi Państwu kontakt z policjantem, ale nie służy do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, pilnej interwencji, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Na filmie oraz zdjęciach prezentujemy dzielnicowego rejonu nr 20 z Komisariatu Policji III przy ul. Rostka st. sierż. Bartłomieja Lisowskiego.


Źródło: Komenda Miejska Policji - Bytom

Pogoda

Showers

5°C

Śląsk

Showers

Humidity: 85%

Wind: 32.19 km/h

  • 09 Dec 2018

    Rain 7°C 5°C

  • 10 Dec 2018

    Scattered Showers 4°C 1°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Grudzień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Śląski Bazar

Logowanie