Podczas narady rocznej podsumowano pracę policjantów i pracowników garnizonu. Szef bytomskich mundurowych, insp. Karol Fajer, przedstawił wyniki osiągnięte w roku 2017, a także kierunki pracy na rok bieżący. W naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Krzysztof Justyński, Zastępca Prezydenta Bytomia, Przewodniczący Rady Miejskiej, Kierownik Biura Pełnomocnik Prezydenta ds Bezpieczeństwa a także Zastępca Prokuratora Rejonowego w Bytomiu.

Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali włamywaczy. 15-latek i jego rok młodszy kolega chcieli włamać się do altany ogródka działkowego przy ul. Strzelców Bytomskich. Młodzieńcy wpadli na gorącym uczynku. Okazało się, że włamali się jeszcze do innych miejsc. Teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny. Ponadto 15-latek trafi do zakładu poprawczego.

Bytomscy policjanci zatrzymali 29-letniego złodzieja. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, jak ukradł ze sklepu rower wart prawie 900 zł. Ujęli go pracownicy ochrony. Śledczy z komisariatu przedstawili mu już zarzut. Bytomianinowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci z Bytomia, wspólnie z oficerami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach, zatrzymali 33-letniego oszusta. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty wyłudzenia co najmniej 15 tys. zł od nawet 450 osób z całej Polski, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Prokurator objął już mężczyznę policyjnym dozorem.

Co to takiego cyberprzemoc, jak uchronić się przed oszustami internetowymi i dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci. Na te i inne tematy związane z zagrożeniami w internecie dyskutowali dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka z młodzieżą szkolną. Spotkanie odbyło się w podstawówce przy ul. Prusa.

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali na gorącym uczynku wandala. Bytomianin w wieku 15 lat wybił szybę w wacie przystanku autobusowego przy ul. Wojciechowskiego. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz odpowie przed sędzią rodzinnym.

Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka uczestniczyli w spotkaniu z działkowcami w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas". Spotkanie odbyło się w domu działkowca ROD „Sielanka”. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów oraz bezpiecznym użytkowaniem ogródków działkowych. Policjanci promowali aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bytomscy policjanci zatrzymali rodziców 4-miesięcznego chłopczyka. Dziecko skrajnie wyczerpane trafiło do szpitala. Stróży prawa zawiadomiła znajoma mieszkańców Bytomia zaniepokojona stanem dziecka. 22-latka i jej rok młodszy partner trafili do policyjnego aresztu. Prokurator objął rodziców policyjnym dozorem. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Program "Dzielnicowy bliżej nas" to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Głównym założeniem programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Program to pierwsza tak kompleksowa zmiana w podejściu do służby dzielnicowych.

Policjanci z Bytomia zatrzymali 18-letniego włamywacza. Mężczyznę ujął na gorącym uczynku mieszkaniec ul. Dworcowej. Młodzieniec chciał włamać się do pobliskiej lodziarni. Śledczy ustalili, że było to jego 3 włamanie w ciągu kilku ostatnich dni. Jego łupem padły pieniądze. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu w Miechowicach w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z seniorami. Spotkanie odbyło się w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” przy ul. Stolarzowickiej. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Policjanci odpowiadali na liczne pytanie zebranych.

Dwie osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie środków odurzających zatrzymali policjanci z komisariatu V. 24-latek posiadał przy sobie marihuanę, którą kupił od koleżanki z Chorzowa. Mężczyźnie grozi kara 3 lat więzienia, kobieta natomiast może w nim spędzić nawet 10 lat.

Bytomscy stróże prawa z Miechowic zatrzymali włamywacza na gorącym uczynku. 28-latek poprzez balkon dostał się do mieszkania przy ul. Konstytucji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 10-lat więzienia.

22-letni mieszkaniec Bytomia ukradł portfele na terenie centrum handlowego i by uciec przed pracownikami ochrony zniszczył mechanizm drzwi obrotowych. Straty wyceniono na prawie 78 tys. złotych. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Miechowicach. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi kara 5 lat za kratkami.

Od dzisiaj rusza akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo". Mundurowi z drogówki będą szczególną uwagę zwracać na rowerzystów. Policjanci kontrolować będą przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów oraz jak kierujący samochodami zachowują się względem osób poruszających się na jednośladach.

