Jesteśmy na półmetku ferii zimowych. W tym roku rozpoczęliśmy je bez śniegu, na szczęście bardzo szybko pogoda wróciła na zimowe tory i obecnie możemy cieszyć się wyjątkową, białą aurą. Warto wybrać się zatem w góry, aby poszaleć nieco na stokach. Ile w tym roku zapłacimy za wypoczynek w górach? Sprawdźmy to!

Z artykułu dowiecie się:

1. Ile zapłacisz za transport?

2. Ile kosztuje nocleg w Wiśle?

3. Ile wydasz na posiłki?

4. Ile zapłacisz za jazdę na nartach?

5. Jaki jest koszt dodatkowych atrakcji?

Sprawdziliśmy dla Was jaki będzie koszt zimowego wyjazdu na pięć dni na narty dla rodziny 2+2 do Wisły.

 1. Ile zapłacisz za transport?

  Do oszacowania wybraliśmy popularne kierunki. Uwzględniliśmy transport w jedną stronę własnym autem i pociągiem dla 4-osobowej rodziny.


  KatowiceGdańskWarszawaPoznań
  Samochódok. 65 złok. 430 złok. 250 złok. 310 zł
  Pociągok. 72 złod ok. 270od ok. 226od ok. 230 zł

  Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen paliwa ze stycznia 2023 i biletów PKP.

  Koszt transportu własnym autem jest oczywiście uzależniony od spalania, dla kalkulacji przyjęliśmy średnie zużycie paliwa na poziomie 8l/100km.

  Cena biletów PKP uzależniona jest od daty zakupu oraz zniżek, jakie przysługują pasażerom. W przedsprzedaży ceny są znacznie niższe, można skorzystać z promocji i kupić bilety nawet kilkadziesiąt procent taniej.

  1. Ile kosztuje nocleg w Wiśle?

  Pod uwagę wzięliśmy noclegi w hotelach o średnim standardzie, domki, apartamenty w pensjonatach i pokoje w gospodarstwach agroturystycznych zlokalizowanych w Wiśle.

  HotelDomekApartamentAgroturystyka
  od 160 zł za osobęod 120 zł za osobęod 65 zł za osobęod 50 zł za osobę

  Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen podanych na portalu booking.com

  W Wiśle zlokalizowana jest bardzo duża ilość obiektów noclegowych. Od gospodarstw agroturystycznych po 5-gwiazdkowe hotele. Łącznie jest ponad 500 miejsc, w których można się zatrzymać i spędzić niezapomniane ferie zimowe. Każdy miłośnik Beskidu Śląskiego znajdzie tu swoje miejsce! Hotelarze mają w swojej ofercie również dodatkowe rabaty, min. na zabiegi w spa oraz karnety na wyciągi narciarskie.

  1. Ile wydasz na posiłki?

  W większości obiektów śniadanie jest wliczone w cenę noclegu. Podawane jest zazwyczaj w formie bufetu szwedzkiego, aby każdy znalazł coś dla siebie. Można oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne produkty i przygotować śniadanie samodzielnie.

  W Wiśle praktycznie na każdym kroku znajdziecie lokal gastronomiczny – restauracje regionalne, kuchnie świata, pizzerie.

  Przedstawiamy Wam średnie ceny najpopularniejszych dań regionalnych:

  • Kwaśnica – ok. 20 zł
  • Żurek – ok. 22 zł
  • Tradycyjny kotlet schabowy z dodatkami – ok. 40 zł
  • Żeberka z dodatkami – ok. 45 zł
  • Pstrąg górski – ok. 47 zł
  • Zestawy dla dzieci – kotleciki z kurczaka, naleśniki – ok. 22 zł

  Średnio obiad dla jednej osoby wraz z napojami kosztować nas będzie około 60 zł.

  1. Ile zapłacisz za jazdę na nartach?

  Ferie zimowe to najlepszy czas na spotkanie ze sportami zimowymi. Wiślańskie stoki są doskonale przygotowane zarówno do stawiania pierwszych kroków, jak i dla zaawansowanych narciarzy. W rejonie znajduje się spora ilość świetnie wyposażonych wypożyczalni oraz duża baza doświadczonych instruktorów. Sprawdziliśmy dla Was także koszty karnetów Wiślańskiego Skipassu, które są dostępne w opcjach od 6-godzinnego po karnet całosezonowy.

  Ceny karnetów na 5. dniowy wyjazd przedstawiają się następująco:

  Rodzaj karnetu6-godzinnyCałodzienny2 dni3 dni4 dni5 dni
  Ulgowy100 zł120 zł210 zł310 zł380 zł450 zł
  Normalny120 zł145 zł260 zł370 zł480 zł570 zł

  Źródło: Opracowane na podstawie cen podanych na stronie sklep.wislanskiskipass.pl

  Wiślański Skipass oferuje rabaty na zakup skipassów, wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie https://sklep.wislanskiskipass.pl/

  Korzystając z noclegu w Wiśle masz możliwość otrzymania 10% rabatu na zakup wszystkich karnetów Wiślańskiego Skipassu.

  Wybierając Beskid Śląski na destynację swoich ferii zimowych nie odczujesz monotonii ponieważ zaopatrując się w jeden karnet możesz szusować aż na 12 ośrodkach narciarskich. Każdy znajdzie stok dopasowany stopniem trudności do swoich umiejętności! Dodatkowo w ciągu jednego dnia można zmieniać ośrodki narciarskie dowolną ilość razy. Różnorodność i bliska odległość między stokami pozwala w pełni wykorzystać zakupiony karnet. Najbliższe ośrodki dzieli zaledwie kilkanaście metrów. Większość stoków oddalona jest od siebie o kilka kilometrów. Niemniej jednak, nawet ta odległość niesie za sobą wiele pozytywów – pozwala zwiedzić i poznać jedno z bardziej urokliwych miejsc w Polsce, jakim jest Beskid Śląski.

  5. Jaki jest koszt dodatkowych atrakcji?

  Oprócz nart, Wisła i najbliższa okolica oferuje jeszcze inne atrakcje. W wolnym czasie możecie udać się na:

  • Zimowy plac zabaw 25 zł/osoba
  • Park zimowy – lodowisko dorośli 30 zł, dzieci i młodzież powyżej 5. roku życia 18 – 20 zł
  • Aquapark dorośli 70 zł/1,5 godziny, dzieci do lat 14. 35 zł/1,5 godziny
  • Muzeum Koronki w Koniakowie bilet wstępu dorośli i młodzież 8 zł

  Podsumowanie – czyli ile będzie nas kosztował wyjazd dla czteroosobowej rodziny?

  Wisła to doskonały kierunek na ferie zimowe. Przy wyjeździe na 5 dni nocleg będzie kosztował, w zależności od wyboru obiektu, około 1000/1500 – 3000 złotych. Wybierając hotel wyższej klasy, zapłacimy około 5000 – 6000 złotych. Wyżywienie wyniesie nas około 300 – 400 zł za dzień. Karnet pięciodniowy na stok narciarski to koszt około 450zł za osobę. Jeżeli będziemy chcieli skorzystać z dodatkowych atrakcji, wówczas należy doliczyć około 100 – 150zł za osobę. Koszt transportu należy ująć indywidualnie.

  About Author