Czujność rudzkiej policjantki sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i kolizję.

Kryminalni z komisariatu w Rudzie zatrzymali trzech pseudokibiców. To mężczyźni w wieku 21, 19 i 18 lat, utożsamiający się z zabrzańską drużyną piłkarską. Rudzianie pobili siedzącego ze znajomymi w parku Kozioła mężczyznę. Powodem napaści była zła odpowiedź na pytanie za kim kibicuje !

Od dzisiaj rusza akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo". Mundurowi z drogówki będą szczególną uwagę zwracać na rowerzystów. Policjanci kontrolować będą przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów oraz jak kierujący samochodami zachowują się względem osób poruszających się na jednośladach.

Policyjny antyterrorysta mieszkający w Rudzie Śląskiej będąc poza służbą, zainterweniował, gdy zobaczył brutalny napad na starszą kobietę. W niedzielny wieczór na głównej ulicy Rudy Śląskiej napastnik zaatakował bezbronną 80-latkę. Całą sytuację zauważył przejeżdżający prywatnym samochodem funkcjonariusz, który bez wahania zainterweniował i doprowadził do zatrzymania sprawcy rozboju.

Bytomscy policjanci zatrzymali 9 osób poszukiwanych. Wczoraj na terenie województwa śląskiego prowadzone były działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 44 lat. Teraz bytomianie trafią do więzienia, gdzie będą odsiadywać karę nałożoną na nich przez sąd.

Policjanci z rudzkiej drogówki prowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Akcja ta ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Zwłaszcza teraz kiedy szybciej zapada zmrok, a na drodze jest bardzo ślisko.

Policjanci spotkali się z uczniami podstawówki w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa utrwalali uczniom między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Swoją postawą udowodnił to aspirant sztabowy Jacek Nawrotek, dyżurny z komisariatu w Kochłowicach. Zareagował on na kradzież w sklepie i pomógł ochronie ująć złodzieja.

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 23-latka, który narkotyki ukrywał w mieszkaniu. Użyto psa tropiącego zakazane substancje z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Bytomianin trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Młodego kierowcę bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z komisariatu w Halembie. 19-latek kierował bmw pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, które miał niespełna rok. Przypominamy, że kierowanie pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało wcześniej cofnięte grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci z Miechowic zatrzymali 39-letniego wandala. Mężczyzna sam zadzwonił na komisariat chwile po tym jak uszkodził karoserią volkswagena. Bytomianin okazał się pijany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Podziękowania dla policjantów z rudzkiego wydziału walczącego z przestępczością gospodarczą trafiły na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W liście skierowanym do generała, właściciel biura ochrony podziękował za wsparcie jakie udzielili jego pracownikom rudzcy policjanci. Nasi operacyjni pełniąc służbę w ramach zabezpieczenia Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach pomogli zatrzymać mężczyznę, który z nożem biegał w tłumie uczestników katowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Stróże prawa z Szombierek zatrzymali 46-latkę. Kobieta po pijanemu, podczas kłótni ugodziła nożem swojego męża. Pijany 59-latek z raną kłutą trafił do szpitala. Bytomianka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Rudzka drogówka zatrzymała kierowcę taksówki, który był sprawcą zdarzenia drogowego. Jak się później okazało prowadził on swoje bmw będąc pod wpływem działania środków odurzających. Na domiar złego 23-latek Drogową Trasą Średnicową jechał „pod prąd”.

Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka będzie prowadziła działania pn. „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do pieszych aby używali różnego rodzaju odblasków. Zadbajmy o nasze i dzieci bezpieczeństwo.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem w Rudzie Ślaskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący volkswagenem potrącił 4 kobiety. Niestety, jedna z nich zmarła, a pozostałe w stanie ciężkim zostały hospitalizowane. Kierujący został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci z bytomskiej drogówki w ramach działań „Bezpieczne wakacje”, spotkali się z dziećmi. Stróże prawa odwiedzili przedszkole przy ul. Łużyckiej. Mundurowi podczas prowadzonej prelekcji przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

Na ręce Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej asp. sztab. Marcina Młodzika i jego podwładnego sierż. sztab. Michała Jeziorskiego złożone zostały podziękowania za pomoc i wsparcie udzielone mieszkance Katowic. Kobieta będąc w trudniej sytuacji rodzinnej, mogła liczyć tylko na pomoc rudzkich policjantów. Słowa podziękowania złożył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Policjanci z komisariatu w Szombierkach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 6 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Podczas narady rocznej podsumowano pracę policjantów i pracowników garnizonu. Szef bytomskich mundurowych, insp. Karol Fajer, przedstawił wyniki osiągnięte w roku 2017, a także kierunki pracy na rok bieżący. W naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, Zastępca Prezydenta Bytomia, Przewodniczący Rady Miejskiej, Kierownik Biura Pełnomocnik Prezydenta ds Bezpieczeństwa a także Zastępca Prokuratora Rejonowego w Bytomiu.