Policjanci zwalczający przestępczość nieletnich zatrzymali 16-latka. Młodzieniec uprawiał konopie indyjskie w lesie w dzielnicy Stroszek. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty. Chłopak odpowie przed sędzią rodzinnym.

Bytomscy policjanci zatrzymali 9 osób poszukiwanych. Wczoraj na terenie województwa śląskiego prowadzone były działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 44 lat. Teraz bytomianie trafią do więzienia, gdzie będą odsiadywać karę nałożoną na nich przez sąd.

48-letni mieszkaniec Bytomia odpowie za zniszczenie samochodu. Mężczyzna używając ciupagi spowodował wgniecenia i zarysował powłokę lakierniczą pojazdu. Powód?Kierowca na niego spojrzał. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia.

Policjanci spotkali się z uczniami podstawówki w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Praktyczne warsztaty prowadzone przez mundurowych, mają przybliżyć dzieciom zasady ruchu drogowego. Stróże prawa utrwalali uczniom między innymi, po co pieszym odblaski i jak prawidłowo poruszać się rowerem po drogach.

Funkcjonariusze Służby Celnej oraz policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli 14 automatów do gier. Ich właściciele nie posiadali wymaganej koncesji na prowadzenie kasyna gier. Teraz grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 23-latka, który narkotyki ukrywał w mieszkaniu. Użyto psa tropiącego zakazane substancje z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Bytomianin trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj bytomska drogówka prowadziła działania własne „Trzeźwość”. Policjanci w kilku punktach miastach sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy oraz 2 lata więzienia. Mundurowi przebadali ponad 800 kierowców.

Policjanci z Miechowic zatrzymali 39-letniego wandala. Mężczyzna sam zadzwonił na komisariat chwile po tym jak uszkodził karoserią volkswagena. Bytomianin okazał się pijany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze bytomskiej drogówki wykazali się niezwykłą czujnością. Policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Jeden z nich nie posiadał też prawa jazdy.

Stróże prawa z Szombierek zatrzymali 46-latkę. Kobieta po pijanemu, podczas kłótni ugodziła nożem swojego męża. Pijany 59-latek z raną kłutą trafił do szpitala. Bytomianka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Skradziony z mieszkania przy ul. Estreichera telewizor odzyskali kryminalni z komisariatu II. Sprzęt wartości prawie 1 tys. złoty został odnaleziony w jednym z bytomskich lombardów. O jego zniknięciu policjanci zostali powiadomieni w sobotę . Złodziejowi grozi kara 5 lat więzienia.

Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka będzie prowadziła działania pn. „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do pieszych aby używali różnego rodzaju odblasków. Zadbajmy o nasze i dzieci bezpieczeństwo.

Dzisiaj po południu na terenie naszego miasta drogówka będzie prowadziła działania pn. „PIESZY”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z bytomskiej drogówki w ramach działań „Bezpieczne wakacje”, spotkali się z dziećmi. Stróże prawa odwiedzili przedszkole przy ul. Łużyckiej. Mundurowi podczas prowadzonej prelekcji przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa.

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 23-latka z narkotykami. Mieszkaniec Bytomia miał w mieszkaniu prawie 100 działek dilerskich matamfetaminy. Teraz mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Szombierkach wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 6 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży to priorytet dla Policji oraz innych służb. Do naszego kraju w tym okresie przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Dbając o ich bezpieczeństwo, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania gwarantujące obcokrajowcom bezpieczniejszy i spokojniejszy pobyt w naszym kraju.

Policjanci z Bytomia poszukują sprawców oszustwa, którego ofiarą padła niespełna 80-letnia kobieta. Mieszkanka Bytomia, po telefonicznej rozmowie z oszustem podającym się za funkcjonariusza CBŚ, wzięła kredyt w banku i pozostawiła kilkadziesiąt tysięcy złotych we wskazanym przez oszusta miejscu. O tym, że została oszukana przekonała się kilka godzin później. To niestety kolejny przykład bezwzględnego wykorzystywania przez oszustów łatwowierności starszej osoby.

Pogoda

Cloudy

1°C

Śląsk

Cloudy

Humidity: 84%

Wind: 17.70 km/h

  • 12 Dec 2018

    Snow Showers 1°C -3°C

  • 13 Dec 2018

    Cloudy 0°C -2°C

Pomoc dla Marcinka

Kalendarz wydarzeń

<< Grudzień 2018 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Śląski Bazar

Logowanie