Policjanci z Bytomia poszukują sprawców oszustwa, którego ofiarą padła niespełna 80-letnia kobieta. Mieszkanka Bytomia, po telefonicznej rozmowie z oszustem podającym się za funkcjonariusza CBŚ, wzięła kredyt w banku i pozostawiła kilkadziesiąt tysięcy złotych we wskazanym przez oszusta miejscu. O tym, że została oszukana przekonała się kilka godzin później. To niestety kolejny przykład bezwzględnego wykorzystywania przez oszustów łatwowierności starszej osoby.

Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali włamywaczy. 15-latek i jego rok młodszy kolega chcieli włamać się do altany ogródka działkowego przy ul. Strzelców Bytomskich. Młodzieńcy wpadli na gorącym uczynku. Okazało się, że włamali się jeszcze do innych miejsc. Teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny. Ponadto 15-latek trafi do zakładu poprawczego.

Bytomscy policjanci zatrzymali 29-letniego złodzieja. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, jak ukradł ze sklepu rower wart prawie 900 zł. Ujęli go pracownicy ochrony. Śledczy z komisariatu przedstawili mu już zarzut. Bytomianinowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z Bytomia, wspólnie z oficerami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach, zatrzymali 33-letniego oszusta. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wyłudzenia co najmniej 15 tys. zł od nawet 450 osób z całej Polski, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator objął już mężczyznę policyjnym dozorem.

Co to takiego cyberprzemoc, jak uchronić się przed oszustami internetowymi i dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci. Na te i inne tematy związane z zagrożeniami w internecie dyskutowali dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka z młodzieżą szkolną. Spotkanie odbyło się w podstawówce przy ul. Prusa.

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali na gorącym uczynku wandala. Bytomianin w wieku 15 lat wybił szybę w wacie przystanku autobusowego przy ul. Wojciechowskiego. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz odpowie przed sędzią rodzinnym.

Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka uczestniczyli w spotkaniu z działkowcami w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas". Spotkanie odbyło się w domu działkowca ROD „Sielanka”. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów oraz bezpiecznym użytkowaniem ogródków działkowych. Policjanci promowali aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bytomscy policjanci zatrzymali rodziców 4-miesięcznego chłopczyka. Dziecko skrajnie wyczerpane trafiło do szpitala. Stróży prawa zawiadomiła znajoma mieszkańców Bytomia zaniepokojona stanem dziecka. 22-latka i jej rok młodszy partner trafili do policyjnego aresztu. Prokurator objął rodziców policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Program "Dzielnicowy bliżej nas" to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Policjanci z Bytomia zatrzymali 18-letniego włamywacza. Mężczyznę ujął na gorącym uczynku mieszkaniec ul. Dworcowej. Młodzieniec chciał włamać się do pobliskiej lodziarni. Śledczy ustalili, że było to jego 3 włamanie w ciągu kilku ostatnich dni. Jego łupem padły pieniądze. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu w Miechowicach w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z seniorami. Spotkanie odbyło się w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” przy ul. Stolarzowickiej. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Policjanci odpowiadali na liczne pytanie zebranych.

Dwie osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie środków odurzających zatrzymali policjanci z komisariatu V. 24-latek posiadał przy sobie marihuanę, którą kupił od koleżanki z Chorzowa. Mężczyźnie grozi kara 3 lat więzienia, kobieta natomiast może w nim spędzić nawet 10 lat.

Bytomscy stróże prawa z Miechowic zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku. 28-latek poprzez balkon dostał się do mieszkania przy ul. Konstytucji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 10-lat więzienia.

Pogoda

Partly Cloudy

-4°C

Śląsk

Partly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019

    Snow -1°C -3°C

  • 04 Jan 2019

    Mostly Cloudy 0°C -3°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Kwiecień 2019 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Śląski Bazar

Logowanie